Życie Podkarpackie nr 49/2018 Życie Podkarpackie nr 49/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2018, Wtorek 11 grudnia 2018 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Jarosław, Przemyśl
Ojciec i syn zamieszani w narkotykowy proceder
Przemyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w przestępstwa narkotykowe. 48-letni mężczyzna i jego 26-letni syn odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W ich domach policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany.

Kilka dni temu policjanci kryminalni z przemyskiej komendy uzyskali informację, że dwóch mężczyzn z powiatu jarosławskiego, którzy tymczasowo przebywają na terenie Przemyśla, mogą posiadać przy sobie narkotyki.  W trakcie przeszukania w plecaku jednego z mężczyzn znaleziono osiem woreczków wypełnionych suszem. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności śledcze w miejscach zamieszkania mężczyzn ujawniły 191 woreczków foliowych z roślinnym suszem o wadze łącznej ponad 200 gramów, łodygi roślinne, słoiki wypełnione ciasteczkami, być może z marihuaną (co będzie można potwierdzić po specjalistycznych badaniach), podrobiony banknot o nominale 100 złotych oraz wagę służącą najprawdopodobniej do odmierzania ilości narkotyku.

Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.  W tej sprawie trwają dalsze czynności. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
fr 178.42.46.202 12.01.2018

Ile to trzeba posiać przenicy,ąeby tyle zarobic??,a tu żniwa w plecaku

nr 49/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium