Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Przemyśl, Warszawa, Przemyśl
Nauczyciele z Podkarpacia protestują w stolicy
Związek Nauczycielstwa Polskiego na Podkarpaciu przyłącza się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli, której efektem jest dzisiejsza (18 bm.) manifestacja ZNP w stolicy. Weźmie w niej udział od 20 tys. do 25 tys. nauczycieli i pracowników oświaty.
fot. archiwum
Nauczyciele domagają się m.in.: zwiększenia nakładów na edukację, zahamowania likwidacji szkół i przedszkoli, poszanowania zawodu nauczyciela, podwyżek płac (o 10 procent w 2016 r.) i rzeczywistego dialogu.

Flagi związkowe na budynkach szkół, ulotki i plakaty informujące o proteście – to pierwszy element protestu. Kolejnym jest zapowiadana wcześniej akcja protestacyjna, m.in. przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Z województwa podkarpackiego w manifestacji uczestniczy ponad 1500 nauczycieli i pracowników edukacji – członków ZNP, którzy dojechali do stolicy 27 autokarami i prywatnymi samochodami. Trasa przemarszu obejmuje ul. Łazienkowską – Myśliwiecką – Górnośląską – Piękną – Aleje Ujazdowskie – Aleje Szucha  (MEN) – Bagatelę – Aleje Ujazdowskie (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów). Nauczyciele domagają się m.in.: zwiększenia nakładów na edukację, zahamowania likwidacji szkół i przedszkoli, poszanowania zawodu nauczyciela, podwyżek płac (o 10 procent w 2016 r.), rzeczywistego dialogu.

 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
O 88.199.92.66 18.04.2015

Dwa miesiące wakacji, święta, dni wolne, ferie zimowe, dni wolne dyrektorskie, dni wolne od zajęć dydaktycznych (2 miesiące + 38 dni). Nie wspominając o wolnych sobotach. Pensja za 12 miesięcy.
Dobrze, że minister Kluzik bierze się za to towarzystwo.

user
Anna Serbon 77.65.35.163 18.04.2015

Oferty pracy dla nauczycieli i korepetytorów polskiego.Warszawa

Witam)

W firmie Preply zawsze znajdzie się miejsce dla doświadczonych nauczycieli języka polskiego w Warszawie. Preply oferuje odpowiednie wynagrodzenie i swobodny grafik. Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie. Skontaktuj się z nimi, aby otrzymać więcej szczegółów. Aby odpowiedzieć na ofertę pracy dla nauczycieli języka polskiego, musisz zarejestrować się u nas.

http://preply.com/pl/warszawa/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-polskiego

Doradzam)
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania