Życie Podkarpackie nr 33/2018 Życie Podkarpackie nr 33/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 229/2018, Piątek 17 sierpnia 2018 r., Jacka i Mirona
Opublikowano
Przemyśl
Zwały śniegu na chodnikach i miejscach do parkowania. Nie ma pieniędzy na jego uprzątnięcie
Kiedy warunki atmosferyczne są względne, na drogach czy chodnikach ani śladu śniegu czy lodu, w Przemyślu i tak są ogromne problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania samochodu. Padający od kilku dni śnieg sprawił, że sytuacja stała się beznadziejna.
fot. Mariusz Godos
W wielu miejscach miasta śnieg został zepchnięty na chodnik i pobocza, przez co o połowę zmniejszyła się liczba miejsc, w których kierowcy mogą pozostawić swoje pojazdy.

– Służby odpowiedzialne w Przemyślu za zimowe utrzymanie dróg i chodników poszły po najmniejszej linii oporu. Wysłane do uprzątnięcia śniegu pługi czy pługopiaskarki przejechały najważniejszymi ulicami miasta, usunęły go na chodniki lub pobocza. Czyli zazwyczaj tam, gdzie – wobec notorycznego braku miejsc parkingowych – kierowcy parkują swoje samochody – powiedział jeden z naszych Czytelników (...)

fot. Mariusz Godos
Płatny parking na placu Rybim po ostatnich opadach śniegu wygląda katastrofalnie.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
d 94.254.150.70 12.02.2018

Chomik ma do dupie bo spieprza już  do Rzeszowa. Lucynka jemu i jego żonie posadkę zaklepała. Więc ma do w zadzie co i jak z naszym miasteczkiem.

user
abc 81.161.203.100 12.02.2018

Syf, kiła i mogiła.

user
sssssssssssssss 94.40.44.230 12.02.2018

dziwicie się tu jest wasz przemyśl, ciemnota i miernota

user
ja 83.31.129.142 12.02.2018
To dla tych którzy mają jeszcze nadzieję , uważają Chomę za bardzo dobrego ojca  zadupia i widzą go dożywotnio  jako prezydenta Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśla. Tyle  i aż tyle , jacy wyborcy taka władza , jaki pan taki kram.
user
Ozzman 94.40.75.201 23:00:07 12-02-2018
''Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami są ich wspólnikami'' - GEORGE ORWELL
user
Ozzman 94.40.75.201 12.02.2018

Przetransportować ten śnieg na NARTO-STRATĘ, jak tam zabraknie!!

user
Dawny PRZEMYŚLAK 81.107.123.151 12.02.2018

Choma (od dziś Chujmia), tylko ci k...a brawo bić. Won z Przemyśla!!!! Na Sybir z nim!!!! 

user
dd 31.183.193.9 13.02.2018

Urzednicy do roboty!

user
Revja 94.254.129.222 13.02.2018

Uff dobrze ze tak malo sniegu w Przemyślu bo Choma by mieszkańców jeszcze bardziej zignorował.

user
Hiob 79.190.53.74 13.02.2018

Po co ten krzyk?  Dał Pan i zabrał (zabierze) Pan! Niech będzie imię Pańskie błogosławione!

user
xx 31.183.238.33 13.02.2018

myślę ,że wielu osadzonych w Zakładzie Karnym byłoby zadowolonych by popracować na świeżym powietrzu przy tym śniegu. No! ale tu trzeba inicjatywy z UM Przemyśl jego urzędników by coś takiego zorganizować. W innych miastach potrafią w Przemyślu NIE.

aga
aga 143.159.208.230 13.02.2018

Radni przemyśla razem z Prezydentem tego miasta kasę za wzorową prace wzięli wiec co im teraz kto zrobi?

A dobrze wam tak naiwni i ślepi mieszkańcy oraz wyborcy tego miasta . Chodzicie do tych urn wyborczych jak ospałe i otumanione owce  . Większość radnych tak przyzwyczaiła się już do swoich stanowisk   ze w żadnym wypadku nie czują się zagrożeni ich utratą. Oni wiedzą dokładnie ze  jaki "kit" wyborczy wam wcisną to wy go kupcie w ciemno bez dokonania weryfikacji z poprzednich obietnic z kampanii wyborczych. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem  byłby fakt nie uczestnictwa w wyborach aż do skutku kiedy pojawią się całkiem nowi kandydaci na listach wyborczych do rady miasta Przemyśla. Wszyscy byli radni jak i prezydenci  powinni być wyeliminowani z życia publicznego raz na zawsze. I to jest właściwe siła i świadomość demokracji której mieszkańcom Przemyśla brakuje.

user
Adam 31.183.2.155 15:21:24 13-02-2018

@ aga błąd w myśleniu,   żeby dostać się do  RM wystarczy ok 300 głosów   kandydat na prezydenta  w II turze otrzymuje maksymalnie kilka tys.  Tyle  to oni zawsze zbiorą.   Nie wyeliminujemy ich nie idąc na wybory , raczej należy zachęcić tych co nie chodzą , bo mają  to wszystko poniżej pasa,   do udziału w wyborach. To te blisko 50% nie uczestniczących moze cokolwiek  zmienić  w Przemyślu i nie tylko.

user
kc 31.0.124.110 13.02.2018

tylko by kasę brali i nic nie robili

user
Krzysztof 217.96.185.67 15.02.2018

Ten artykuł to jest jakiś żart. Pan Jacek Cielecki mówi, że " sprzęt jeździ cały czas i sytuacja w mieście nie jest zła" Dla mnie to jest jakaś abstrakcja.  Wystarczy spojrzeć na ulicę Słowackiego, Topolową, Młynarską, Obozową, Herburtów i wiele wiele innych. One były nie przejezdne przez większość czasu podczas opadów. Czy Pan myśli, że Przemyśl kończy się na Lwowskiej i Jagiellońskiej ewentualnie Grunwaldzkiej ? Podatnicy mieszkają również na ulicach, które nie uchodzą za główne. Ostatnio w Rzeszowie zauważyłem na jednym rondzie w tym samym czasie około 6 pługów, które rozjeżdżały się w różnych kierunkach. W Przemyślu przez całą zimę widziałem jeden. Trzeba się powiedzieć jasno, przez kilka ostatnich lat zima odpuściła to i pieniądze poszły na inne "atrakcje"  ale trzeba się za to wziąć. Niech ktoś wkońcu się tym zajmie i ograniczy tę samowolkę. Przemyśl nie jest waszym placem zabaw. To miasto ma historię i należy mu się szacunek. 

user
hornet 217.96.198.159 19.02.2018

No proszę, spadło trochę śniegu i ludziom zwieracze puściły. Zrozumcie durnie, że jest zima, a zima ma to do siebie, że śnieg pada i leży na ulicach, chodnikach czy placach. Jeśli to komuś przeszkadza, to łopaty w dłoń i do przodu.

user
Hornet łopata 94.254.241.139 21:54:49 26-02-2018

Typowa wyborca w tym mieście :) Widać, że nie wystawiasz nosa poza Przemysł i nie wiesz w jaki sposób to funkcjonuje w innych miejscach. Lubisz łopatować to łopatuj ale nie pisz bezsensownych komentarzy, bo po to są podatki aby utrzymywać porządny stan na drogach publicznych.

user
kom 83.28.89.34 20.02.2018

W tym mieście nigdy nie ma pieniedzy,ale na duperele zawsze sie znajda.Boiska do siatkówki,garaże na stoku za 200tys,deszczownia dla dzici,ludowisko mobilne itd.Czy któras inwestycja została rozliczona i zakończona.Najlepiej o tym swiadczy bunkier na pseudo stoku

nr 33/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium