Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Opublikowano
Przemyśl
W schronisku nie szczepią przeciw chorobom zakaźnym?!
– Publiczne pieniądze, które miasto przekazuje na Schronisko dla Zwierząt w Orzechowcach, są marnotrawione. Władze schroniska bez sensu płacą krocie za czipowanie zwierząt, a nie szczepi się ich przeciwko chorobom zakaźnym – twierdzi Marta Lis, która napisała w tej sprawie list do prezydenta miasta Roberta Chomy. Pismo do władz skierowali również członkowie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” i wolontariusze schroniska w Orzechowcach.
fot. Mariusz Godos
Marta Lis od kilkudziesięciu lat zajmuje się zwierzętami bezdomnymi jako wolontariuszka. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w kilku przemyskich lecznicach weterynaryjnych. – W regulaminie schroniska w Orzechowcach jest napisane, że szczepienie zwierząt na wściekliznę i czipowanie są obowiązkowe, a szczepienie na choroby zakaźne fakultatywne. Fakultatywne, co znaczy, że takich szczepień nie ma. Schronisko bez sensu płaci 30 złotych za czipowanie, zamiast robić to samemu za 10 złotych, jak czynił to nieżyjący już Artur Bąk – tłumaczy M. Lis.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
d 94.40.44.230 21.04.2015

w

user
gość 178.43.92.102 22.04.2015

Widać pan kierownik czuje się bezkarny a Mocarze miasta udają że nic nie widzą i nie wiedzą.

user
lolek 79.139.112.57 22.04.2015

Zwolnić kierownika

user
f 178.43.73.86 23.04.2015

żarty sobie robicie??!!! wszystkie zwierzęta mają szczepienia,a pani lis nie była w schronisku od miesiąca. jest osobą najbardziej szkodzącą! szkoda tylko że "ma znajomości" i jest bezkarna!

user
sobi 178.37.61.37 17:47:50 23-04-2015
a Ty miałaś? bo ja jako wolontariusz nie, tak jak pani Lis.  A czy szczepienia są robione czy nie, to już kontrola ostatnia wykazała:)
user
c 178.43.73.86 23.04.2015
panie dziennikarzu szanowny proszę pisać prawdę.
user
k 178.43.73.86 23.04.2015

pani lis na własną rękę bezprawnie szczepi zwierzęta twierdząc że jest lekarzem. a po jej wizycie w schronisku większość kotów od razu łapie wirusa którego pani lis przynosi z własnego mieszkania.

niech ktoś w końcu odkryje tą prawdę zamiast oczerniać ludzi i słuchać tych którzy "mają kontakty"!

user
xyz 178.37.61.37 17:45:10 23-04-2015

a Ty miłośniku jesteś w końcu c czy k? bo ip takie samo

user
wolontariusz 178.43.114.12 23:09:51 23-04-2015

a ty nerwusie jesteś xyz czy lawina? bo IP to samo :p :p :p

user
Wolontariusz 178.43.113.52 23.04.2015

Hahahaha...Marta Lis ma zakaz wstępu do wielu przemyskich lecznic bo jest nosicielką wielu kocich chorób...Dziennikarzu...jeśli dałeś się wciągnąć w jej wersję będzie cie to słono kosztować za pisanie nieprawdy. Hahaha...tylko czekam aż gazeta i dziennikarzyna za to bekną :p

user
gość 178.43.120.134 12:24:32 23-04-2015

Prawdą jest że większość kotów w schronisku jest jak to potocznie sie mówi dodatnimi  są razem z kotami zdrowymi.Ponoć ostatnio przyjął pan kierownik kotkę z wolnożyjących (wbrew ustawie)Kotka nie je nie pije to też bajki?

user
lawina 178.37.61.37 17:30:49 23-04-2015

a ty się nie boisz, że bekniesz? Podpisz się z imienia i nazwiska jeśli masz coś na poparcie swoich słów. Ja tą Panią ostatnio w jednej z lecznic spotkałam :) A człowiek, o ile się orientuję, sam nosicielem kocich chorób raczej byc nie może.... No, ale pewnie nie mam takiej wiedzy ogromenj jak Ty - wolontariuszu!! Ciekawe, czy Ty już z tych zarejestrowanych, czy jeszczce nie?

user
śmiechłem 206.190.158.26 23:27:53 23-04-2015

uuuu...kogucikowi nerwy puszczają i zmienia się w kobitkę :D tak tak...poczułeś już mrówki?
pewnie spotkałeś ją w tej samej lecznicy w której była "pielęgniarką"? :D

user
krist 193.77.242.22 23.04.2015

a kto to jest ta pani Marta Lis?

user
lawina 178.37.58.23 06:57:16 24-04-2015

przyganiał kocioł?

śmiechłem jesteś teraz chłopcem? widocznie gender wam w gimnazjum wprowadzili:)

0 niestety, jestem babą - starą i brzydką, z tym co z racji niewłaściwej regulaminowo aparycji pewnie się do schronu nie załapię.
Ale Tobie zdrowia życzę, po samopoczucia dobrego nie muszę, jak widać
user
abc 178.37.58.23 24.04.2015
user wolontariusz 178.43.114.12 7 godzin temu a ty nerwusie jesteś xyz czy lawina? bo IP to samo :p :p :p
No widzisz - pobudziło do myślenia!
user
Agata 164.127.17.41 25.04.2015

Dawno nie czytałam większego steku bzdur i kłamstw.Znam p.Martę od lat i to co  jakiś "ODWAŻNIAK" pisze podpisując się różnymi literkami uważam za żenujące.Szkoda,że ten ktoś na forum umie obrażać i pluć jadem....ale to chyba wynika z jakichś własnych kompleksów i niskiej samooceny.

user
Z 178.42.226.177 27.04.2015

Panie dziennikarzu, zamiast pisać o tak błahej moim zdaniem sprawie szczepień zwierząt (dziś nawet ludzie unikają szczepień), może warto napisać artykuł o środowisku miłośników zwierząt, którzy z taką pasją i zatroskaniem o los zwierząt wzajemnie się oskarżają, obrażają, zwłaszcza na forach. Niedawno na forum Nowin bardzo długi czas byliśmy świadkami dyskusji ludzi z tego środowiska, 

wzajemne oskarżenia, żenujące wypowiedzi. Jak wiem, ktoś nie wytrzymał i sprawa skończyła się w sądzie, pewna osoba musiała przepraszać za swoje słowa publicznie. Miłość do zwierząt przysłania niektórym miłość do ... człowieka, co jest bardzo przykre. Ilość komentarzy tu, na waszym forum, świetnie oddaje wzajemne animozje piszących. Skąd one się jednak biorą? Może warto o tym napisać artykuł, a pewnie niejeden będzie zaskoczony wnioskami. 

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę