Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Prezydent Kaczyński patronem ronda
Podczas poniedziałkowej, 20 bm., nadzwyczajnej sesji radni wybrali nazwy dla ulic znajdujących się w ciągu drugiej części wschodniej obwodnicy Przemyśla.
fot. zbiory własne
Lech Kaczyński w Przemyślu.

Odcinkowi drogi przebiegającemu w kierunku zachodnim, od zakładów Sanwil Polska SA, nadano się nazwę Księdza Jana Mogilnickiego. Rondo zlokalizowane w ciągu ulicy Lwowskiej nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Droga przebiegająca od ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kierunku południowym, do ulicy Topolowej, nazywa się aleją Żołnierzy Wyklętych. Droga przebiegająca od ulicy Topolowej w kierunku południowym, do wiaduktu nad torami kolejowymi to aleja Harcmistrza Edwarda Heila. Wiadukt nad torami kolejowymi, łączący drogę obwodową, otrzymał nazwę wiadukt im. Dywizjonu 303. Drodze przebiegającej od wiaduktu im. Dywizjonu 303 w kierunku południowym, do ronda w ciągu ulicy Juliusza Słowackiego radni nadali nazwę aleja Romana Dmowskiego. Skrzyżowaniu typu rondo w ciągu ulicy Słowackiego patronuje arcybiskup Ignacy Tokarczuk.

21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bul 31.183.226.249 22.04.2015

Skandal!

user
dd 31.183.243.32 22.04.2015

wstyd,zaścianek i szkoda słów

user
Jarek 31.183.218.23 22.04.2015

WOLNE KLERYKALNE MIASTO PRZEMYŚL

user
hamlet 83.23.132.226 22.04.2015

Spokojnie, jakie rondo taki patron.

Wszystkim zaś inaczej myślącym rzucamy legendarne  "spieprzaj dziadu" :)

user
szogun z bulem w D 104.11.93.179 22.04.2015

Gratulacje-konkretne oderwanie sie od linii Czerska-Wiejska.Polska

ma jeszcze szanse bycia Polska.

user
ss 83.31.36.191 22.04.2015

Durnota!!

user
eee 94.14.158.151 22.04.2015

Dla czerwonych fanow to nie na reke,aby rondo nosilo nazwe L.Kaczynskiego.Dla Was najlepsza opcja to Mazowiecki,Geremek,Oleksy,Marchlewski i masa innych komucho-zydow.

user
dd 31.183.243.32 18:08:21 22-04-2015

o ile wiem Przemyslto bastion PiSU

user
dd 31.183.243.32 22.04.2015
Jak nie kasiadz ,biskup to ten...... zatem po co były konsultacje społeczne i ankiety?
user
cool 185.18.135.212 22.04.2015

Git

user
kaczka 94.40.75.10 22.04.2015

ja do goscia nic nie mam ale co on ma do naszego miasta

user
przemyślanin 185.18.135.103 23.04.2015

Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie jestem sympatykiem żadnej partii. Skrzyknijmy się i zbierajmy podpisy z petycją do Prezydenta Przemyśla o wycofanie tej nazwy ronda. Wstyd na całą Polskę. Ludzie gdzie my żyjemy, co ten "prezydęt" zrobił dla Przemyśla ,  za jaką karę nasi radni z wiadomej partii uszczęśliwili nas takim prezentem. Przemyśl będzie jeszcze bardziej postrzegany jako zaścianek , miasto ciemnoty, i nie ma co się dziwić , że młodzież wyjeżdża.

user
pss 92.22.161.61 18:58:53 23-04-2015

Aleś wymyslił !! co ma emigrajca do nazwy ulicy czy ronda, rób biznes i daj te miejsca pracy dla młodzierzy ,zadużo krzykaczy z państwowego koryta..

user
mieszkaniec 185.18.135.103 23.04.2015

Ludzie gdzie my żyjemy ? Co ten "prezydęt" zrobił dla Przemyśla ? Czym się zasłużył dla miasta ? Czy nie ma innych rodowitych przemyślaków z zasługami aby uczcić ich pamięć nazwą ronda, ulicy itp. Nie ma co się dziwić , że młodzi wyjeżdżają z tego zadupia... 

user
zniesmaczona 195.46.37.226 23.04.2015

porażka! dajcie jeszcze jemu ulice ;/ wielki prezydent z wielką przeszłością i wielkimi zasługami;/ masakra jakaś ! mam dość tych kaczek i ich tragedii.

user
aha 89.188.222.136 23.04.2015

W Przemyślu to już tylko sami patrioci zostali bo reszta pojechała za granicę zapieprzać na cudzym, żeby z głodu nie zdechnąć!

user
kacper.... 37.152.19.38 24.04.2015

Bzdura!!!! Po co te ankiety???? Co on ma wspolnego z naszym miastem?

user
ron oczywistek 94.40.75.10 24.04.2015


Noż kurde mówiłem żeby było Kaczyńskiego, jednakowoż nie Lecha tylko Theodora !!! No i, jak było do przewidzenia, nie posłuchali mnie...szkoda..

user
miś kolorowy 95.116.250.204 25.04.2015

Nazwy wojenno-kościelne tak jak to miasto i cała jego okolica. Świat zasuwa pendolino a siunki szkapą na furmance. Całe szczęście nic nie trwa wiecznie. Komuna się skończyła i "przemianowano" nazwy ulic  i innych rond to kiedyś ktoś bez zbędnych ceregieli powywala te gówniane tabliczki na złom i ponazywa po swojemu. Dopóki tu jest tak jak jest to NIC tu nie będzie. Cały kler, kilku starych pierdzieli i ich rodziny się pławią w luksusie a reszta przyjeżdża od czasu do czasu na urlop z głębi Polski albo z zagranicy. Miejscowych to tradycyjnie ma się w szerokim poważaniu;)

user
Gość 185.18.135.36 27.04.2015

koorwa obwodnica świętych do hooja!

user
asd 83.31.72.254 27.04.2015

Długo ten buc będzie na głównej?!!

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium