Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2016, Sobota 10 grudnia 2016 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Jarosław, Kraśnik
Duszpasterz akademicki z Jarosławia zginął w wypadku [wideo]
Ks. Grzegorz Maj, 35-letni wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu oraz duszpasterz akademicki i katecheta dwóch jarosławskich szkół ponadgimnazjalnych zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w sobotę (18 kwietnia) w Obrokach koło Kraśnika. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła również para 24-latków pochodzących z okolic Kraśnika.
fot. KPP Kraśnik
Para narzeczonych i duszpasterz z Jarosławia zginęli w czołowym zderzeniu w Obrokach koło Kraśnika.

Do wypadku doszło około g. 18 w Obrokach koło Kraśnika, na drodze krajowej nr 19. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadące od strony Lublina volvo S40, kierowane przez księdza, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechało na prostej drodze na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym audi A3. Z czterech osób podróżujących w obu samochodach przeżyła tylko jedna.

Dwie osoby reanimowano na miejscu, jednak nie udało się ich uratować. Trzecia zmarła w śmigłowcu pogotowia w trakcie transportu do Lublina. Podróżująca z księdzem 25-letnia kobieta wyszła z wypadku bez poważniejszych obrażeń. 

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
47 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ozzman 94.40.75.10 20.04.2015

YOUTUBE.COM - GŁOBA NA TEMAT WEGETARIAŃSTWA.

 

NAMA - HATTA.PL - PRZEŁOM WIEKÓW CZ 2/6

user
oburzony 46.45.78.160 20.04.2015

"Duszpasterz akademicki zginął w wypadku..." ... a może inaczej - "Kierowca spowodował śmiertelny wypadek, w którym zginęła para 24 letnich narzeczonych i on sam..."?  

user
ludzie ogarnijcie sie 83.24.70.203 22:01:17 20-04-2015
,,DUSZPASTERZ AKADEMICKI ZGINA W WYPADKU..." to jest jak najbardziej poprawna forma . Ludzie to byl nieszczesliwy wypadek przeciez ks tego nie planowal , kazdy z nas mogl w tedy siedziec za kierownica volva KAZDY 
user
l 176.110.147.44 06:56:19 22-04-2015
nie każdy
ma tyle kasy by kupić takie volvo
user
sowa 89.74.51.85 20.04.2015

Co robiła ta młoda kobieta w samochodzie wikariusza ?!

user
awa 178.43.101.10 17:11:59 20-04-2015
A no tak, bo nie wolno !? 
user
wise 83.24.70.203 21:52:44 20-04-2015

studiowali w jednym miescie 

user
braksłów 213.146.58.88 21:59:35 20-04-2015

Czy wikariusz nie może mieć przyjaciół znajomych ?!Czy dlaczego gdy ty udzielisz pomocy,podwieziesz osobe,czy spotkasz się ze znajomą  nie widzisz nic w tym złego a jeśli osoba duchowna to zrobi szukasz pretekstu aby snuć nie słuszne posądzenia...

user
anna 89.69.191.207 23:00:10 20-04-2015

loda

user
n 91.223.64.254 15:13:00 21-04-2015

jechali się pieprzyć

user
hgjh 178.42.241.124 21:31:32 22-04-2015

bo to jego siostra?

user
j 176.110.147.44 20.04.2015

widzisz to już trzeci


klątwa

user
jezus 178.43.104.84 20.04.2015

pewnie jakaś kurewka mu gałkę  robiła !!!!!szkoda tylko tych młodych .jebany księżulek 

user
jezus junior 86.131.234.149 18:49:15 20-04-2015

.......ciekawe czy jak twojego brata lub ojca jadacego z siostra, szwagierka etc. z dalekiej trasy z odwiedzin lub podobnej wizyty spotka to samo to tez tak napiszesz?????????


user
sad 83.24.70.203 21:56:24 20-04-2015
jezus szkoda ze w polsce jest tyle ludzi o tak niskim poziomie inteligencji jak ty... zaaaaaal 
user
ss,ty 89.69.191.207 23:01:50 20-04-2015
pewnie ze tak, mordercy
user
Fobosman 95.75.171.250 20.04.2015

Komentarze jak widać na wysokim podkarpackim poziomie...

user
mk 91.193.208.124 20.04.2015

Do " Fobosmana". Nie ma się co dziwić . Widzsz ,że na tym forum  , wszystko  co ma nawet pośredni związek z  Kościołem  , jest zazwyczaj wciekle  atakowane  .  Nie mogło być i tym razem inaczej. 

user
sad 83.24.70.203 21:58:06 20-04-2015
wogole nie liczy sie to jak dobrym czlowiekiem byl ksiadz i ile dawal z siebie ile poswiecenia ... teraz nawet po smierci zero szacunku az przykro czytac komentarze :( 
user
Bolek 89.69.191.207 23:04:27 20-04-2015
"ATAK NA KOŚCIÓŁ". Nawet wówczas gdy rzymskokatolicki ksiądz zabija dwoje młodych ludzi, wioząc -fakt faktem-dziewoję z którą gadał podczas jazdy i się ROZPROSZYŁ- pojeb
user
h 176.110.147.44 07:56:34 22-04-2015

wejdź na


LUBLIN 112.pl

a zmienisz zdanie

user
anonim 62.244.155.229 20.04.2015

Znalałem księdza , jestem święcie przekonany ze jeżeli mógłby oddałby życie za tą pare , to byl wspaniały człowiek .

user
wz 213.146.54.226 22:49:48 20-04-2015

potwierdzam, też go znałam - wspaniały człowiek - jako katecheta, w kościele czy prywatnie

user
al 89.69.191.207 23:08:58 20-04-2015
nikt nie zna księży, pozornie może być wspaniały ale im bardziej "wspaniały" tym bardziej podejrzany myślę ,że większość z nich ma swoją czarną stronę , drugie dno i oblicze.... brrrrr. Najbardziej niebezpieczni są wynaturzeni/ani bo tak formowani
user
o 176.110.147.44 10:33:03 23-04-2015
wejdz na

kurier lubelski
są zeznania panienki
zmienisz zdanie
user
j 176.110.147.44 21.04.2015

oj volvo  wytrzymało

klatka cała

ale głupota górą


zapinać pasy

nie rozmawiać ze studentką

a czy ten był u tego na górce

user
Rico 81.161.205.250 21.04.2015

Pasy się zapina !!!!

Wikariusz popełnił świadome samobójstwo !!!!


user
j 176.110.147.44 21.04.2015

a może się rozbił

jak pilot

user
j 176.110.147.44 21.04.2015
czy panienka była z jarosławia
user
j 176.110.147.44 21.04.2015

czytajcie Kurier Lubelski

user
j 176.110.147.44 21.04.2015

o volvo wypasione 2 rury

a może bi


   turbo


user
spokój 31.128.8.18 21.04.2015
,,WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ MU DAĆ PANIE...''  - to są słowa odpowiednie do tego zdarzenia
user
chrześcijanin 31.128.8.18 14:55:50 21-04-2015
Bóg jest sędzią!
user
Agg 83.31.121.165 21.04.2015
Ksiądz podwoził znajomą z poprzedniej parafii i razem się uczyli na jednej uczelni. Jak już ksiądz podwozi kogoś to od razu wymyślacie takie głupoty, bo ksiądz już nie może mieć żadnych znajomych... Ogarnijcie się ludzi troche i pomyślcie co piszecie, bo na prawde nie znaliście Go, nie wiecie jakim był człowiekiem,  ja cieszę się, że miałam okazje go poznać i wiem jaki był. Był bardzo dobrym, radosnym człowiekiem i będę Go tak wspominać do końca, aż nie mogę w to uwierzyć co się stało... Zamiast pisać takie głupoty lepiej się pomódlcie za nich i za ich rodziny, które ciężko przeżywają śmierć swoich bliskich.
user
k 176.110.147.44 07:32:15 22-04-2015

o jak ładnie


proponuję postawić volvo na placu


na górce i napis


był dobrym człowiekiem

user
a 5.174.24.128 09:04:39 23-04-2015

Ks. dr już skończył pobierać nauki. Doktorat już miał, na habilitację za wcześnie (tego się nie studiuje...), a wykładowcą był w Jarosławiu, a nie w Lublinie. "Agg" pomyśl dobrze i nie bądź bezkrytyczny. Robił drugi doktorat? Oczywiście za wiedzą i zgodą swojego biskupa...

user
o 176.110.147.44 10:31:10 23-04-2015

wejdź na 


LUBLIN 112.p


zobaczysz trupy


zmienisz zdaniel

user
Bartosik 195.248.246.98 14:09:24 24-04-2015
user
j 176.110.147.44 22.04.2015

a czyli z górki

user
k 176.110.147.44 22.04.2015

tak to już trzeci od tego z górki


jakaś klątwa za grzechy

user
k 176.110.147.44 22.04.2015
takie nowe volvo to wydatek 109.000 zł.
user
mk 91.193.208.124 12:23:48 28-04-2015

DO "k" , A CO , ŻAL CI ODBYT ŚCISKA ,ŻE JEDEN MOŻE , A TY  NIE  I WYPOMINASZ CENE ?

user
k 176.110.147.44 23.04.2015

i co ten w kasku

stoi pod marketem

i mówi że to nie prawda

user
on01 80.48.159.1 23.04.2015

Spoczywaj w Spokoju Przyjacielu. Dziś pożegnaliśmy ks. dr. Grzegorza Maj. Miałeś piękny pogrzeb Grzechu. Przy twojej trumnie było tysiące ludzi i setki kapłanów. Twój pogrzeb odprawił arcybiskup Józef Michalik. Księże Grzegorzu płaczemy gorzkimi łzami, dla mnie to wielka strata. Byłeś ciągle w biegu. Dopiero co w piątek wróciłeś z Kanady, w sobotę pojechałeś na wykłądy na KUL gdzie robiłęś drugi doktorat i w drodze powrotnej zginołeś tragicznie. Przecież ty miałeś w poniedziałek jechać do Rzymu, miałęś prawić tam rekolekcje. Miałęś tyle planów na ten rok. Miałeś we wrześniu jechać do argentyny. Ks. dr. Grzegorzu pustka po tobie nigdy nie będzie zapełniona. Dzisiejsza uroczystość pokazała jakim byłeś człowiekiem. Ilu miałęś przyjaciół, znajomych. W twojej ostatniej drodze do grobu żegnały cię tysiące osób, setki kapłanów i prymas Polski. Spoczywaj w spokoju przyjacielu, a ja będe zawsze pamiętał. Na grobie twoim palę znicz goryczy, tęsknoty. Moglę się przy tobie w imię Ojca i Ducha Świętego Amen. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. Spoczywaj w spokoju Grześ.


user
k 176.110.147.44 24.04.2015

wspomnij o pozostałych

user
R 77.254.225.120 09:52:10 21-02-2016

Chętnie bym to zrobiła gdybym pozostałych znała. "Nie pcham się tam gdzie mnie nie zapraszają. "! Nie wypowiadam się na temat tych których nie znam, bo po co? Tylko mogę przez to złą opinię komuś wystawić. Być może znasz tych młodych, i dobrze możesz o nich mówić, bo ich znales. Ja jednak znałam śp ks Grzegorza Maja, dlatego o nim się wypowiadam. Chcę wam, którzy nie mieli okazji go spotkać ani poznać, pokazać chociaż trochę jego osobowość i czyny. Dla każdego ktoś inny może być autorytetem i to nie ważne czy ten "idol" spowodował wypadek czy może było zupełnie inaczej. Nie sztuką jest wytykać kogoś palcami, szydzic z niego... Sztuką jest popatrzeć na człowieka z dobrocią, wyrozumiałością. Jeśli w ten sposób nie popatrzysz na obcych ci ludzi, nie popatrzysz też na tych, którzy są ci blisko, których kochasz. 

user
R 62.244.136.24 24.10.2015

Az nie chce sie tych bzdur czytac!!! Jak mozna oceniac czlowiek ktorego sie nawet nie spotkalo. Jaki trzeba miec tupet zeby tak zmarlego obrazac. Kto jak kto ale ks Grzegorz zasluzyl sobie na szacunek. Zawsze chcial pomagac , nie to ze musial, ale chcial. Nikogo nie pozostawial z problemem samemu sobie. Zachowujecie sie jakbyscie wszystko wiedzieli o tym czlowieku i tym wypadku. Tak naprawde nie macie zielonego pojecia o co chodzi!! Jak wy w ogole mozecie nazywac siebie chrzescijaninami... Belki w swoim oku nie widzisz, a drzazg w drugim czlowieku potrafisz zobaczyc. Najpierw popatrzcie na swoje wnetrze