Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Jarosław
Młodzież zapobiega pożarom
W sali widowiskowej Przedszkola Samorządowego w Pruchniku odbyły się eliminacje gminne 38. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy, łącznie 31 uczestników.
fot. UMiG Pruchnik
Uczestnicy konkursu na wspólnym zdjęciu.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej, udzielanie pierwszej pomocy.  Organizatorem pruchnickiej imprezy był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku przy współudziale Urzędu Miejskiego w Pruchniku. W trakcie turnieju odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który prowadził ratownik medyczny Zbigniew Nowak, członek OSP nr III w Pruchniku. Każdy z uczestników miał możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności na fantomie.
Uczestnicy rywalizowali na dwóch etapach wiedzy. Pierwszym był pisemny test. Osoby, które uzyskały największą liczbę punktów przeszły do drugiego etapu, czyli części ustnej. Wśród uczniów szkól podstawowych zwyciężyła Marcelina Lis (SP Jodłówka), wyprzedzając Michała Świrka (SP Świebodna) i Julię Greliak (SP Jodłówka). W gronie gimnazjalistów triumfowała Klaudia Jarosz przed Karolem Kamińskim i Pawłem Mikłaszem (wszyscy Gimnazjum Publiczne w Pruchniku). Zdobywcy pierwszych miejsc w obydwu kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się we wtorek, 14 kwietnia br., w Jarosławiu.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium