Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Przemyśl odwiedzi książę Jan Lubomirski-Lanckoroński
Jutro, 21 kwietnia br., zawita do Przemyśla książę Jan Lubomirski-Lanckoroński.
fot. www.janlubomirski.pl
Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński.

W programie kilkugodzinnej wizyty przewidziane są m.in.: spotkanie z metropolitą przemyskim arcybiskupem Józefem Michalikiem, prezydentem miasta Robertem Chomą, Radą Seniorów, Młodzieżową Radą Miasta i dyrekcjami szkół ponadgimnazjalnych nadsańskiego grodu. Nie może oczywiście obejść się bez wizyty (i spotkania ze studentami) w pałacu Lubomirskich na Bakończycach, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska. Z władzami PWSW książę J. Lubomirski-Lanckoroński odwiedzi natomiast Cmentarz Główny przy ul. Słowackiego i grób księżnej Felicji Lubomirskiej. Na koniec dnia przewidziane jest spotkanie przy Bramie Sanockiej Twierdzy Przemyśl z członkami Przemyskim Stowarzyszeniem Dobrego Wojaka Szwejka oraz przedstawicielami Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Przemyślu.
Podczas zorganizowanej wczesnym popołudniem konferencji prasowej omówione zostaną m.in. kwestie związane z planowanym przyznawaniem stypendiów dla młodzieży z Podkarpacia przez Fundację Książąt Lubomirskich.
Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński miesiąc temu skończył 37 lat. Urodził się w Krakowie. Jest prezesem Kulczyk Lubomirski Property i Fundacji Książąt Lubomirskich. Studia prawnicze ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po aplikacji został radcą prawnym. Naukę kontynuował za granicą: w London School of Economics oraz University of Navarra w Barcelonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda, gdzie ukończył Advanced Management Program (AMP). Kształcił się również w zawodzie doradcy i maklera giełdowego oraz zarządcy nieruchomości. Płynnie zna języki niemiecki, angielski, włoski, francuski i rosyjski.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium