Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2019, Poniedziałek 23 września 2019 r., Tekli i Bogusława

Opublikowano
Przemyśl, Bircza
Nadchodzi zagłada? Leśnicy odpierają zarzuty ekologów
Zdaniem organizacji WWF Polska i Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze został podpisany wyrok na Puszczę Karpacką, obejmującą swoim zasięgiem m.in. lasy w okolicach Birczy. Leśnicy odpierają te zarzuty i twierdzą, że są one nieuzasadnione. „Stan lasów jest coraz lepszy” – przekonują.
fot. Paweł Bugira

„Plan zagłady Puszczy Karpackiej podpisany! Czeka nas druga Białowieża?” – grzmi duży (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ATWA 94.40.75.201 07.05.2018

ILLUSION - RUSZY LAS - TEKSTOWO.PL

user
ATWA 94.40.75.201 07.05.2018
MOSKWA - JA WIEM TY WIESZ - TEKSTOWO.PL
user
ATWA 94.40.75.201 07.05.2018
 YOUTUBE.COM - AUTYZM - PRZEPOWIEDNIA
user
ATWA 94.40.75.201 07.05.2018
''Degradacja środowiska godzi w dobro stworzenia ofiarowane przez Boga Stwórcę jako nieodzowne dla jego życia i rozwoju'' - Jan Paweł II
user
Kornel 31.183.198.150 04:40:55 08-05-2018

To znacz, że polscy wyznawcy Boga kpią z jego dobroci? Godzi się tak czynić? Jak sądzisz?

user
ATWA 94.40.75.201 07.05.2018
''The nations were angry  and your wrath has come...and for destroying those who destroy the earth'' - REVELATION 11:18
user
as 91.193.208.124 18:16:07 08-05-2018

Nobody  anyway   not  holding   in Poland .  Get  out

aga
aga 92.9.51.104 08.05.2018

Zaczynam wątpić w legalność organizacji typu WWF Polska i Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze  .  Sądzę ze cała ta ich działalność ekologiczna na terenie kraju ma podłoże polityczne . Jestem przekonany ze paru sprytnych polityków ( generałów ) z totalnej opozycji sprytnie manipuluje mało inteligentnymi ( szarymi żołnierzykami  ) tej organizacji  oby zaistnieć politycznie jak i osiągać swoje cele polityczne.

user
mk 91.193.208.124 18:30:56 08-05-2018

Tak , masz racje . Przypomnijcie sobie    jak kilka lat temu  jeszcze za nierządu PO i PSL  wprowadzono nowelizacje Ustawy o Zakazie Uboju Rytualnego. Jak  to zaraz zaczęli wycierać swoje antypolskie  mordy  wszelkiej maści , Ale żydzi , . I doprowadzili do   jej modyfikacji , czyli krótko mówiąc  zniesienia .  Oni "argumentowali "", że to strata  dla gospodarki polskiej - ale się |martwią o Polskę " , o to ,że będą musieli koszerne jedzenie sprowadzać z ościennych krajów itp .  I  WTEDY   NIE ODEZWALI SIĘ NAWET SŁOWEM TZW. "ZIELONI"  - NAZYWAM ICH ZIELEŃCAMI . NASUWA SIĘ PYTANIE , GDZIE WÓWCZAS BYLI  , DLACZEGO MILCZELI ? . ODPOWIEDŻ JEST JASNA . ŻYDOSTWO  WŁĄCZYŁO SIĘ  Z W DYSKUSJE I POWIEDZIAŁO, " TERAZ NIE WTRĄCAJCIE  SIĘ , PRZYJDZIE STOSOWNY CZAS ,  GDY TRZEBA BĘDZIE UDERZYĆ W POLSKI RZĄD / LEGALNIE WYBRANY / , TO MY WAS URUCHOMIMY ,ALE TERAZ MACIE BYĆ CICHO" . CZYLI JAKIE  Z TEGO WNIOSKI . PROSTE I OCZYWISTE . TYMI WSZELKIMI  "OBROŃCAMI" PRZYRODY  RZĄDZĄ  ŻYDZI . I  ON I STERUJĄ CAŁĄ AKCJĄ  W ZALEŻNOŚCI OD ICH I TYLKO  ICH POTRZEB .

user
Vailo 31.0.40.16 08.05.2018

Wszyscy którzy tak głośno krzyczą za tym żeby nie wycinać lasów niech najlepiej w zimie zakreca kaloryfery nie pala w kominkavh czy piecach. Nadleśnictwa bardzo dobrze wiedzą co robią żeby nie zniszczyć tego środowiska a te tempaki porostu nie wiedzą na czym to polega taka jest prawda zamknąć tych z WWF w choy

user
spp 31.128.21.66 11:31:42 10-05-2018

Tak, bardzo dobrze wiedza co robią. Tak że większość szlaków turystycznych jest porozjeżdżana przez sprzęt do wycinki.

user
nie mogę na to patrzeć 213.76.34.133 08.05.2018

Zagłada już nadeszła na drzewostan leśnictwa Korytniki. To co pozostało po pięknym lesie na górze Koryteńskiej, to krajobraz po kataklizmie. Końcem tegorocznej zimy i początkiem wiosny cięli WSZYSTKO, rozjeżdżali cały stok góry, ciągniki do zrywki parkowali w młodniku.  Taka polityka Nadleśnictwa Krasiczyn i leśniczego Waldka.

user
wasz 195.136.176.81 17:14:20 08-05-2018

przed wojna tam byłe wszędzie pola leśnicy tam założyli las po wojnie , i zasadzą nowy las , żeby była przyroda dla wszystkich , żeby były pieniądze ze sprzedaży drzewa na emerytury ,i  na darmozjadów z różnych organizacji niepożytku publicznego. Z czego jeden z takich darmozjadów-czolowych orędowników lipnego parku  ( bezrobotny bez prawa do zasiłku ) kupił nową Toyotę Land Cruiser (cena w salonie 240 tys ) ?  

user
Vailo 31.0.66.106 17:19:57 08-05-2018

Tak tak powodzenia najlepiej będzie jak łańcuchami przypniecie się do maszyn i drzew bo przecież to pomnik przyrody okej rozumiem to ale trzeba mieć to na uwadze że wycinka drzew jest w Polsce jednym z najbardziej opłacanych działów ekonomii i nadleśnictwa po wycięciu dsjen partii drzew sądzą na ich miejsce następne i tak się kręci a ludzie bez wiedzy ktorzy tak krzyczą jak ty nie powinny i się wypowiadać na ten temat

user
Zbyszek 81.161.203.101 08.05.2018

Ciekawe zdanie na temat "Puszczy Karpackiej" ma Stanisław Kłos jeden z najbardziej znanych podkarpackich krajoznawców, autor wielu książek i przewodników. 

Cyt. "Pan Stanisław jest też przeciwny pomysłowi ustanowienia Turnickiego Parku Narodowego.

- Dlaczego tak ekolodzy się tego domagają? Nie spotkałem w źródłach określenia Puszcza Karpacka, to według mnie taki wymysł współczesny, żeby zaistnieć. 100 pomnikowych drzew, w rejonie Trójcy to nie jest dużo. Takich drzew i w pobliżu Rzeszowa sporo znajdzie." źródło: http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/23279/nie-dbamy-o-bieszczady-nie-znamy-roztocza-opinia-stanislawa-klosa


user
zw 83.31.241.128 13.05.2018

Nawet Ukraina chroni swoje lasy.  Zakaz exportu drewna z tego kraju ciągle obowiązuje. 

nr 38/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium