Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Jarosław
„Ulica zdrowia” kolejny raz
Po zimowej przerwie na ulicy Grodzkiej w Jarosławiu znów stanęły namioty, w których specjaliści prowadzili darmowe badania medyczne w ramach akcji „Ulica zdrowia”.
fot. Monika Sadurska
Pierwsza „Ulica zdrowia” w tym roku, przez złą pogodę, nie cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Kolejna odsłona dobrze przyjętego przez mieszkańców Jarosławia i okolic przedsięwzięcia rozpoczęła się 14 kwietnia. Niestety do udziału w akcji zniechęciła ludzi pogoda. Zimno i porywisty wiatr targający namiotami spowodowały, że chętnych było mniej niż zawsze. – Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się poprzednie „Ulice zdrowia” i przypuszczam, że w maju, gdy będzie ciepło, też tak będzie. Akcja jest organizowana w każdy pierwszy wtorek miesiąca. W ubiegłym roku trwała od kwietnia do października. Chętnych do wykonania bezpłatnych badań nie brakowało. W sumie skorzystało z nich kilka tysięcy osób – mówi pielęgniarka z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Barbara Błońska.

„Ulica zdrowia”, podobnie jak w latach poprzednich, organizowana jest przez Urząd Miasta Jarosławia w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”. Mieszkańcy mieli okazję wykonać serię bezpłatnych badań medycznych, m.in. badania słuchu, stóp, a także zmierzyć poziom glukozy i ciśnienie. Na Rynku czekał też krwiobus.

Przedsięwzięcie potrwa do października br. Kolejne odsłony „Ulicy zdrowia” zaplanowano na: 5 maja, 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia, 1 września i 6 października.

fot. Monika Sadurska
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
j 176.110.147.44 20.04.2015

kto płaci za te badania


Donek !


Waldek !

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium