Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Przemyśl
W przemyskim Rynku doszło do nieszczęścia
We wtorek, 13 bm., kilka minut po godzinie ósmej runął dach sceny ustawionej na przemyskim Rynku.
fot. Jacek Szwic
Scena kilka minut po zawaleniu się dachu.

Scena jakoś wytrzymała obfite opady śniegu sprzed dwóch tygodni, ale we wtorek deszcz dodatkowo obciążył powłokę dachu i nie wytrzymały aluminiowe dźwigary konstrukcji. Wielka szkoda, bo już niedługo zaczyna się sezon na plenerowe imprezy i scena mogła być potrzebna. Remont zapewne będzie trochę kosztował, tym bardziej, że tego typu konstrukcje muszą mieć atesty gwarantujące bezpieczeństwo użytkownikom, a miasto nie ma za dużo pieniędzy.

45 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ja 83.16.138.214 13.02.2018

Podatnicy kupią nową. A co.....

user
budowlaniec 83.28.66.131 13.02.2018

A gdzie był gospodarz?Nie widział że masa śniegy zwieksza swój ciężar???Wystarczyło podsteplować 6 kołkami

user
Marek 77.254.23.115 14:21:08 13-02-2018
Gdzie kolego znajdziesz kolki??
user
budowlaniec 178.42.47.132 15:28:57 13-02-2018

"kołki są i pracują ciężko w "straszy małomiasteczkowej"

user
Nick 83.31.63.227 15:31:21 13-02-2018

Jak to gdzie? W magistracie! Urzędnicy siedzą i widzą wszystko z okien, czyżby nie widać było niegu i deszczu? Tylko myślenie trzeba włączyć...oj, trzeba.A prezydent z okna nic nie widział? Aha, był na nartach... no to, zmienia postać rzeczy...

user
hornet 217.96.198.159 10:52:38 19-02-2018

Marek, jeden "kołek" napisał ten komentarz.

user
ja2 155.133.95.25 13.02.2018

Początek roku a oni już nie mają pieniędzy??? Ile sobie przyznali nagród?? Z podatników łatwo zdzierać... 

user
wolny obserwator 83.31.129.142 13.02.2018

Ta estrada jest odzwierciedleniem  całego dawnego Wolnego i Królewskiego Przemyśla , tak upadło po 16 latach męczarni  nasze  miasto  pszekształcając  się w zadupie , dużą  wieś  jak stwierdził na jedne z sesji rady- bezrady wielki  klasyk , wieczny radny Genek Strzałkowski. Wystarczy  spacer po Przemyślu ,  spojrzeć na obdarte z tynku kamienice , powąchać czarnego dymu z setek kopcących kominów  zobaczyć bazary i ten niby zielony rynek , i nie potrzeba nic odjąć nic  dodać , Nie wierzycie , zobaczycie. Ale jaki suweren taka "wadza" , jaki pan taki kram.

user
antek 217.96.196.195 13.02.2018

Przemyśl był kiedyś pięknym miastem. i mógłby być pięknym miastem, ale jak nie ma gospodarza... wystarczy spojrzeć na rzeszów - architektura czy historią Przemyślowi nawet do przysłowiowych pięt nie dorasta, ale rozwija się, jest zdbane, czyste, ciągle coś się dzieje... w Przemyślu ostatnio tylko "braci" zza wschodniej granicy coraz więcej...

user
hasler 157.25.108.96 13.02.2018

To ostrzeżenie i przestroga . Tak skończą się "rządy"PISoBOLSZEWI.

user
aga 143.159.208.230 14:45:28 13-02-2018

Mam pytanie do internauty o nazwie "hasler"   pytanie jest następującej treści : czy ty jesteś debilem intelektualnym? sadząc po twoich nienawistnych postach na forum Życia Przemyskiego ja domyślam się  ze tak. Dlatego  pilnie i to nie zwłocznie potrzebujesz konsultacji bardzo dobrego psychiatry.


Ps.  w Przemyślu takiego nie znajdziesz.

user
hasler 157.25.108.96 15:28:47 13-02-2018

Czekamy na wszczęcie śledztwa.


Co prawda nie jest to wykonaniu napisu na trawie ale wierzę że PISoBOLSZEWICY dadzą radę.



user
kk 185.25.123.199 17:16:40 14-02-2018
odpowiedz na zadane pytanie sieroto
user
kat 80.49.128.60 21:47:43 15-02-2018
Hasler , jesli piszesz o napisie na trawie , to nie trudno chyba domyslec sie kto ... napisał? Ale co by nie napisali w Zyciu Podkarpackim Ty ze swoim tekstem wyskakujesz. I to staje sie nudne.
user
Zimos 77.254.23.115 13.02.2018

Gospodarz i jego kolega od okien ,napewno kupią nowa scenę ,, czy nie widać bylo ile sniegu napadało? Gdzie straż???

user
Nick 83.31.63.227 15:33:43 13-02-2018
A właśnie! gdzie straż miejska?
user
observer 217.96.198.159 11:01:05 19-02-2018
"Gdzie straż?" i "gdzie straż?" A w doopie. Co to scena straży była? To, że zarządcy sceny nie chce się jej demontować po imprezie to jego sprawa, a to, że nie zdjął z niej dachu - problem. Na miejscu strażników też miałbym to niżej pleców. A tym wszystkim, którym zwieracze puściły z rozpaczy po scenie to co, oczy pi z dą zarosły i nie widzieli jak to wygląda?
user
Big dick 90.107.145.241 13.02.2018

Czy to można nazwać nieszczęściem? Uwielbiam przemyskich pseudo dziennikarzy:)

user
Nikt 83.31.198.101 19:16:34 13-02-2018

Nieszczęście? Nieszcześciem można nazwać życie biednych ludzi we wszystkich okolicznych kamiencach wokół Rynku. Ani pracy, ani płacy i jeszcze hałas ze sceny... 

user
Ola 5.174.95.9 13.02.2018

Boże kto pisze te artykuły. .."W przemyski rynku" czy ostatni artykuł "sąsiedzi się boją  sąsiada " jeszcze promowanie niedouczonych "dziennnikarzy" Rozumiem, że w naszym kochanym mieście posada jest załatwiania przez znajomości ale litości.... 

user
jolozkmieci 31.183.222.239 13.02.2018

Znak od Boga? Całe szczęście, że nikt nie zginął, bo tam ciągle dzieci biegały. A tak nawiasem- po cholerę ta scena tam stoi przez całą zimę? Plenery potrzebne? Z okna na pierwszym piętrze, nie było widać, co na dachu? Panie Geneja, toż to majątek miejski, a pan nie doglądasz strażnikami?

Wyobraźni urzędasom zabrakło, czy coś innego szwankuje?

Na Kmieciach drzewa nad chodnikiem wiszą obok przedszkola już tydzień. Dendrologa trzeba, czy psychiatry?

user
Mieszkaniec 185.25.123.192 13.02.2018

Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje finansowe.  Gdyby tak spadła na kogoś doszłoby do większego nieszczęścia. Na zabezpieczenie na zimę sceny nie mają kasy,na odśnieżanie i wywożenie śniegu z miasta też. Dziwne jest to,że na podwyżkę dla Chomy kasa się znalazła,na adaptację budynków miejskich pod urzędy też. Nie wspominam już o wywalonych pieniądzach w błoto na strupa na stoku. Ten Pan powinien odpowiadać za swoją niegospodarność. Szkoda słów !!!

user
Epik 31.183.2.206 13.02.2018

To niech prezydent ze swojej wyplaty  da !  Przeciez nie zyje za 1500zł 

user
Ozzman 94.40.75.201 23:10:03 13-02-2018

Ch.ja z makiem ci da, znowuź będzie publiczna składka.

user
Bolek 178.42.47.132 13.02.2018

Czy ktoś mi odpowie na pytanie...."która inwestycja rozpoczeta za pseudo rządów tego pana jest zakończona i mozna się nia pochwalić???"Wstyd

user
Arkadiusz 81.161.203.117 13.02.2018

Ja bym pozwalniał odpowiedzialnych za to lub obciążyl kosztami, ubezpieczyciel oczywiście nie da ani grosza. 

user
mieszkaniec 46.170.193.230 13.02.2018

Gdyby w Przemyślu był mądry gospodarz , to już dawno zamiast przejścia z Jagiellońskiej na Kamienny Most i przejścia na ul, Sportową /pod most kolejowy/ zastąpiłby jednym przejściem podziemnym!

user
Janusz, 80.49.132.250 13.02.2018

Ubezpieczyciel moze uznac to za zaniedbanie, poniewaz mozna bylo przewidziec taki skutek  zwiazany z gromadzeniem sie sniegu na poszyciu zadaszenia tej sceny. Mozna bylo dach opuscic i odrzucac snieg albo w okresie zimowym po prostu zdemontowac scene.

user
spp 31.128.21.66 09:11:35 14-02-2018

Scena powinna być demontowana po każdej imprezie. No ale to kosztuje i zabrakło by na podwyżki dla urzędasów.

user
zorro 94.40.75.204 13.02.2018

banda glupoli ktos powinien za to beknac

user
andy 31.128.16.158 13.02.2018

Nieszczęście?Przecież to tylko kupa złomu.Nikomu nic się nie stało i to jest najważniejsze.

user
freelancer 31.128.12.45 13.02.2018

Niech się cieszą że żadne dziecko albo dorosły tam nie przebywał ! Dodatkowo jak widać przęsła aluminiowe do wymiany i podatnicy zapłacą ! Zarządzanie miastem dalej na "WYSOKIM" poziomie !

user
Homa 94.254.167.138 13.02.2018

I co mieszkańcy? Bardzo dobrze. Teraz płaczcie i płaćcie ze swoich podatków. I dalej głosujcie na dobrą zmianę.

user
He he 185.18.135.215 13.02.2018
W przemyslu imprezy hehe chyba dla dzieci z przeczkola 
user
Olo 94.254.177.181 13.02.2018

Zaczyna się walić ... naprzód scena ....

user
Magik 94.254.162.97 13.02.2018

Nie ma nie miało i nigdy nie będzie miało dużo pieniędzy puki oni będą tu rządzić 

user
pozytywnie 83.31.136.247 13.02.2018

a mi się tu podoba i jest OK

user
zdegustowany 94.67.186.94 14.02.2018

ludzie, co się dzieje z Przemyślem?? scena sie zawaliła, lodowisko padło,  główne drogi w mieście (dworskiego, siemiradzkiego Mickiewicza ) w ruinie, chodniki w tragicznym stanie, piękne kamienice niszczeją i rozpadają się ze starości, śmieci walają się po ulicach. okolice dworca pks, bazar na sportowej i wilsona wyglądają jakby czas się tam zatrzymał 30 lat temu!!!. Wieczorami miasto wygląda na opuszczone, normalni ludzie siedzą w domach bo na każdym rogu bandy dresiarzy !

popatrzcie jak wyglądają i rozwijają się inne, podobnej wielkości miasta w okolicy - Jarosław, Ustrzyki, Łańcut. A w Przemyślu zawsze ta sama śpiewka.... nie ma pieniędzy .... 

sprowadziłem się do Przemyśla kilka lat temu za pracą, w najbliższym czasie planuje się wyprowadzić. Zero przyszłości, przemyska bylejakość dookoła!!

user
adrem 31.183.222.58 14.02.2018

Szanowni redaktorzy ŻP do nieszczęścia nie doszło ale do czegoś na wzór katastrofy budowlanej. Właścicielem sceny była jednostka miasta PCKiN ZAMEK.  W związku z ewentualnym zagrożeniem życia jakie mogło nastąpić przy zawalaniu się konstrukcji sceny prokuratura winna z urzędu rozpocząć śledztwo w tej sprawie (jeśli nie rozpocznie macie drodzy Przeymślanie prawo wnieść sprawę sami).

Szkoda głupiego gadania, że Prezydent coś winien lub nie winien zrobić. Właściciel sceny (lub wynajmujący ją) ponosi pełną prawną odpowiedzialność za zniszczenie publicznego mienia wskutek niedopełnienia ciążących na nim obowiązków.

Tym się zajmijcie drodzy "redaktorzy" i śledźcie  sprawę do końca. Podawania tylko informacji, że coś się stało i utyskiwanie "jako szkoda" nic w tym mieście nie zmieni.

user
Archiwum X 94.254.153.205 15.02.2018

Sprawę zgłosić trzeba do prokuratury i znaleźć winnego takiego zaniedbania. Dobrze, że bawiące się na scenie w tym dniu dzieciaki nie ucierpiały. Sprawdzić nagrania z monitoringu i zakończyć sprawę braku odpowiedzialności... Pozdrawiam


user
observer 217.96.198.159 11:07:35 19-02-2018
A ki chooy dzieci miały robić na scenie? Jakieś występy były? To nie jest plac zabaw dla dzieci. Co robili pożal się Boże rodzice tych dzieci, że wypuścili je samopas na ulice?
user
Misia 94.254.149.100 15.02.2018

Nasze   MIASTO   UMIERA  ..!!!

user
kat 80.49.128.60 15.02.2018

I tak cały Przemysl sie wali jak ta scena.

user
Joanna 81.161.192.173 18.02.2018
Scena zrobiła wielki ukłon do władz w podzięce 
user
MMM 83.31.178.216 18.02.2018

TO MIASTO NIE UMIERA ONO JUZ UMARLO 10 LAT TEMU BEDZIE JESZCZE GORZEJ

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium