Życie Podkarpackie nr 42/2018 Życie Podkarpackie nr 42/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2018, Poniedziałek 22 października 2018 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl
To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne
Wyjazd z ul. Zadwórzańskiej na Aleję Wolności w kierunku Rzeszowa jest bardzo trudny. Widoczność z prawej strony utrudniają umieszczone na środku drogi bariery ochronne.
fot. Paweł Bugira
Wyjazd z ul. Zadwórzańskiej utrudniają ustawione na środku obwodnicy bariery ochronne.

Kierowcy skarżą się, że z Zadwórzańskiej – która wobec obwodnicy jest drogą podporządkowaną – trzeba wyjeżdżać „na czuja”. – Z lewej strony wszystko jest w porządku, ale z prawej to jakaś tragedia. Widoczność jest bardzo słaba (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Adler 37.248.155.145 04.04.2018
 Tak wyjazd jest bardzo trudny dla uposledzonych kierowcow.W tym miejscu jada na czuja bokujac zjazd pojazdom  z drogi  z pierszenstwem przejazdu.Mam videorejastrator i niebawem upublikuje film jak jezdza kierowcy majacy prawo jazdy/wiele zdazen nadaje sie do policji w trybie mandatowym.Kiedys byl poruszony temat RPR i bylo  duzo dyskusji.Prosze pojechac na ulice wylotowe z miasta ,a mozna sie przekonac jak szanowane jest bezpieczenstwo.
user
LEGIA 94.254.144.50 23:15:16 05-04-2018

RPR czy RP nie ma znaczenia jedno i drugie wiocha...

user
Ico 78.131.239.62 12:19:18 19-04-2018

Przekraczanie dozwolonej prędkości na tym skrzyżowaniu to norma,w stronę Rzeszowa jest odcinek 50 km/h

user
tz 83.31.34.78 04.04.2018

Takie rzeczy tylko w Przemyślu. Zakazać skrętu w lewo, ustawić bariery ochronne i poprosić projektanta o wyjaśnienie sprawy i pokrycie wszelkich szkód dotychczas powstałych na tym skrzyżowaniu.

user
steve wonder 83.31.187.137 04.04.2018

Co tam jest niebezpiecznego????

Wystarczy zatrzymać się po wyjeździe z Zadworzańskiej między pasami ruchu i widoczność jest idealana !!! 

user
Przemyslanin 94.254.145.32 22:54:16 04-04-2018

Dokładnie tak, jeżdżę tamtędy codziennie i nie mam problemów z wyjazdem. Wystarczy myśleć i się rozglądać 

user
ja 31.183.224.211 08:14:12 05-04-2018

Idealna ???? Jesli  kilka samochodów skręca w lewo to kompletnie nie widać lewego pasa dojazdy prosto .Masakra!!Nie wiem jak mozna twierdzic ze tam jest wsz ok!!

user
nnmh 83.31.182.155 03:14:03 06-04-2018

jeden twierdzi, ze wystarczy sie zatrzymac pomiedzy pasami, drugi narzeka, ze "barany" blokuja wówczas zjadz pojazdom  z pierwszenstwem... i obaj uwazaja ze problem maja tylko "uposledzeni".
Widocznosc jest "idealna", ale za późno, bo dopiero z miejsca, w którym  nie powinno Cie byc, kiedy ktos jedzie szybko  na rzeszów albo skreca w twoja strone.

user
Po 78.131.239.62 12:20:21 19-04-2018
Chyba dla kaskaderów
user
sławek 31.183.183.135 04.04.2018

Wystarczy po lewej dodać bezkolizyjny pas do włączania się do ruchu (wydzielić z pasa zieleni).

user
nieblokujciepasabarany! 83.31.182.155 03:18:01 06-04-2018
jest to jakas mysl, ale np w przeciwnym kierunku alei masz pas bezkolizyjny do zjazdu z góry, a i tak masa baranow zamiast go wykorzystac do plynnego wlaczenia sie, staje jak baran na poczatku tego pasa i czeka, blokujac go.
user
Szeryf 37.47.86.8 05.04.2018

Powinni zamontować sygnalizacje !.

user
ala 83.31.134.18 05.04.2018

Podobna sytuacja jest na ulicy Lwowskie w kierunku na Medykę, chcąc skręcić w ul. Przejazdową widoczność zasłania duży żółty znak i barierki ochronne , nie widać samochodów jadących w stronę miasta trzeba się mocno wychylać lub wyjechać kawałek na drogę szybkiego ruchu {chyba że jest sie wysokim kierowcą , ja niestety jestem niska }

user
jzw 37.7.123.0 05.04.2018

co to za różnica - przecież to tylko Przemyśl

user
Tadeusz 213.76.43.134 05.04.2018

Wystarczy tylko zainstalować sygnalizację świetlną.

Trzeba pamiętać ,że to ważniejsze skrzyżowanie w kierunku Zasania.

A kombinacje z dodatkowymi pasami,kapliczka i innymi bzdetami to zostawmy radnym i tak problemu nie potrafią rozwiązać jak wiele innych zbyt prostych.

Władnym jest ZDM i to On powinien rozwiązać problem.

A może trzeba poczekać na wypadek śmiertelny.

I taką zachętę  w naszym mieście trzeba brać pod uwagę.

user
Wy 78.131.239.62 12:25:17 19-04-2018
Wystarczy udać się do Rzeszowa wjazd od Przemyślą ,do jednego pasa dało się koszt bardzo mały tylko w Przemyślu wszystko jest drogie i skomplikowane 
user
MK 91.193.208.124 05.04.2018

Ludzie , co wy  za problemy macie. ?  Tu widać jak na dłoni wasze   nawyki  rodem z zapadłej  wioski, gdzie  jest jedno proste skrzyżowanie  , na którym jedzie pijany stary rowerzysta  i   z drugiej stary kulawy kundel . I to tylko tyle potrafcie.  Jedżcie  np do Katowic  , na słynne rondo . Tam poznacie  , co to duże i w marę trudne skrzyżowane  ,  Jedżcie do  Wrocławia  , W-wy , Gliwic , innych tego typu miast , gdzie obowiązują ograniczenia  w tonażu   w konkretnych godzinach , gdzie    istnieje  cała masa zakazów  , nakazów  , przeróżnych słabo oznaczonych zjazdów  jak na autostradzie  miejskiej   , zwana Drogową Trasą Średnicową .  TAM POZNACIE  CO TO NAPRAWDĘ "TRUDNE SKRZYŻOWANIE ",  A NIE PROSTE  , NIEMAL  WIOSKOWE  SKRZYŻOWANIE 

user
y 94.40.44.230 15:55:24 07-04-2018

masz rację, ale ci co narzekają nie wystawili nawet czubek nosa za swoją wioskę, a jak już wystawili to popłoch i jazgot bo nic więcej nie potrafią, tak jak psy wiejskie na swoim ujadają a kiedy wyjdą są przestraszone i tchórzliwe... Samo życie i ciemnota

user
Olej 78.131.239.62 12:27:41 19-04-2018
Tak projektują ludzie bez znajomości tematu
user
stevie wonder 83.31.32.76 06.04.2018

czyli tutaj zatrzymując się dalej nic nie widać i dalej komuś przeszkadzamy????

user
Ja 80.55.78.254 09.04.2018

kolego Stivie Wonder, w tym miejscu już co nieco widzisz ale,

1.samochód jadący do Żurawicy może jechać 70- czyli 80km/h lewym pasem a ty mu wjeżdżasz bo np źle oceniłeś jego prędkość.

2.skoro jest dobrze to dlaczego II etap obwodnicy ma zupełnie inne rozwiązania(czyli rozbiegówkę)?

3.wjeżdżając w to miejsce które pokazałeś możesz wcześniej wejść w kolizję z autem które chce skręcić w lewo-czyli tę Zadwórzańską (i w tym przypadku te płyty mocno ci ograniczają widoczność.

W 21 wieku nie da się obronić takiego skrzyżowania zbudowanego od podstaw,gdzie musisz przez 4 pasy przejechać żeby skręcić w lewo bez świateł na drodze przyśpieszonego ruchu.pozdrawiam

Aha, to co napisałem w pkt3 to codzienność na skrzyżowaniu przy Monte

user
Tu 78.131.239.62 12:30:13 19-04-2018
W stronę Żurawicy od skrzyżowania do tablicy koniec obszaru jest tylko 50km/h 
nr 42/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium