Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 16/2019, Środa 16 stycznia 2019 r., Marcelego i Włodzimierza
Opublikowano
Region, Rogóżno
Zostawili rannego kolegę na śniegu i uciekli [ZDJĘCIA]
Trzej mężczyźni uciekli z miejsca wypadku, w którym uczestniczyli, pozostawiając na śniegu rannego kolegę. Świadkiem darzenia był policjant, który udzielił pomocy rannemu i ruszył w pościg za uciekającymi.
fot. KPP Łańcut

W piątek około godz. 6:30 czterech mężczyzn w hondzie podróżowało drogą krajową nr 94 od strony Przeworska w kierunku Łańcuta. W miejscowości Rogóżno kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i wjechał na przydrożne pola, gdzie samochód dachował.

Świadkiem zdarzenia był jadący na służbę policjant Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Jeden mężczyzna leżał obok rozbitego pojazdu, a trzech pozostałych zaczęło uciekać. Policjant udzielił rannemu pierwszej pomocy, po czym ruszył w pościg za uciekającymi. Oddalających się mężczyzn z pobocza drogi zabrał kierujący mercedesem, który odjechał w kierunku Przeworska.  

Funkcjonariusz pojechał za mercedesem i zatrzymał go do kontroli. Z samochodu wysiadł jeden z pasażerów. Nagle mercedes z piskiem opon odjechał. Pozostawiony na jezdni mężczyzna próbował uciekać pieszo, ale został obezwładniony i zatrzymany przez policjanta. Mężczyzna był pijany i agresywny. Okazało się, że to 29-letni właściciel rozbitej hondy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila.

- Łańcuccy policjanci ustalili i zatrzymali pozostałych uczestników zdarzenia. Do kierowania pojazdem przyznał się 30-letni mieszkaniec Łańcuta. Oprócz niego i rannego w wypadku mężczyzny, hondą podróżowali jeszcze: 39 i 48-letni mieszkańcy powiatu łańcuckiego – informuje serwis prasowy policji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty nieudzielenia pomocy. Grozi im do 3 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że podejrzani usłyszą dodatkowe zarzuty.
fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
nkln 185.18.133.7 14.02.2018

Koledzy tylko do kieliszka....

user
ricc 80.187.122.123 14.02.2018

BRAWO DLA POLICJANTA

nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium