Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Lubaczów, Region, Przeworsk, Przemyśl, Jarosław
Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód?
Nowe auto z salonu za gotówkę jest z pewnością marzeniem wielu miłośników motoryzacji. Niestety, jego realizacja często zarezerwowana jest wyłącznie dla najbardziej zamożnych, a dojeżdżać do pracy, szkoły lub na uczelnię jakoś trzeba. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że zarówno osoby prywatne, jak i firmy poszukują atrakcyjnych form finansowania samochodu, często sięgając po kredyty bankowe. Dowiedz się jak otrzymać kredyt na samochód i jaki kredyt będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Decydując się na zakup auta na kredyt, mamy w zasadzie dwie najpopularniejsze możliwości: kredyt samochodowy lub gotówkowy. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, a kwestią indywidualną będzie to, które aspekty mają dla nas priorytetowe znaczenie. Na kredyt możemy kupić zarówno nowe, jak i używane auto, dla siebie lub dla firmy. Warto jednak pamiętać, że wspomniane wcześniej rodzaje kredytów różnią się i nakładają na kredytobiorcę różnego rodzaju obowiązki. Poniżej omówimy je indywidualnie.

Kredyt gotówkowy

Podstawową różnicą między kredytem gotówkowym a samochodowym jest fakt, iż ten pierwszy możemy wziąć na dowolnie wybrany przez nas cel. Nie musimy więc informować banku, w którym staramy się o kredyt, co zamierzamy zrobić z otrzymanymi pieniędzmi. Jednocześnie, kupując auto na kredyt gotówkowy, to my pozostajemy właścicielami samochodu, a nie bank. Pozwala to swobodnie dysponować autem i np. dokonać jego sprzedaży w dowolnie wybranym przez nas momencie. Kredyt gotówkowy wydaje się więc być rozwiązaniem idealnym, z tym że często jego całkowity koszt bywa droższy od kosztu kredytu samochodowego, z uwagi na brak wskazanego celu, w jakim ubiegamy się o wsparcie.

Kredyt samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt samochodowy pozwala nam sfinansować wyłącznie zakup pojazdu – inaczej niż w przypadku kredytów gotówkowych. Określenie celu finansowania wpływa na warunki kredytu, gdyż zwykle bank, wiedząc, na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze, skłonny jest zaoferować nam mniejsze odsetki. Minusem takiej formy finansowania jest z kolei fakt, że bank będzie współwłaścicielem naszego auta do momentu spłaty kredytu. Wyklucza to sprzedaż samochodu w okresie kredytowania i w dość dużym stopniu ogranicza niezależność właściciela samochodu w podejmowaniu kluczowych decyzji co do swojego pojazdu, który z chwilą udzielenia kredytu staje się jednocześnie jego zabezpieczeniem. Aktualny ranking kredytów samochodowych znajdziesz tutaj: kredyt na auto w www.lowcakredytow.pl.

Jak widać, poszczególne formy kredytowania samochodu mają swoje wady i zalety. Tylko od nas zależy czy wolimy wyższe koszty kredytu w zamian za całkowitą niezależność (kredyt gotówkowy), czy dla niższych odsetek jesteśmy w stanie przystać na to, że bank będzie współwłaścicielem auta (kredyt samochodowy). Porównywarki kredytów z pewnością pozwolą znaleźć najatrakcyjniejsze oferty – nie tylko kredytów samochodowych – np. w kalkulatorze kredytu hipotecznego na www.lowcakredytow.pl, czeka na Ciebie zestawienie kredytów hipotecznych.

 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jadwiga 31.0.122.216 19.04.2018
jagoda5x.oferty-kredytowe.pl


user
mk 91.193.208.124 19.04.2018

Ok , napisaliście  ,że "artykuł   sponsorowany "  Ale przez kogo  , a zwłaszcza dla kogo ?   TO NAPRAWDĘ JEST SENSOWNE  , CZYLI ZASADNE PYTANIE . DLA KOGO ? TEJ GARSTKI  WYBRAŃCÓW LOSU  KTÓRĄ STAĆ PRAWIE NA WSZYSTKO  ?  ONI SOBIE PORADZĄ I BEZ TYCH WASZYCH  ARTYKUŁÓW . NAPRAWDĘ . . Natomiast dla  dziewięćdziesięciu kilku %  , jest to   "owoc zakazany, nieosiągalny   choćby stanęli  na głowie  WIĘC PO  CO  , NA CO ?

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium