Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 19/2019, Sobota 19 stycznia 2019 r., Henryka i Mariusza
Opublikowano
Region, Krosno
Tragedia na drodze. 18- i 85-latek zginęli pod kołami ciężarówek [ZDJĘCIA]
To był tragiczny poranek na drogach województwa. W dwóch wypadkach zginęło dwie osoby: 18-letnia rowerzystka i 85-letni pieszy.
fot. KMP Krosno
Do obu zdarzeń doszło w Krośnie. Pierwsze miało miejsce po godzinie 7 na ul. Bema (droga krajowa nr 28). – Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 58-letni kierujący ciężarowym manem z przyczepą potrącił 85-letniego pieszego. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy – poinformowała policja.
W rejonie miejsca zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Drugi wypadek zdarzył się zaledwie kilkadziesiąt minut później na ul. Tysiąclecia. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas, gdy 31-letni kierujący ciężarowym Volvo skręcał w prawo, z ul. Tysiąclecia w ulicę boczną. Wówczas, 18-letnia rowerzystka przejeżdżająca przez ulicę została potrącona i dostała się pod koła naczepy ciężarówki. W wyniku doznanych obrażeń 18-latka zmarła. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy – podała policja.

Policjanci z Krosna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium