Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Region, Przemyśl, Kraków, Medyka, Solina, Wrocław
Uwaga, zmiany w rozkładzie jazdy pociągów
Z końcem kwietnia zaczął obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów. Zmiany mogą się okazać istotne także dla mieszkańców naszego regionu. PKP Polskie Linie Kolejowe SA kontynuują bowiem bardzo intensywne prace inwestycyjne, m.in. na trasie między Krakowem a Medyką.
fot. Mariusz Godos
Od dziś, między innymi w związku z modernizacją linii Kraków Główny – Medyka, pociągi kursują w skróconej relacji, z wykorzystaniem autobusowej komunikacji zastępczej.

Od dziś, w związku z modernizacją linii Kraków Główny – Medyka, pociągi kursują w skróconej relacji, z wykorzystaniem autobusowej komunikacji zastępczej. Ci, którzy podróżowali „Dolnoślązakiem”, zaczynającym swój bieg na stacji Wrocław Główny, a kończącym na stacji Przemyśl Główny, na odcinku Kraków Główny – Przemyśl Główny będą zmuszeni przesiąść się na  komunikację zastępczą. Tak będzie od poniedziałku do piątku i w niedziele. Natomiast w soboty pociąg kursuje w pełnej relacji. Zmiany obejmują również pociąg „Lubomirski” z Przemyśla do Wrocławia. Komunikacja zastępcza uruchomiona została na odcinku Przemyśl Główny – Kraków Główny. Czasowe zmiany w organizacji ruchu kolejowego dotyczą także składu 

„Solina” i „San”. Kursowanie autobusowej komunikacji zastępczej na trasie pociągu „Solina” z Warszawy Zachodniej do Przemyśla odbywać się będzie w terminie od 25 do 29 maja br.  i od 31 maja do 2 czerwca. „Solina” z Przemyśla Głównego do Warszawy Zachodniej nie wyjedzie na tory także w terminie od 25 do 29 maja i od 31 maja do 2 czerwca. W tych dniach podróżni zmuszeni będą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Identyczna obowiązywać będzie na trasie pociągu „San” (Przemyśl Główny – Bydgoszcz Główna) i powrotnej w terminie 25 maja – 2 czerwca. – Kwietniowa korekta to trzecia z sześciu w tym roku. Zmiany w rozkładach jazdy pociągów są konieczne ze względu na intensywną modernizację linii kolejowych. Tylko w tym roku zarządca infrastruktury planuje wydać na tencel ponad 8 mld zł – informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity SA Centrala.

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium