Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 19/2019, Sobota 19 stycznia 2019 r., Henryka i Mariusza
Opublikowano
Lubaczów, Region, Przeworsk, Przemyśl, Jarosław
Jak wybrać najlepszy kredyt na samochód?
Nowe auto z salonu za gotówkę jest z pewnością marzeniem wielu miłośników motoryzacji. Niestety, jego realizacja często zarezerwowana jest wyłącznie dla najbardziej zamożnych, a dojeżdżać do pracy, szkoły lub na uczelnię jakoś trzeba. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że zarówno osoby prywatne, jak i firmy poszukują atrakcyjnych form finansowania samochodu, często sięgając po kredyty bankowe. Dowiedz się jak otrzymać kredyt na samochód i jaki kredyt będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Decydując się na zakup auta na kredyt, mamy w zasadzie dwie najpopularniejsze możliwości: kredyt samochodowy lub gotówkowy. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, a kwestią indywidualną będzie to, które aspekty mają dla nas priorytetowe znaczenie. Na kredyt możemy kupić zarówno nowe, jak i używane auto, dla siebie lub dla firmy. Warto jednak pamiętać, że wspomniane wcześniej rodzaje kredytów różnią się i nakładają na kredytobiorcę różnego rodzaju obowiązki. Poniżej omówimy je indywidualnie.

Kredyt gotówkowy

Podstawową różnicą między kredytem gotówkowym a samochodowym jest fakt, iż ten pierwszy możemy wziąć na dowolnie wybrany przez nas cel. Nie musimy więc informować banku, w którym staramy się o kredyt, co zamierzamy zrobić z otrzymanymi pieniędzmi. Jednocześnie, kupując auto na kredyt gotówkowy, to my pozostajemy właścicielami samochodu, a nie bank. Pozwala to swobodnie dysponować autem i np. dokonać jego sprzedaży w dowolnie wybranym przez nas momencie. Kredyt gotówkowy wydaje się więc być rozwiązaniem idealnym, z tym że często jego całkowity koszt bywa droższy od kosztu kredytu samochodowego, z uwagi na brak wskazanego celu, w jakim ubiegamy się o wsparcie.

Kredyt samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt samochodowy pozwala nam sfinansować wyłącznie zakup pojazdu – inaczej niż w przypadku kredytów gotówkowych. Określenie celu finansowania wpływa na warunki kredytu, gdyż zwykle bank, wiedząc, na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze, skłonny jest zaoferować nam mniejsze odsetki. Minusem takiej formy finansowania jest z kolei fakt, że bank będzie współwłaścicielem naszego auta do momentu spłaty kredytu. Wyklucza to sprzedaż samochodu w okresie kredytowania i w dość dużym stopniu ogranicza niezależność właściciela samochodu w podejmowaniu kluczowych decyzji co do swojego pojazdu, który z chwilą udzielenia kredytu staje się jednocześnie jego zabezpieczeniem. Aktualny ranking kredytów samochodowych znajdziesz tutaj: kredyt na auto w www.lowcakredytow.pl.

Jak widać, poszczególne formy kredytowania samochodu mają swoje wady i zalety. Tylko od nas zależy czy wolimy wyższe koszty kredytu w zamian za całkowitą niezależność (kredyt gotówkowy), czy dla niższych odsetek jesteśmy w stanie przystać na to, że bank będzie współwłaścicielem auta (kredyt samochodowy). Porównywarki kredytów z pewnością pozwolą znaleźć najatrakcyjniejsze oferty – nie tylko kredytów samochodowych – np. w kalkulatorze kredytu hipotecznego na www.lowcakredytow.pl, czeka na Ciebie zestawienie kredytów hipotecznych.

 

5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jadwiga 31.0.122.216 19.04.2018
jagoda5x.oferty-kredytowe.pl


user
mk 91.193.208.124 19.04.2018

Ok , napisaliście  ,że "artykuł   sponsorowany "  Ale przez kogo  , a zwłaszcza dla kogo ?   TO NAPRAWDĘ JEST SENSOWNE  , CZYLI ZASADNE PYTANIE . DLA KOGO ? TEJ GARSTKI  WYBRAŃCÓW LOSU  KTÓRĄ STAĆ PRAWIE NA WSZYSTKO  ?  ONI SOBIE PORADZĄ I BEZ TYCH WASZYCH  ARTYKUŁÓW . NAPRAWDĘ . . Natomiast dla  dziewięćdziesięciu kilku %  , jest to   "owoc zakazany, nieosiągalny   choćby stanęli  na głowie  WIĘC PO  CO  , NA CO ?

user
zbigi 94.254.137.144 27.04.2018

Banków jest w Polsce kilkanaście jak nie więcej, żeby wszystkie oferty posprawdzać, trzeba mieć dużo czasu. Ja wolałem zanieść raz papiery do galerii finansowej w Warszawie i oni się zajęli resztą. Porównali dla mnie rozmaite opcje, wybrałem najtańszą i sobie powoli spłacam kredyt za furę.

user
Marcin 212.160.71.9 03.05.2018

Szczerze ja się nie znam na kredytach, korzystałem z pomocy fachowca z Galerii Finansowej. Pośrednik wszystko załatwił praktycznie sam mojego wkładu to nie było oprócz zebrania potrzebnych dokumentów 

user
mario5 185.106.103.6 15.06.2018

Zależy czy to ma być nowy samochód czy używany. Kolejna sprawa, czy ma to być kredytowanie w formie leasingu, czy zwykły kredyt bankowy.

W grę też wchodzą oferty z firm pozabankowych, zwłaszcza, że stosunek ceny do jakości jest w ich przypadku również na bardzo korzystnych warunkach.  Mam tutaj przede wszystkim na myśli takie oferty jak Mondeo Now, AAsa, Wonga czy Hapi Pożyczki. Odsyłam jeszcze tutaj jak coś: http://www.finanovacash.pl/pozyczki-online/ - witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji, co gdzie i za ile.

nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium