Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Dębica
Oszust trafił do aresztu
Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna oszukiwał, oferując za pośrednictwem internetu artykuły dla dzieci. Klienci przelewali na jego konto pieniądze, ale nie otrzymywali towaru.
fot. serwis policji
Oszust został tymczasowo aresztowany.

Do dębickiej policji zgłosiła się mieszkanka miasta, która została oszukana podczas zakupu przez internet dziecięcego wózka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha od marca do sierpnia 2014 roku oferował przez portale aukcyjne wózki dziecięce, huśtawki oraz zabawki. Klienci wpłacali pieniądze na wskazany rachunek, jednak zamówionego towaru nie otrzymywali.

Okazało się, że w ten sposób oszukał co najmniej 39 osób. Spowodowane jego działalnością straty oszacowano na kwotę powyżej 20 000 złotych. 

Postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż do tej pory 14 podobnych spraw prowadzonych było na terenie całego kraju. Zakończyły się one aktem oskarżenia. W tym tygodniu na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium