Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przeworsk
Obietnice i plany nowych sołtysek
Od lutego do kwietnia br. w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich wyłaniano sołtysów. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości wytypowali swoich przedstawicieli na najbliższe 4 lata. Niektórzy, z powodu braku kontrkandydatów, zostali sołtysami bez głosowania. W każdej z gmin powiatu przeworskiego pojawił się chociaż jeden nowy sołtys. W gronie tych, którzy przez najbliższą kadencję będą piastować wspomniany urząd, jest 7 kobiet. Pięć z nich postanowiło przedstawić nam swoje plany.
Dorota Zapałowska (29 lat), sołtys wsi Zagórze (gmina Jawornik Polski).
Dorota Zapałowska (29 lat), sołtys wsi Zagórze (gmina Jawornik Polski): – Jestem pierwszą kobietą sołtyską w Zagórzu i bardzo się cieszę, że mieszkańcy obdarzyli mnie tak dużym zaufaniem mimo mojego młodego wieku. Nasza miejscowość to wspólne dobro, dlatego dołożę wszelkich starań, aby nikogo nie zawieść. Chciałabym wiele zrobić, ale zdaję sobie sprawę, że mogę tego dokonać tylko dzięki owocnej współpracy z władzami. Uważam, że lepiej nie obiecywać, tylko działać, dlatego nie zamierzam sięgać planami zbyt daleko. Od kilku lat służę w Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy przekonali się, że można na mnie liczyć, ponieważ w 2014 roku, dzięki współpracy z wójtem, udało mi się doprowadzić do nadania sztandaru naszej jednostce. Wiem, że zostało jeszcze wiele do zrobienia, ale wszystko przede mną. W najbliższym czasie chciałabym utworzyć Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Stowarzyszenie Kobiet, aby nasze sołectwo tętniło życiem, a spotkania kulturalne i imprezy rozrywkowe mogły się na stałe wpisać w historię Zagórza. Jedyne, co mogę obiecać, to to, że mieszkańcy mogą o każdej porze liczyć na moje wsparcie oraz że nie zawiodę danego mi kredytu zaufania. Będę też walczyć o dalsze inwestycje i wspierać wszelkie działania na rzecz wioski. 
Marta Kornafel (29 lat), sołtys wsi Głogowiec (gmina Tryńcza).

Marta Kornafel (29 lat), sołtys wsi Głogowiec (gmina Tryńcza): –            Właśnie rozpoczyna się moja kadencja jako sołtysa, teraz będę mogła się skupić na potrzebach wsi Głogowiec i jej mieszkańców. Przez ostatnie 4 lata byłam radną gminy Tryńcza, dlatego moje plany oparte są na tym, co zostało rozpoczęte i zaplanowane już wcześniej. Chciałabym tutaj podziękować wójtowi, zastępcy wójta, radzie gminy, wszystkim podległym jednostkom, ówczesnej pani sołtys, radzie sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcom wsi Głogowiec za to, co do tej pory udało się zrealizować. Obecnie jesteśmy w trakcie budowy oświetlenia ulicznego na dwóch ulicach. W planach są kolejne projekty. Oprócz oświetlenia wyremontowane zostaną drogi w naszej miejscowości, na nie również został przeznaczony fundusz sołecki. Dodatkowo chcemy wybudować plac zabaw dla dzieci oraz wyremontować i zakupić wyposażenie do pomieszczenia w budynku Wiejskiego Domu Kultury. Przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich planujemy również imprezy plenerowe i spotkania kulturalne z mieszkańcami naszej miejscowości.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium