Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2017, Wtorek 25 kwietnia 2017 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, Przemyśl, Warszawa
Nauczyciele z Podkarpacia protestują w stolicy
Związek Nauczycielstwa Polskiego na Podkarpaciu przyłącza się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli, której efektem jest dzisiejsza (18 bm.) manifestacja ZNP w stolicy. Weźmie w niej udział od 20 tys. do 25 tys. nauczycieli i pracowników oświaty.
fot. archiwum
Nauczyciele domagają się m.in.: zwiększenia nakładów na edukację, zahamowania likwidacji szkół i przedszkoli, poszanowania zawodu nauczyciela, podwyżek płac (o 10 procent w 2016 r.) i rzeczywistego dialogu.

Flagi związkowe na budynkach szkół, ulotki i plakaty informujące o proteście – to pierwszy element protestu. Kolejnym jest zapowiadana wcześniej akcja protestacyjna, m.in. przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Z województwa podkarpackiego w manifestacji uczestniczy ponad 1500 nauczycieli i pracowników edukacji – członków ZNP, którzy dojechali do stolicy 27 autokarami i prywatnymi samochodami. Trasa przemarszu obejmuje ul. Łazienkowską – Myśliwiecką – Górnośląską – Piękną – Aleje Ujazdowskie – Aleje Szucha  (MEN) – Bagatelę – Aleje Ujazdowskie (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów). Nauczyciele domagają się m.in.: zwiększenia nakładów na edukację, zahamowania likwidacji szkół i przedszkoli, poszanowania zawodu nauczyciela, podwyżek płac (o 10 procent w 2016 r.), rzeczywistego dialogu.

 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
O 88.199.92.66 18.04.2015

Dwa miesiące wakacji, święta, dni wolne, ferie zimowe, dni wolne dyrektorskie, dni wolne od zajęć dydaktycznych (2 miesiące + 38 dni). Nie wspominając o wolnych sobotach. Pensja za 12 miesięcy.
Dobrze, że minister Kluzik bierze się za to towarzystwo.

user
Anna Serbon 77.65.35.163 18.04.2015

Oferty pracy dla nauczycieli i korepetytorów polskiego.Warszawa

Witam)

W firmie Preply zawsze znajdzie się miejsce dla doświadczonych nauczycieli języka polskiego w Warszawie. Preply oferuje odpowiednie wynagrodzenie i swobodny grafik. Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie. Skontaktuj się z nimi, aby otrzymać więcej szczegółów. Aby odpowiedzieć na ofertę pracy dla nauczycieli języka polskiego, musisz zarejestrować się u nas.

http://preply.com/pl/warszawa/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-polskiego

Doradzam)
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium