Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2019, Wtorek 22 października 2019 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl
Przemyślanin zaprasza ambasador Izraela
Przemyślanin Janusz Galiczyński wystosował list do ambasador Izraela w Polsce Anny Azari. Wskazuje w nim miejsca upamiętniajace zamordowanych Żydów i zaprasza panią ambasador do wizyty w Przemyślu.
fot. Paweł Bugira
Janusz Galiczyński odnowił w Przemyślu kilka miejsc upamiętnień ofiar II wojny światowej.

„Jako Polak jestem zdziwiony i zaskoczony Pani słowami, że Polacy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hasler 157.25.108.96 09.02.2018
user
vvv 90.201.189.103 09.02.2018

Daj Pan spokoj.Jeszcze Pana posadzi o udzial  mordzie na Zydach!!!!!

user
Ozzman 94.40.75.201 09.02.2018

Czy możecie, z łaski swojej, napisać przynajmniej z kilka zdań żeby człowiek miał  chociaż małe rozeznanie o co chodzi w temacie, bo pół zdania to za mało, takowoż więc, nie można wstawić w takim wypadku odpowiedniego i właściwego komentarza ?!?

user
kasander 89.72.142.203 09.02.2018

>>jestem zdziwiony i zaskoczony Pani słowami, że Polacy<<
Jeżeli "pcha się pan" na pierwsze strony to nie powinien pan być ani zdziwiony ani zaskoczony.

Zdecydowanie więcej Żydów zostało zamordowanych przez samych Polaków i przez ich donosy niż Polacy ich uratowali.

Czy pokaże też pan pani ambasador wszystkie te zniszczone kirkuty, porozbijane macewy, zaniedbane mogiły w samym Przemyślu o wsiach okolicznych już nie mówiąc?

To nie pan winien odnawiać takie miejsca, choć oczywiście należy to pochwalić - ale to kropla w morzu wrodzonego antysemityzmu większości Polaków.


user
milo 79.187.236.249 08:32:02 10-02-2018

Jesteś żydem kasander?

user
kasander 89.72.142.203 13:58:00 10-02-2018

Żydem pisze się z dużej litery polaczku durny.

user
hasler 157.25.108.96 20:20:30 10-02-2018

A skąd ten wolski prawaczek może o tym wiedzieć ?

PISoBOLSZEWICKI tuman dojnej zmiany.

user
żYD 37.248.153.112 08:20:25 12-02-2018

żyd żyd żyd

user
Tadeusz 80.49.130.212 10.02.2018

Jest Pan w porządku.Chyle głowę z szacunkiem.

Ale nie wie Pan jak naprawdę było z Żydami w Przemyślu.

Chwały to mieszkańcom nie przynosi kiedy część z mieszkańców naszego miasta z tamtego okresu  nie zasługuje na miano człowieka.

Wszyscy starzy mieszkańcy naszego miasta to wiedzą.

A ci co słuchali relacji śp.Szlomka do dzisiaj nie mogą podnieść głowy ze wstydu.


user
Adler 185.38.225.7 12:30:27 10-02-2018

Tadeusz mozesz  opisac relacje śp Szlomka.Niech przemyslanie poznaja fakty.

user
przemyślanin 31.183.205.247 10.02.2018

Rozumiem, że każdy chce swoje trzy grosze dodać w dyskusji, ale zapraszanie ambasadora obcego kraju przez prywatnego człowieka i to jeszcze poprzez media to chyba jakaś kpina.

user
kwas 83.28.100.141 11.02.2018

NKWD zzreszało 99%czosnkowych i też trzeba o tym pamietac ilu Polaków zabili.

user
hasler 157.25.108.96 12:05:19 11-02-2018

no a świniożerców  ile nkwd  zrzeszało i ile zamordowali obywateli Rosjan ?


https://opinie.wp.pl/polacy-masowo-donosili-do-gestapo-ze-zdrajcami-walczyla-armia-krajowa-6126038518990977a

user
Józek 185.18.133.93 13.02.2018

Janusz miałeś swoje pięć minut, a teraz siądź chłopie d... i daj spokój!

user
Ola 94.254.146.105 14.02.2018

Na ul. Rakoczego jest dawny cmentarz żydowski . Przyjdżcie zobaczyć jak Żydzi ,, DBAJĄ ,, o to miejsce ...

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium