Życie Podkarpackie nr 33/2018 Życie Podkarpackie nr 33/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 229/2018, Piątek 17 sierpnia 2018 r., Jacka i Mirona
Opublikowano
Przemyśl
Złoże Przemyśl jest największym złożem gazu w Polsce!
Oddział Geologii i Eksploatacji PGNiG zakończył próby na odwiercie eksploatacyjnym Przemyśl–290 położonym w okolicy Ujkowic na północ od Przemyśla.
fot. zbiory własne
– Zdjęcia sejsmiczne 3D zasadniczo zmieniły nasz pogląd na temat budowy geologicznej złoża – powiedział Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Wykonany na przełomie 2017 i 2018 r. odwiert o głębokości 2030 m jest już czwartym w tym rejonie, z którego uzyskano przypływy gazu w ilościach przemysłowych. Do końca roku PGNiG planuje wykonanie tam jeszcze trzech odwiertów, a wiercenie kolejnego rozpocznie się (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
A 94.40.44.230 06.02.2018

A LUDZIE DALEJ PALĄ W PIECACH CZYM POPADNIE

user
obserwator 83.31.124.119 06.02.2018

No i co z tego , Przemyśl w coraz większej ruinie , totalne zadupie. I czy się chwalicie?

user
ana 37.47.227.199 08:09:34 09-02-2018

Do obserwatora- człowieku co ty piszesz za bzdury.Pracowałem w okolicach Przemyśla w ostatnich dwóch latach a poprzednio byłem trzydzieści lat temu.Zaszły bardzo wielkie zmiany.Sam Przemyśl i okolica pomimo ślicznego  położenia wypiękniała.Jestem mile zaskoczony pobudowanymi nowymi domami i całą infrastrukturą.Na dzień dzisiejszy jest jednym z najpiękniejszych miast Polski.Pochodzę z Wielkopolski i pracowałem w niejednym zakątku Polski i Europy dlatego proponuję, bądź dumny z Przemyśla bo jest to perła Podkarpacia.Pozdrawiam.

user
lesiu 188.146.45.22 06.02.2018

Inne powiaty w kraju mają korzyść z dużych zakładów czy elektrowni na swoim terenie ,a powiat przemyski co ma?

user
mus 217.85.43.201 21:31:35 06-02-2018

ma Chomę !


user
Piotr 94.42.136.69 09:41:45 07-02-2018

Gmina otrzymuje 12 zł za każde 1000nm3 wydobytego gazu ziemnego na swoim terenie. Podatki gruntowe, podatek od budynków i budowli - 2% wartości początkowej rocznie. W ramach podatków jako firma w 70% państwowa również dywidendy pokrywa zapotrzebowanie na ratowanie górnictwa węglowego, opłaca Teatr Telewizji itp.

W ubiegłym roku PGNiG wyremontowało ul. Pasteura (https://przemysl.pl/48274/zakonczony-zostal-remont-ulicy-ludwika-pasteura.html)

Z podatków w tym rejonie może wpływać do kasy gminy nawet 1 mln zł rocznie.

user
Olaf 94.254.147.16 06.02.2018

Będą korzystać wszyscy tylko nie przemyślanie...

user
mk 91.193.208.124 06.02.2018

Jest duże prawdopodobieństwo ,że   - zakładając ,że  złoże jest rozległe , będą z Ukrainy podkradać .

user
misio 94.42.136.69 09:55:07 08-02-2018
Albo Ukraińcy podkradają nam.
user
m 5.172.236.251 07.02.2018

 PGNiG SA. jeżdżą ciężkimi samochodami zniszczyli drogę w Ujkowicach a (chyba)  Prezes Zarządu PGNiG SA. Wójtowi Gminy Przemyśl zaproponował 20 tyś na poprawę drogi -śmieszne pieniądze w porównaniu do tego co zniszczyli (ale o tym się nie mówi i nie pisze)

user
Gazownik 37.47.5.196 16:07:36 09-02-2018

Nie prawda. Nie wiesz nie pisz człowieku głupot. Dziekuje

nr 33/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium