Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl, Huwniki
Dojazd do Kalwarii wymaga pilnego remontu [zdjęcia]
Drewniany most w Huwnikach, który stanowi główną drogę dojazdową do Kalwarii Pacławskiej, jest w fatalnym stanie. Sytuacja pogorszyła się w Niedzielę Palmową, kiedy pod ciężarem autobusu pękła poprzecznica mostu. – Nie ma niebezpieczeństwa dla użytkowników – zapewnia Janusz Hołyszko, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu.
fot. Paweł Bugira
Choć obiekt jest na bieżąco monitorowany i są prowadzone drobne naprawy, jego stan pozostawia wiele do życzenia.
Drewniany most o długości ponad 70 metrów najbardziej uczęszczany jest w okresie wakacyjnym, zwłaszcza podczas sierpniowego odpustu ku czci Matki Bożej. Ale pielgrzymi przyjeżdżają do Kalwarii Pacławskiej przez cały rok. Misterium ku czci Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową można określić nieoficjalnym rozpoczęciem sezonu pielgrzymkowego. Do sanktuarium przyjechało wówczas kilka tysięcy osób. Wielu dotarło autobusami. Podczas przejazdu jednego z nich, doszło nawet do – niegroźnej na szczęście – kolizji. Ucierpiała jednak konstrukcja mostu, który przez trzy dni był nieprzejezdny.
fot. Paweł Bugira
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Zbyszek 79.185.156.178 15.04.2015

Szkoda, że wykonawca prac pozostawił po sobie bałagan. Kawałki desek, powycinane krzaki leżące na ziemi, ale to chyba standard w tej miejscowości. Proszę spojrzeć co dzieje się obok mostu. Zrobiono sobie tam wysypisko odpadów, każdy wywozi z domu co ma i to w takim miejscu. A co dzieje się wzdłuż drogi do Rybotycz? Pan wójt jeździ tam codziennie i tego nie widzi? Wielu wyrzuca swoje śmieci, gałęzie z drzew z drogi na skarpę od strony rzeki. Piękny widok w drodze na Arłamów. 

user
Paweł 95.49.236.188 16.04.2015

Jak ktoś spadnie z tego mostu samochodem albo most się zawali to wtedy zrobią. A faktycznie Zbyszku masz rację z tym co piszesz. Jakby im pod domem taki syf zrobić to by dopiero się zajeli tym aby to posprzątać jak najszybciej. Aż wstyd dla nas jest jak przyjeżdżają z innych miast na kalwarię i jadą przez ten most.

user
vika 31.183.195.71 16.04.2015

Jechałam tym mostem w lecie fordem mondeo kombi i jako kierowca autobusu za nic bym tak ciężkim pojazdem nań nie wjechała. Przecież chyba można drogą przez Sierakośce i Nowosiółki dojechać!

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium