Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 294/2017, Sobota 21 października 2017 r., Urszuli i Hilarego
Opublikowano
Jarosław
Jak dobrze znasz ortografię? Sprawdź się!
Zastanawiałeś się, jak napisać słowo gżegżółka czy konstantynopolitańczykiewiczówna? Możesz to sprawdzić już 23 kwietnia, o godzinie 16, w auli niebieskiej Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

VIII Jarosławskie Potyczki Ortograficzne są adresowane do: młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów, mieszkańców miasta, powiatu jarosławskiego i województwa podkarpackiego, a także zaproszonych gości. W roku 2012 i 2014 były nominowane do prestiżowego wyróżnienia „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej”. Rok temu nominacja ta przełożyła się na tytuł laureata. Jarosławskie Potyczki Ortograficzne otrzymały również nagrodę „Jarosława” w kategorii „nauka”.

Organizatorami wydarzenia są: starosta jarosławski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Jarosławiu i kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu. Honorowy patronat nad imprezą objęli: starosta jarosławski oraz burmistrz Jarosławia, zaś naukowy: dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w dyktandzie. Założeniem imprezy jest motywowanie do nauki języka polskiego poprzez rywalizację i zabawę. Zwycięzca dyktanda będzie mógł się przez rok posługiwać zaszczytnym tytułem „Jarosławskiego Mistrza Ortografii”, ponadto dla najlepszych organizatorzy ufundowali cenne nagrody rzeczowe.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium