Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2017, Wtorek 12 grudnia 2017 r., Adelajdy i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Czynsze w PSM pójdą w górę
W ponad 60 blokach Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zostaną podniesione czynsze. Nieznacznie wzrosną także wynagrodzenia dla pracowników.
fot. Paweł Bugira
W przyszłym roku czynsz wzrośnie w ponad 60 blokach Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Podwyżki obejmują część bloków i są zróżnicowane, jednak (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
24 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gośc 178.183.226.35 05.12.2017

Panie Redaktorze Bugira

Trochę więcej obiektywizmu.

Opłaty eksploatacyjne w PSM wzrastają o 10-20 groszy za metr, to oznacza że 4 osobowa rodzina zajmująca mieszkanie 60m2 zapłaci więcej 6 zł max. 12 zł miesięcznie.

CENY ŚMIECI - PO UCHWALE RADNYCH RADY MIEJSKIEJ WZROSŁY 2 zł OD OSOBY-  co oznacza, że 4 osobowa rodzina zapłaci 44 zł  zamiast 36 zł ( 8 zł miesięcznie więcej).


user
gościu 89.72.142.203 22:45:55 05-12-2017

To jest jeden wielki skandal żeby za śmieci płacić prawie 50 zł miesięcznie!

user
adc 78.131.239.62 06.12.2017

A zarobki wciąż na jednym stabilnym poziomie.

user
A 31.0.45.206 06.12.2017

Wezmy pod uwage fakt ze to moze byc kilka lub kilkanascie zlotych. 

A Jesli ktos mieszka sam i zaplaci 12 zl? A takich przypadkow jest bardzo duzo. Co do smieci niestety tez podwyzka ale tylko dwa zlote.  Jesli chodzi o smieci to znamy przyczyne a jesli o PSM TO CO SPOWODOWALO takie oplaty?

user
Gość 62.93.43.204 13:45:49 06-12-2017

Proszę spytać radnych: Roberta Bala (Regia Civitas) i Macieja Kamińskiego (PiS), którzy są w Radzie Nadzorczej spółdzielni = to będą wiedzieli!!! Proszę sobie przypomnieć walkę T.Schabowskiego i wcześniejsze informacje w "Życiu Podkarpackim" na ten napisano wówczas o grupach szturmowych , a także o tym, że "kandydują do Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej".   

Teraz będzie wiedza z pierwszej ręki.

user
Kornel 31.183.65.183 06.12.2017

"co spowodowało takie opłaty" napisał "A". "A" czytaj ze zrozumieniem co mówił prezes w rozmowie z gazetą!!! W umiłowanej Polsce wzrastają ceny prądu, gazu, wody, ścieków i Budda raczy wiedzieć co jeszcze. Sądzisz "A", że nie należy oświetlać uliczek osiedlowych, parkingów, wyłączyć gaz (mieszkańcy co niektórzy płacą ryczałt), zamknąć wodę dla sprzątających, nie kupować środków czystości etc? Jak mawiał Józef K. "panie Nowak głowa nie jest po to, aby włosy rosły? Dotarło "A"?

user
ola 31.183.90.177 12:29:59 06-12-2017
Kornel  -  ""wyłączyć gaz (mieszkańcy co niektórzy płacą ryczałt),.."" dla Twojej wiadomości Ci co płacą ryczałt to po rocznym rozliczeniu danego bloku! bloku !  nie osiedla mają dopłatę / na osobę/ za zużycie lub minimalny zwrot,  nie siej propagandy ,że płacą za nich wszyscy spółdzielcy PSM ,płacą mieszkańcy danego bloku.
user
Snowid 31.183.65.183 06.12.2017
"Nie powinieneś się mądrzyć, jeśli nie chcesz się wygłupić". Takoż rzekł T.Kotarbiński.Skąd Kotarbiński wiedział, że jego powiedzenie będzie miało zastosowanie do wypowiedzi części GENIUSZY z RN PSM w sprawie podwyżek czynszów w onej? (dotyczy artykułu Bugiry w ŻP). No skąd?
user
Slayer 185.25.123.143 06.12.2017
Banda 
user
Snowid 31.183.65.183 15:21:42 06-12-2017

Piszemy o tych? Jeden głosował za podwyżką wywózki odpadów, drugi się wstrzymał od głosu. To ci?

user
ola 31.183.90.177 06.12.2017

Kornel  ,  Snowid   31.183.65.183    to TROL -   czy spółdzielni PSM??    ludzie ignorować  tego  gada!!!!!

user
gość 178.183.227.172 22:27:17 06-12-2017

do Ola

każdy ma prawo do wyrażenia własnego poglądu.

Dlaczego więc Pani ( Pana ) wpis obraża innych - tu Kornel, Snowid.

Skąd tyle nienawiści.?


user
gość 193.242.142.159 06.12.2017

Rozumiem ,ze w kamienicach czynsz nie wzrośnie mimo podniesienia kosztów utrzymania i właściciele wezmą te koszty na klatę. A tylko społdzielnia jest zła (oj zła spóldzielnia) i podnosi czynsz . A ci co w domkach jednorodzinnych mieszkają tez nie będą płacić większych opłat z tytułu wzrostu kosztów wywozu śmieci,  swiatła, gazu ,ewentualnie podatków itp ?.  Problem leży nie w podwyżce czynszu bo wynika ze wzrostu kosztów niezależnych (swiatła gazu wywozu smieci wody kanalizacji podatków od nieruchomości itp)tylko w niskich zarobkach w tym mieście i braku perspektyw dla młodych którzy uciekają z pracą

 


user
ola 31.183.90.177 18:57:03 06-12-2017

gość  - tu nie chodzi ,że spółdzielnia jest zła ,ale chodzi o to gdzie podziewa się nasza kasa .   Przykład blok  54 mieszkania x 64zł/miesięcznie fundusz remontowy od lokalu = 3456zł/na m-c , razy 12 miesięcy =41.472zł płacimy rocznie  x 25  lat daje kwotę =1.036.800 zł .Klatki schodowe niemalowane od oddania bloku  była tylko wymiana stolarki okiennej na klatkach i bieżące naprawy wind ,blok nie jest docieplony  i   nawet taki jak Ty specjalista nie przekona mnie ,że  za pozostałą kwotę nie można było wykonać  docieplenia bloku .Za gaz,wodę, śmieci ,odczyt liczników co, wody i światło piwniczne oraz klatkowe każdy spółdzielca płaci  odrębną kwotę prócz eksploatacji podstawowej więc nie pieprz człowieku farmazonów.

user
Andree 31.0.45.206 19:09:32 06-12-2017

Nie rozumiem jednak retoryki i brak uzasadnienia takiej decyzji. Kaminski mowil w artykule ze jest przeciw, a Bal nie wiem

user
ggg 94.40.44.230 06.12.2017

elektorat PiS i bardzo dobrze wieśniski

user
Wojtek 81.161.203.158 06.12.2017

A ja mam pytanie do władz PSM, czy działka nr 133 obr. 202 przy ul. Opalińskiego (link http://przemysl.geoportal2.pl/map/www/mapa.php?CFGF=wms&mylayers=%20ortofotomapa%20obreby%20dzialki%20numery_dzialek%20uzytki%20symbole_uzytkow%20&myqlayers=%20dzialki%20uzytki%20&bbox=8410066.135,5519047.539,8410609.729,5519360.463&markery=)

jest w ich posiadaniu? Kto zezwolił, by w miejscu dawnej kotłowni działał skład kruszywa i innych materiałów sypkich (wskazują na to m.in. zdjęcia satelitarne), które jak się dowiedziałem służą jakiejś firmie w tzw. "Akcji zimowej". Hałas powstający przy załadunku i wyładunku tych materiałów jest uciążliwy dla mieszkańców. Chcę dodać, iż wg tzw. "Studium ...", w tym miejscu mogą być lokowane, (II.1.MN/U/o) tereny zabudowy mieszkaniowo – usługowej na obrzeżu terenu mieszkaniowego, na wolnym terenie poprzemysłowym (nieczynna kotłownia osiedlowa) na obszarach zagrożonych ruchami masowymi z ograniczeniami zabudowy. Funkcja podstawowa: mieszkaniowa jednorodzinna z usługami. Może redakcja ŻP podejmie temat.

user
mieszkaniec 5.9.158.75 06.12.2017

user Andree :Bal jest zawsze przeciw a nawet za to porządny radny .

user
DOC 94.40.33.161 07.12.2017

Jak zawsze na forach - mobilizacja obrońców spółdzielni czyt. Prezesa ze Snowidem na czele... podniosą 100 zł za m-c to Snowid będzie pisał, że nic się nie stało - KLASYK

user
Snowid 31.183.65.183 08:25:56 07-12-2017

"Nie dość jest na świecie miłości i dobra, żeby wolno było z tego ofiarować coś istotom z urojeniami".      

A Prezesa, a Prezesa to Ty możesz ....... !

user
Anty psmen 94.254.128.136 07.12.2017

Członkowie PSM. Dajecie się doić aż miło. Ja na szczęście porzuciłem ten socjalistyczny twór. Za samo ogrzewanie mieszkania rocznie płaciłem jak za zboże + odczyt liczników. A teraz za te pieniądze mogę sobie kupić pół puszczy drewna i wystarczy na ogrzanie domku jednorodzinnego.

user
Irka 81.161.192.166 10.12.2017

Podwyżka o tyle ile minimalne wynagrodzenie za prace od nowego roku.TZN:Przychody razy rozchody =odchody

user
DOC 94.40.33.161 5 godzin temu

Hej Snowid i pozostali obrońcy PSM


drive.google.com/file/d/1LBscUU6KJ84FEwTSlFGf6z-b7GqZIe_x/view Prezes PSM Sobol w akcji !!!


Cyrk jak w Alternatywach 4

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium