Życie Podkarpackie nr 33/2018 Życie Podkarpackie nr 33/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 229/2018, Piątek 17 sierpnia 2018 r., Jacka i Mirona
Opublikowano
Przemyśl
Czy prezes PSM zarabia więcej od prezydenta Przemyśla?
Jednym głosem przewagi Rada Nadzorcza Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej postanowiła przyznać zarządowi PSM premie kwartalne w wysokości 20 proc. ich wynagrodzeń. Przeciwnicy uważają, że to niepotrzebna rozrzutność i postulują, aby zmienić regulamin tak, by te pieniądze przeznaczać na remonty. Zwolennicy uzasadniają, że zarząd pracuje bardzo dobrze i wypracowuje ponad milion złotych zysku rocznie, który jest przeznaczany na fundusz remontowy.
fot. Paweł Bugira

Na jednym z  popularnych profili społecznościowych znalazła się informacja, że prezes Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i jego zastępca otrzymali premię kwartalną w wysokości 20 procent ich 3-miesięcznych zarobków. W przypadku prezesa ma to dać kwotę (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
40 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
edek 80.49.130.87 07.02.2018

Ha,Ha Zarząd wypracowuje zyski, a co zarząd produkuje?

Zyski są z podwyżek opłat za czynsze.

Wszyscy członkowie spółdzielni  [lokatorzy]  składają się na premie.

user
Nikodem Dyzma 91.196.10.13 07.02.2018

Jak co produkuje  podwyżki, Edward nie wyobrażasz sobie jaka to ciężka praca


Serdecznie pozdrawiam Nikodem Dyzma

user
XX 178.235.43.202 07.02.2018

uuuuuu, ale pojechali ze spółdzielni. Ale was mieszkańcy Przemyśla doją. Głupie to, jak to mówią w większych miastach: Podkarpacie to bastion PiS-u! Głupie to płaćcie i płaczccie. Albo wybierzcie sobie znowu R.Ch.Plus hahaha i jeszcze więcej płaczcie do 2022 albo dalej. Ciekawe, jak Przemyśl będzie wtedy wyglądał... Tzn. będzie piękny, ale martwy.

user
Ozzman 94.40.75.201 23:11:51 07-02-2018

''Społeczeństwo żyje w iluzji, że rząd zadba o wszystko

A rząd wyciska ostatnią kroplę z pracy swych obywateli''


YOUTUBE.COM - RADICAL NEWS - KOLEJNE TYSIĄCLECIE

user
mars 31.183.238.33 07.02.2018

cyt...""  zarząd wypracowuje ponad milion złotych zysku rocznie, który jest przeznaczany na fundusz remontowy....""""a ja pytam po co zysk przeznaczać na fundusz remontowy i co dalej się z tymi pieniędzmi dzieje ? skoro każdy  spółdzielca co m-c od swojego metrażu mieszkania  buli  1zł/m2 na fundusz. Jak ma 70 m2 mieszkanie płaci 70zł co miesiąc. Klatki schodowe nie malowane od 26 lat , bloki nieocieplone  np.na Os.Bielskiego.   Są zyski  a  właścicielom i lokatorom mieszkań PSM od Maja 2018 r podwyższa opłatę eksploatacyjną o  0,20 zł za m2 pow.użytkowej.  Cóż komuś zabrać trzeba by mogli dać sobie. Zarząd i rada nadzorcza jednak zapomniała ,że z naszych pieniędzy mają płaconą pensje?

user
ATWA 94.40.75.201 23:21:12 07-02-2018

I do tego w ch.j powycinanych, ''wypielęgnowanych'' drzew i krzewów, bo się listków nie chce zamiatać!!!


PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? -  EKOLOGIA.PL

user
Snowid 31.183.136.92 15:52:31 11-02-2018

Czytam Twe wypowiedzi -mars-, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia, a wydaje Ci się, że je masz!   "Człowiekowi godzi się starać tylko o taką wiedzę, która jest na miarę jego zdolności". Arystoteles już dawno zauważył, że Twe zdolności są niezbyt dobre. Dlaczego? Wypisujesz brednie bez jakiegokolwiek zastanowienia byle tylko temu czy innemu dokopać. Byłeś kiedykolwiek na Walnym? Zadałeś jakieś rozsądne pytanie, zarządałeś wyjaśnienia tego czy innego? Nie, bo nie potrafisz! Potrafisz tylko ....... Zważ ile głosów neguje Twe karkołomne wypowiedzi, wypowiedzi bez ładu i składu. Wiec o tym, że najczęściej to pomówienia. Cwaniakujesz i ukrywasz się pod IP. Sądzę, że tak nie godzi się postępować, zwłaszcza używając ksywy -mars-. Jemu śpiewali pieśni Saliowie, Tobie należy jedynie współczuć! Bywaj i zacznij poszukiwać rozsądku - powodzenia.

user
Krzyss 37.248.164.177 08.02.2018

A kto go wybiera ciagle?

user
DOC 94.40.33.161 08:29:53 08-02-2018

Zarząd, którego wybierają członkowie spółdzielni mieszkaniowej = mieszkańcy, którzy są członkami (nie każdy mieszkaniec spółdzielni jest członkiem PSM)

user
mars 31.183.238.33 09:11:21 08-02-2018

do DOC  zgoda .   Ale to się zmieniło od 9.09.2017  załączam tekst - http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/nowe-zasady-czlonkostwa-w-spoldzielniach-mieszkaniowych.html.  Myślę ,że wielu ludzi nie wie o tej nowelizacji o Spółdzielniach Mieszkaniowych. Prezes i rada nadzorcza już nie będą przy wyborach takie pewne siebie jak do tej pory, bo teraz członków spółdzielni jest multum /od 9.09.2017 r/ i wszystko będzie zależeć od nich samych komu dadzą stołek w następnych wyborach.

user
mars 31.183.238.33 09:27:27 08-02-2018
Zmiany w spółdzielniach mieszkaniowych - 2018

9 września 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Co się zmieni?  http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruchomosci/762492,Zmiany-w-spoldzielniach-mieszkaniowych-2018.html

aga
aga 143.159.208.230 08.02.2018

Wszystkie bez wyjątku spółdzielnie mieszkaniowe są siedliskami starych ubeckich układów ." Cisi" panowie i panie tak stworzyli dla siebie przepisy spółdzielcze żeby w żaden sposób ich nie ruszyć.  Zabetonowany układ esbecko- komunistyczny ma się bardzo dobrze nie zależnie od tego jaka opcja polityczna rządzi. 

user
Miejscowy 188.146.193.202 08.02.2018

jak spółdzielnia ma zyski tzn ze ma nadwyżkę budżetową
oczywiście nic nie produkuje tak jak nasz rząd i prezydent miasta np., ale
oni nigdy nie mieli nadwyżki-czytaj zysku
oni się chwalą że im zabrakło np30miliardów a mogło przecież braknąć
więcej-to nikogo nie dziwi w tym kraju.
jak mieli nadwyżkę tzn że dobrze gospodarują tym co mają, w budżecie domowym
jak wydajesz więcej niż zarabiasz to cię eksmitują kiedyś bo ile można
pożyczać-w końcu nikt nie będzie ci chciał pożyczyć.
Z podwyżek czynszu nikt się nie cieszy-ale one w dużej mierze są wynikiem
podwyżki opłat za śmieci i wodę- nieprawda panie Bal i Kamiński? Pytam się
kto uchwalił te podwyżki Prezes Spółdzielni czy ci dwa wymienieni wcześniej?
Wywołuje was do tablicy, wiem że jesteście tu na forum bo kto inny by zaczął
ten wątek jak nie nasi wielcy wuefiści.

user
Emeryt 31.183.247.219 14:39:38 08-02-2018

I w końcu głos rozsądku. Tylko czy niektórzy mieszkancy Przemyśla zrozumieją? Spółdzielnię należy reformować - zgoda. Ale hasła populistyczne są tylko jątrzeniem i nieustanną kampanią w/w panów. Wyniki finansowe są brutalną prawdą o kondycji PSM. Kochani radni poczytajcie, pouczcie się jeszcze trochę...przyda się...i nie rozwalajcie umysłów przerażonych emerytów.

user
mars 31.183.238.33 16:33:21 08-02-2018

do Miejscowy  -   widać człowieku ,że nie masz BLADEGO pojęcia o płatnościach spółdzielcy a zabierasz głos !   cyt""" ...Z podwyżek czynszu nikt się nie cieszy-ale one w dużej mierze są wynikiem
podwyżki opłat za śmieci i wodę.....""""'      MIEJSCOWY   -    za wodę ,CO,światło klatkowe i piwnice,windy,ubytki wody  i czynsz każdy płaci oddzielnie ustaloną kwotę uwidocznioną na wydruku decyzji czynszu .  Natomiast opłata eksploatacyjna podwyższona teraz od m2 mieszkania o 0,20zł/m2  nikt nie ma pojęcia z mieszkańców spółdzielni co właściwie  wchodzi  w skład tej opłaty  pod jej tytułem   i tu jest MATACTWO zarządu i rady nadzorczej PSM czas najwyższy by prezes i jego zastępcy wykazali na piśmie co zawiera ta opłata jakie to koszty i na co ?   Ponadto czas by wszyscy spółdzielcy dostali informację jakie zyski przynoszą lokale wynajmowane przez innych a będące własnością spółdzielców ,nie prezesa i rady nadzorczej bo tu jest CZARNA DZIURA gdzie  się podziewa ta KASA??????

user
Rencistaaa 31.183.250.63 08.02.2018

No oczywiście, powinno się zarządowi przyznać nie co kwartał premię a co miesiąc i to w dodatku 200 % więcej. A radnych i tych którzy myślą inaczej to w ogóle wyrzucić? No tak wcześniej było lepiej i spokojniej tylko dla kogo...?

user
Snowid 31.183.139.138 08.02.2018

Do Szanownych: "edek", "Nikodem Dyzma", "mars", "miejscowy", "rencistaaa"  przeczytajcie ze zrozumieniem: 

"Nie powinieneś się mądrzyć, jeśli nie chcesz się wygłupić".    Dlaczego tak postępujecie? Dlaczego robicie z siebie .........? Kotarbiński m.in. o Was tak napisał. Wstydźcie się, potraficie może to jedno chociaż uczynić.
user
ziom 81.161.203.136 08.02.2018

Mam propozycję:niech panowie Bal i Kamiński zrezygnują ze swych wynagrodzeń za pracę w radzie nadzorczej PSM . Przecież pieniądz spółdzielcy najważniejszy :).

user
DOC 94.40.33.161 07:52:07 09-02-2018

do ziom.

Ja też mam propozycję: niech p. Prezes zrezygnuje ze swojej pensji chociaż w 50% . PRZECIEŻ PIENIĄDZ SPÓŁDZIELCZY NAJWAŻNIEJSZY

user
CzSM 185.38.225.3 00:20:09 10-02-2018

Do tej pory nikt głośno nie mówił o tym co się tam dzieje, tylko elegancko pieniądze brał co miesiąc i zgadzał się na wszystko co każe Prezes spółdzielni. Nie ważne czy radni, czy nie, ale jako jedyni próbują otworzyć wszystkim oczy na to co się dzieje w spółdzielni. Byłam na zebraniach kilkukrotnie i niestety wszystkie odpowiedzi Prezesa są wymijające, a Rada Nadzorcza zamiast nadzorować, to posłusznie wykonuje rozkazy Prezesa. Jestem za tym, aby w ogólne zrezygnować z tak dużej ilości członków Rady Nadzorczej.

user
Kaskka 31.183.250.63 08.02.2018

Czepiacie się Bala i Kamińskiego, którzy wyciągają niewygodne tematy? Zresztą to artykuł nie o nich, a o zarządzie i sprawach finansowych. 

user
Bronek_Dyrman 185.25.120.198 08.02.2018

Bronek Dyrman was here!

user
gość 178.183.230.57 22:50:16 08-02-2018

Do " mars:

To ty mars nie masz pojęcia bladego o czym piszesz.

Zyska, między innymi  z najmu lokali , które wynajmuje społdzielnia jest znany- OGŁSZANY CZŁONKOM PSM NA WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW - każdego roku,  przez tych członków na tych zebraniach jest rozdysponowany- przeważnie na fundusz remontowy w całości.

Mars jak jesteś członkiem przejdź się wreszcie na zebranie, posłuchaj ze zrozumieniem o czym na zebraniu mówią, a jak dalej nie będziesz rozumiał przejjdź się do PSM i sprawdz dokumenty zródłowe.

One s napisane duzymi literami - moe coś z tego złapiesz.


user
Miejscowy 188.146.167.53 09.02.2018

panie niejaki Mars,

-powiedziałem że ''w znaczniej mierze przez podwyżki cen śmieci i wody'' ,
określenie ''w znacznej mierze'' uważam jest  zrozumiałe dla wszystkich co
skończyli podstawówkę.

-reszta podwyżki jest w opłacie eksploatacyjnej, a co ona zawiera- ta
opłata,  np. tak na chłopski rozum:

-spaliła się żarówka na klatce schodowej, co robisz? ano dzwonisz do
administracji, przychodzi jakiś facet, wymienia ją i idzie

z powrotem do swojej bazy

-jest badanie wentylacji- przychodzi jakiś facet mierzy cug w kominie, pisze
protokół, itd. itp.

-ktoś sprząta klatki

-ktoś odśnieża parkingi

to są wszystko koszty eksploatacji , za które nie ma osobnej rubryki w
książeczce czynszowej ,tylko zawierają sie w opłacie eksploatacyjnej-ci
ludzie pracują i maja wynagrodzenia za swoja pracę -tak jak ty chyba
nie?chcą iść też na urlop, chorobowe i chcą mieć ubrania robocze. to
wszystko muszą zapłacić lokatorzy.nie da się inaczejTo wszystko jest tez
zapewne rozliczone i podane w rocznym bilansie który mus być zaklepany-
przyjęty przez Radę Nadzorczą ( czytaj Bal i Kamiński też to widzieli i
zaakceptowali) Ludzie nie dajcie sobą manipulować że tam jakaś kasa ginie
czy jest jakaś czarna dziura. To hipokryci chcą się tylko do władzy dopchać
(ci dwaj wymienieni przeze mnie wcześniej).wasze podwyżki mają w
głębokim poważaniu, tak jak podwyżkę za śmieci dla całego miasta którą uchwalili sami.



user
mars 31.183.238.33 17:47:35 09-02-2018

do Miejscowy  -  człowieku marny czy Ty nie kumasz czy ograniczony jesteś  ,że cenę śmieci i wody nawet jak jest podwyżka to są to odrębne kwoty w czynszu nie wliczane do opłaty eksploatacyjnej . Jak się spali żarówka to wymienia ją pracownik PSM a nie firma ,  parkingi i chodniki odśnieżają pracownicy /sprzątający klatki w blokach więc robią to w ramach pensji i własnego sprzętu /   i myślę że ani prezes ani rada nie pomyśli by tym pracownikom w okresie zimowym tak jak teraz dać premię za tą harówę. Roczny bilans zaklepuje rada ,która razem z prezesami przyznaje sobie kasę od szeregu lat bez żadnych skrupułów i wstydu przed ich chlebodawcami .W innych miastach i spółdzielniach np Wrocław tam w rubryce eksploatacja jest uwidocznione za co spółdzielca płaci i jak partycypuje w kosztach ponoszonych i na co? w PSM to ciemna magia. Ponadto uważam ,że Twój     cyt..To hipokryci chcą się tylko do władzy dopchać..."" nie znam  tych jegomości wiem tylko ,że sprzeciwili się by prezesostwo  PSM  dostało 10.000tys/premii  głosowali Przeciw  ,co jednak okazało się nieskuteczne bo banda przydupasów rady głosowała ZA.

user
mars 31.183.238.33 17:56:50 09-02-2018
do Miejscowy  - podstawówkę to Ty skończyłeś i to chyba z marnym wynikiem bo jak rozumujesz i piszesz o ""rozliczeniach na chłopski rozum..""" finansów tysięcy przemyskich spółdzielców to naprawdę jesteś popaprany i nie kumaty w finansach
user
CzRN 185.38.225.3 00:35:41 10-02-2018
O czym ty człowieku piszesz, przecież Walne było, z tego co pamiętam w czerwcu 2017r. i wtedy jeszcze wspomnieni Bal i Kamiński nie byli członkami Rady Nadzorczej. To stara Rada Nadzorcza zatwierdziła poprzednie sprawozdanie.
Jeśli chodzi o spaloną żarówkę, to raczej chyba tak nie wygląda, to sprzątaczki się naciągają i niejednokrotnie proszą mieszkańców, bo nie dosięgają do klosza. Z administracji ciężko się kogokolwiek doprosić, żeby przyszedł chociaż napisać notatkę z zalanego mieszkania. Poza tym jak spaliła się klatka schodowa w naszym bloku, ze względu na pożar w jednym z mieszkań, to ciężko było się doprosić o odmalowanie klatki (nie byliśmy ponoć w kolejce). Większość osób (łącznie ze mną) wyprowadziła się z mieszkania na jakiś czas, b o nie dało się oddychać. Po wielu prośbach w końcu odmalowali. To są przykłady z życia wzięte, których doświadczyłam, więc niech Pan tak usilnie nie broni Zarządu. Już widziałam na walnym tych broniących pana Prezesa, zachowywali się jak zwierzęta, buczeli, krzyczeli i wyrywali kartki ludziom z rąk. W spółdzielni problem jest już od wielu lat, dobrze, że w końcu zaczyna się o tym mówić głośno.
user
-plus 185.25.123.154 09.02.2018

wygonić!

user
gość 178.183.224.99 22:45:06 09-02-2018

Do mars

włącz myślenie. KONIECZNIE.

Nie obrażaj. Zastanów się zanim napiszesz.

Zapoznaj się z dokumentami źródłowymi, niech Ci Panowie B i K

nie robią wody z mózgu. Miej swoje zdanie, ale oprzyj je na informacjach prawdziwych, a nie na populistycznych rewelacjach ludzi, którzy niczego nie zrobili w tym mieście, tylko go jeszcze za swoich rządów sprowadzili na samo DNO.

Ni mając czym się pochwalić w Radzie Miasta, ( bo tylko zlikwidowali szkoły, Zakład Usług Drogowych , szpital Miejski na Słowackiego, Przychodnię Kolejową), podnieśli cenę śmieci o 2 zł od mieszkańca z 9 zł na 11 zł, podnieśli cenę wody i podatku od nieruchomości, CHCĄ się teraz wybielić i wypromować bo wybory za pasem.

CZŁOWIEKU NIE DAJ SIĘ OMAMIĆ.

Przejdź się po ulicach i zobacz kamienice należące do miasta i porównaj z blokami PSM.

PRAWIE tak samo. PRAWIE ROBI RÓŻNICE.

Mars ogarnij sę, i zobacz co widać gołym okiem.


user
BOlo 31.183.250.63 10.02.2018

Ja bym jednak hamował trochę z tym, że zlikwidowali lub że podnieśli...., jeśli faktów się nie zna... Ciekawy jestem co będzie dalej;) w PSM?

user
Miejscowy 188.146.41.243 10.02.2018

kolego Mars, jeszcze raz napiszę

1.podstawówkę skończyłem potwierdzam
2.może i jestem marnym człowiekiem ale to mój prywatny wybór i nic ci do
tego
3. używając sformułowania ''na chłopski rozum'' należy się spodziewać
wytłumaczenia w możliwie najprostszy sposób zrozumiały dla każdego a nie doszukiwać się że kogoś chciałem obrazić Jest to dość znane i popularne powiedzenie w polskim języku.

4.teraz kwestia czynszu;
-mam książeczkę czynszową i tam widzę najpierw CAŁĄ SUMĘ DO ZAPŁATY  w bieżącym miesiącu.Jak ty mi karzesz zamknąć oczy i nie zauważyć podwyżki za
śmieci i wodę to to u mnie nie przejdzie po prostu. Widzę te kwotę i tę drugą też- Nie twierdziłem w poprzednim poście że to jest w tej samej pozycji z opłatą ekspl.

Te moje przykłady o żarówkach, sprzątaniu i odśnieżaniu miały wyjaśnić co jest w opłacie eksploatacyjnej wg mnie, nic poza tym. Ktoś w poprzednich
postach pisał że nie wiadomo co się w niej zawiera to napisałem. Nie mówiłem też ,że to robi jakaś zewn. firma- robią to pracownicy spółdzielni którzy są pracownikami wszystkich mieszkańców. I to wszyscy mieszkańcy im płaca
pensje,które pewnie rosną bo w ostatnim czasie każdemu w Polsce wzrosło wynagrodzenie. Stąd pewnie podwyżka opł.eksploatacyjnej.

5. Wymieniłem tych dwóch Panów bo są jednocześnie Radnymi Miasta Przemyśla- czyli uchwalili podwyżki za śmieci i wodę oraz jednocześnie są w Radzie Nadzorczej Spółdzielni gdzie ostro krzyczą jakim prawem wzrósł czynsz.

Moim skromnym zdaniem czynsz-podwyżki należy rozumieć całościowo, i tyle co
mam do powiedzenia.

pozdrawiam

 

user
mars 31.183.238.33 18:30:10 10-02-2018

a zna pan personalne wyniki głosowania radnych-bezradnych w/s śmieci  kto głosował  ZA podwyżką  a kto na Nie??

user
Przemyślanin 80.55.78.254 10.02.2018

A ja takie krótkie pytanie -chyba jednak retoryczne, czy Radni Miejscy szukają miejsca gdzie wylądować na spadochronie?

czy też jako organ założycielski, nadzorczy i zarządczy nad PGM już skończyli jego reformy,naprawy i już działa cacuś i super i teraz nie mają już żadnej roboty na swych funkcjach i szukają nowej do naprawy,reformy żeby zrobić też u innych super i cacuś ?


user
Spolllddjdzielca 31.183.233.105 10.02.2018
Widze ze jest proba odwrocenia uwagi od sprawy, winni sa ci czlonkowie rady ktorzy dbaja o sprawy mieszkancow. To jak to jest Panie Prezesie przedstawi nam Pan to o co wzzyscy pytaja? Czy dalej kazdy bedzie liczyl wedlug innego przelicznika... Hm i jak? Skoro juz piszemy...?
user
mars 31.183.238.33 18:08:29 10-02-2018

do

user Spolllddjdzielca -   nie przedstawi ani prezes ,ani rada nadzorcza żadnych konkretów  co w innych miastach i spółdzielniach jest NORMĄ dla mieszkańca. To KLIKA  samo wybieralnych !! wystarczyło być na ostatnich wyborach w Czerwcu  by zobaczyć jak to się odbywa. Pisze o tym pan/ni/ o nicku CzRN jak wyżej.  Daję przykład od 1992 roku na Os.Rycerskie-Bielskiego jest teren o pow kilkudziesięciu  arów jak nie więcej, za który podatek płacą spółdzielcy + koszty koszenia trawy w sezonie a służy tylko jako wybieg + sralnia dla psów. Teren ten mógłby służyć do wypoczynku ,rekreacji ,placu zabaw dla dzieci i młodzieży nie tylko dla tego osiedla / są zyski ponoć w PSM/.  Zarząd wykazuje zyski i chwali się nimi w prasie tylko przeciętny spółdzielca nie ma nic z tego  . Więc gdzie podziewają się te zyski ponoć przelewane na konto funduszu remontowego jaki cel to ma? skoro  docieplanie bloków praktycznie nie istnieje???
user
spółdzielca 193.242.143.1 19:01:30 10-02-2018
Faktycznie członkowie rady dbają o mieszkańców. Miesięcznie pobierają ok 700 zł (z pieniędzy członków spółdzielni. A praktycznie za kilka godzin miesięcznie. 
user
myslący 193.242.143.1 10.02.2018

A  ja się pytam za co członkowie Rady Nadzorczej PSM biorą po 700 zł miesięcznie. Cała "praca" to dwie lub trzy obecności w spółdzielni na ok 2 godz.  Tu należy szukać oszczędności. Skoro to praca spoleczna to symboliczne 100 zł powinno wystarczyć

user
Prezes 185.38.225.7 11.02.2018

To jest właśnie obłuda tych pacjentów. Przede wszystkim należałoby zmienić prawo spółdzielcze które jest złe i korupcjogenne. Ale jest to niewygodne politycznie, dlatego kolejne partie dzierżące władzę nie zrobiły i nie zrobią nic w tym temacie. Dlatego prezes PSM  może robić co zechce w swoim "folwarku" i wyciągać kasiorkę kiedy tylko zechce, mając w radzie nadzorczej "baranów" uzależnionych od diety.

user
Spóldzielcca 31.183.250.63 11.02.2018

Prezes nie zgodzę się, poniżej ustawa, która daje już zmiany i to dobre zmiany:


http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruchomosci/762492,Zmiany-w-spoldzielniach-mieszkaniowych-2018.html


A co do zysków to ich przeznaczenie głosowane jest na walnym w maju.

user
gość 178.183.231.213 08:44:40 14-02-2018

Wszyscy " marsy", spółdzielcy  i inni myślący:

Po ostatnich doniesieniach na odcinku - Prezydent "gospodarzem miasta "- czy już wiecie czego Prezes zarabia więcej

- BO MU SIĘ DACH NIE ZAWALIŁ

Panowie Bi K zamiast tropić nie istniejące nieprawidłowości  proszę może w ramach swojego wynagrodzenia radnego zająć się tymi sprawami.

Bo to wstyd dla miasta , jego urzędników ale przede wszystkim dla was.

nr 33/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium