Życie Podkarpackie nr 50/2018 Życie Podkarpackie nr 50/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 351/2018, Poniedziałek 17 grudnia 2018 r., Olimpii i Łazarza
Opublikowano
Przemyśl
Radiowa Jedynka w Przemyślu. Jutro audycja na żywo
Jutro od 9.00 do 12.00 Program 1 Polskiego Radia nadawać będzie z Przemyśla audycję „Jedyne Takie Miejsce”. Ekipa radiowa jest już w naszym mieście.
fot. Janusz Łukasiewicz
Roman Czejarek jest już w Przemyślu.
Zaproszeni przez redaktora Romana Czejarka goście, opowiedzą słuchaczom m.in. o tajemnicach i historii Twierdzy Przemyśl, o naszym Dobrym Wojaku Szwejku, o niepowtarzalnych "szwejkowych" imprezach, Stowarzyszeniu Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka oraz o jego ławeczce, która usytuowana jest w samym sercu naszego miasta. Przewodnik PTTK opowie o atrakcjach turystycznych miasta, a o sztuce w Przemyślu rozprawiać będzie Jan Jarosz, dyrektor Narodowego Muzeum Ziemi Przemyskiej. Ponadto na radiowej antenie zagości ks. Marek Wojnarowski, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Przemyślu, a także Andrzej Fedaczyński, szef najsłynniejszej lecznicy dla zwierząt w Polce. Będzie także coś o dzwonach i fajkach, o wielkim święcie rowerowym, jakim niepodważalnie jest Bike Town, a także o kuchni kresowej, o której opowie przemyska restauratorka – Joanna Pichur.
25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mieszkaniec 83.31.121.107 09.03.2018

a może padnie zapytanie o Centrum Logistyczne, tak szumnie zapowiadane prawie rok temu

user
prawda boli 31.183.186.65 12:28:48 10-03-2018

miasto Jarosław ma takie miejsce przy Korczowie i dobra drogę a my w tym zapomnianym mieście nic, i nawet nie ma wyremontowanej drogi do przejścia w Medyce.

user
Trujka biss 94.254.131.115 09.03.2018

Pisowska stacja PR1 znowu nadaje. Pójdę, zobaczę te gęby.

aga
aga 92.9.51.104 09.03.2018

No nareszcie coś o Przemyślu .  Takich audycji powinno być o wiele więcej . Audycji mówiących o naszym grodzie , jego mieszkańcach, zabytkach, turystyce i wielu innych atrakcjach które zadziwiają turystów z zagranicy. Mam nadzieje ze w tym programie nie będzie słowa o politykach  czy to z lewa  z prawa lub centrum.   Moim zdaniem polityka jak i jej przedstawiciele psuja wizerunek wszystkiego tego co jest na ogół pozytywne.  

user
ju 83.28.91.213 09.03.2018

Joanna Pichur restaratorka???Wszystko jasne

user
Mgessler 31.183.193.9 09.03.2018

Restauratorka bu ha ha ha zapytajcie o"bunkier i baseny"

user
Piotr87 5.172.238.117 12:58:18 10-03-2018

Boli biedaku, że ludzie coś robią. Typowy przemyski zakompleksiony  śmieć !

user
Przemy5lak 83.15.5.49 13:04:22 10-03-2018
Niestety zostają w Przemyślu tacy jak Mgessler i ta powyżej - nic nie osiągnęli i w internecie hejtują. Restaurator to ktoś kto prowadzi restauracja - dziękuj, tej Pani, że coś tak fajnego powstaje w Przemyślu.
user
AnnaJ 94.254.147.113 13:11:19 10-03-2018

Jakby nie ta dziewczyna w Przemyślu nie było by gdzie zjeść a bawić mógłbyś się w klubie z 16stkami. Żenujące że ktoś atakuje w Internecie taką zdolna  osobę.

user
Trevor 31.183.144.39 13:17:16 10-03-2018
Pani "restauratorka" ma wyśmienitych obrońców na forum, stwierdzenie "zakompleksiony śmieć" to zapewne mowa miłości, jak najbardziej gratuluję "fanów" - jest kogo ;) 
user
Piotr87 5.172.238.117 13:27:17 10-03-2018

Stwierdzenie adekwatne do sytuacji. Restauratorka w cudzysłowiu - co za pojazd. Na pewno pójdzie w pięty :D

user
Trevor 31.183.144.39 13:32:37 10-03-2018
Cudzysłów też adekwatny do sytuacji. 
user
Tomasz 94.254.144.54 09.03.2018

JUTRO PRZEJDĘ SIĘ I ZAPYTAM, NA ŻYWO O TO JAK JEST Z TYM INKUBATOREM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI PIEPRZONYM OD 14 LAT PRZEZ CHOMĘ, O TYCH INWESTORACH CO DRZWIAMI I OKNAMI WALA DO GRODU NAD SANEM, O TE INNOWACJE, O TE BASENY O TEN BUNKIER NA STOKU, O TE NOWE MIEJSCA PRACY,  O TEN DŁUG NASZEGO MIASTA, NIECH POLSKA SIĘ DOWIE JAKI TU JEST CIEMNOGRÓD, ZACOFANIE I NAJWIĘKSZE ZAKŁADY PRACY CO GŁOSUJĘ NA CHOMĘ ABY N IE STRACIĆ MIEJSCA PRACY JAK ZAGŁOSUJĄ NA KOGOŚ INNEGO NIŻ NA CHOMĘ... WSTYD panie choma WSTYD!

user
Anna 78.88.128.237 13:19:57 10-03-2018
Pytałeś?Bo nie słyszałam.
user
art 78.131.239.62 09.03.2018

O czym   tu rozmawiać o kulturze na  ruskim bazarze ,o sztuce jak przeżyć do wypłaty i o zabytkach czyli o nas starych którzy nie nadają się do pracy w Holandii..Trzeba było zaprosićtelewizję i pokazać prawdziwe oblicze miasta bo w tej wersji opera nie przejdzie.

user
przemyślanka 78.88.128.237 10:47:31 10-03-2018

No to na co czekasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
przemyślak 31.183.144.39 13:49:42 11-03-2018

Na ciebie przemyślanko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
JANEK 83.31.120.148 09.03.2018

BEDZIEMY ROZMAWIAC ILE ZARABIA SIE W PRZEMYSLU ILE TU JEST MIEJSC PRACY I JAK NAM SIE ZYJE SUPER OD PIERWSZEGO DO PIERWSZEGO POWODZENIA

user
pozytywny 83.31.136.247 09.03.2018

Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy
Jeszcze się spełnią piękne sny, marzenia plany
Tylko nie ulegajmy przedwczesnym niepokojom
Bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją
Jeszcze w zielone gramy, choć skroń niejedna siwa
Jeszcze sól będzie mądra a oliwa sprawiedliwa

user
prawie emetyt. 83.31.129.103 10.03.2018

Jeśli nasze zadupie ma się tylko sprowadzać do Szwejka , jego pieska i ławeczki , kliniki dla bocianów , dzwonów czy fajek dodam od siebie  z  lodów we Fiore  to nie dziwię się że za niedługo  wypieprzy kolejne 5 tysięcy głównie młodych za pracą nawet do nieodległego Rzeszowa. Chwała Panu że w tym roku o ile  nie zabije mnie przemyski" smok" przejdę na zasłużoną emeryturę i zasilę w ten sposób przemyska brygadę EiR w postaci emerytów i rencistów. Powinni jeszcze zajrzeć na przemyskie bazary i ten syf "zielony rynek".  Ale będzie radocha.

user
Anna 78.88.128.237 10.03.2018

Witam!

Jestem przemyślanką z Zasania, choć tata pochodził ze śródmieścia.  Kochani pozdrówcie to miasto od mojej rodziny. Czy stoi jeszcze stodoła?

user
Mgessler 31.183.193.9 11:04:02 10-03-2018

Przemyśl to teraz JEDNA WIELKA STODOłA!

user
Anna 78.88.128.237 11:43:37 10-03-2018

Do Mgesslera.

Coś z Tobą nie tak, bo stodoła to była (a może jeszcze jest) restauracja plażowa słynąca z dobrego piwa, flaków i innych pyszności.

user
Przemyślanin 37.248.253.5 10.03.2018

Czy będzie temat ;      PRZEMYŚL UMIERA .... ??

user
Janusz. 213.76.36.162 11.03.2018

Ludzie chwala PIS  i mowia ze powinien PIS rzadzic w Przemyslu.

nr 50/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium