Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2017, Wtorek 12 grudnia 2017 r., Adelajdy i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Radni zafundowali nam podwyżkę śmieci
O 2 złote więcej miesięcznie zapłaci każdy mieszkaniec Przemyśla za odbiór odpadów komunalnych. Zarówno zbieranych selektywnie, jak i niesegregowanych. Za podwyżką opłat za śmieci głosowali radni koalicji, czyli Prawa i Sprawiedliwości oraz Regii Civitas.
fot. zbiory własne
Mina prezydenta miasta Roberta Chomy dość długo była nietęga. Doskonale wiedział, że jeśli podwyżka opłat za śmieci nie przeszłaby, miasto miałoby ogromny problem.

Sesja, która odbyła się 30 listopada br., była zdecydowanie najdłuższą w tym roku. Trwała (z przerwami) ponad 9 godzin i zawierała aż 31 punktów! Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Piotr Ciompa przedstawił informację na temat sytuacji w przemyskich placówkach służby zdrowia, a wiceprezes zarządu firmy „Exatel” SA Rafał Magryś projekt Smart City, który będzie realizowany w nadsańskim mieście (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hasler 157.25.108.96 04.12.2017

Przemyśl pod "rządami" PISoBOLSZEWIKÓW wstaje z kolan a suweren wyje z zachwytu.

user
adc 78.131.239.62 04.12.2017

A jednak.

user
Ozzman 94.40.75.201 04.12.2017

RADNY KRADNIE A CAŁE MIASTO NA DNIE !!!

user
asdf 164.126.148.192 04.12.2017

Suuupppeeerrrrr bedzie na? hahaha

user
śmieć 185.104.184.164 05.12.2017

Szkoda

user
Snowid 31.183.65.183 05.12.2017

"Kto ukochał ogół, a nie ukochał pojedynczo – to Robespierre. Kto ukochał tylko pojedynczych, a ogół zdeptał, to Neron". Norwid.

Kim są ci, którzy podwyższyli opłaty za wywóz odpadów? No kim ..... ?

user
Gwint 62.93.43.204 12:47:59 05-12-2017

Pycha i przekonanie o własnej mądrości  oraz  o tym, że wszystko  mogą - doprowadzi obecną koalicję do zguby!!! Niech wyciągną wnioski - niech sobie przypomną, że tak samo poprzednia ekipa była zaskakująco zarozumiała i wszechmocna, co doprowadziło ją do zguby... Poczekajcie, a zobaczycie, że ludzie się od was odwrócą, może nie zbuntują, ale nabędą przekonanie o tym, że działacie na ich szkodę. Nie dbacie o swoich wyborców.... Jak urzędnicy uważają, że brak jest pieniędzy na składowanie i utylizację śmieci - to niech myślą! Ostatecznie dokładnie za to im się płaci.  A nie tylko łoić nas podatkami i podwyżkami...

user
scd 37.190.219.26 05.12.2017

macie co chcieliscie,dobra zmiana kur...ich mac!szlak mnie trafia a ciemny naród siedzi i nic nie robi

user
Gwint 62.93.43.204 12:52:12 05-12-2017
"Dobra zmiana" do wprowadzenia :  nowych podatków, wyciągania ostatniego grosza od ludzi, dokładania do śmieci  w źle zarządzanej firmie ...(tak pani skarbnik, tak...)
user
Ozzman 94.40.75.201 01:34:06 06-12-2017

YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH

user
Chore Państwo 83.22.255.184 05.12.2017

Czy comiesięczne opłaty za śmieci austriackich, holenderskich czy niemieckich rodzin windują zyski firm śmieciowych ? Nie – opłaty te trafiają do gminnych  firm działających na zasadzie non-profit, wspomagając lokalny system finansowy. Firmy samorządowe nie pracują tam przecież dla zysku – nic dziwnego więc, że zaraz za Odrą bogate niemieckie rodziny płacą już mniej za śmieci niż ubożsi mieszkańcy polskich gmin… Na tym polega najważniejsza polska patologia w odpadach rodem z końca XX wieku – tam nie wyłania się w przetargach kręcących lody na comiesięcznych opłatach za śmieci - ale pilnuje się interesów mieszkańców... A u nas zadaniem gmin jest wyciśnięcie obywateli aby przelać pobrane opłaty na zyski często zagranicznym koncernom... portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/kto-zarabia-na-odpadach-na-pewno-nie-gminy,98608.html

user
pp 31.128.13.174 05.12.2017

A to Ci PIS - dał podwyżkę

user
Marek 83.31.186.68 08:03:27 05-12-2017

Podwyżkę dał urzędnikom miasta to przyszła kolej i na mieszkańców aby ją też dostali .Jak zwał tak zwał , śmieci .

user
Gwint 62.93.43.204 12:53:05 05-12-2017
Coście chcieli, to macie.  
user
urzędas 155.133.92.98 05.12.2017

Pan Radny Kulej głosował za.

user
tygrysek90 193.19.167.106 09:55:17 05-12-2017

Juz nie wnikam kto jak głosował. Radni głosujacy za nie oszukujmy sie nie mieli wyjscia poniewaz za 3-4 miesiace latajace smiecie po Przemyślu i smród z tego powodu - ciekawe co wtedy na to mieszkancy ? Zastanawiaja mnie dwie inne kwestie a raczej postawy dwoch Panów. Pierwsza Pana Radnego Błachowicza - bnie wiem czy był on wtedy wiceprezydentem czy nie ale był nim przez 3.5 roku i co biedactwo nic nie wiedziało ? Jakoś w PO znane jest to zjawosko uczy sie od swojej kolezanki partyjnej Pani HGW z Warszawki. Ok nawet jak juz nie byl wiceprezydentem, to co nie wiedział co sie szykuje ? Na pewno były prowadzone na ten temat jakies rozmowy no ale teraz tak nic nie wiem nic nie slyszalem. Nie przedwidzial tego czemu nie wyjął tego Chomie w kampani wyborczej (moze sie myle ale  nie kojarze nic na ten temat chociazby z debat a troche ich bylo). Druga sprawa a raczej Pan Wilk drogi Panie mieszkańcy w 2014 roku ani w 2018 nie dadza sie wciagnac w ta Pana aktywność wyborczą. W 2014 roku otrzymał Pan czerwona kartke od wyborców i tak bedzie i tym razem. Co do Radnego PO rowniez mam nadzieje ze to jego pierwsza kadencja i ostatnia przyjedzie pokrzyczy a pozniej znika to jest Radny ? Co on wie o dziurach w chodnikach o znakach a chyba os tego jest? Pozdrawiam. 

user
Slayer 185.25.123.193 05.12.2017

Banda

user
i 94.40.44.230 05.12.2017

niedługo 500+ nie wystarczy na rolkę papieru toaletowego, ale dobrze wam tak ludzie, tak się robi ciemną masę frajerów...

user
Aneta 156.67.113.58 06.12.2017

Zafundujmy w przyszłorocznych wyborach samorządowych radnym którzy głosowali za podwyżką dłuuuugie wczasy od mandatu i diety radnego. Może wtedy oprzytomnieją!!!

user
gość 178.183.227.172 15:51:32 07-12-2017

Do Aneta

Jak to dobrze mądrego poczytać.

user
lokalny patriota 185.25.123.160 06.12.2017
Nie zwalajcie na PIS bo to za żądów Po miasto wydzierżawiło teren sortowni odpadów przy  ul.Piastowskiej firmie Kraków-Południe na 30 lat. Prędzej był ZUK czyli zakład usług komunalnych,ludzie tam pracujący nie nażekali bo była państwówka,były premie,coś zawsze na swięta sypneli.A teraz prywaciaż z Krakowa robi co chce,ludzie uciekali bo za niecałe 1500zł nie chcieli w gównie się taplać,nie płacili szkodliwego.Od kilku dni ludzie pracujący tam dostali podwyżki nawet będą upominki na święta.Coś za coś żeby ludzi zatrzymać muszą stworzyć lepsze warunki pewnie za te podwyzki dla mieszkańców za śmiecie. I tak to działa.
user
Gosc 81.161.203.113 08:41:45 09-12-2017

Dodam, że z tego co wiadomo, firma z Krakowa podniosła stawki o 100% , więc to wpłynęło na potrzebę podniesienia cen za odbiór odpadów. Jak można było zawierać umowę z tą firmą nie regulując w niej kwestii stawek?  Przecież wystarczyło zawrzeć w niej odpowiednią klauzulę. 

user
wrrrrrr 81.161.203.107 07.12.2017

eh Wy narzekacze.... łykacie jak pelikany wyborcze scierwo Pana Błażeja... nie ma on zielonego pojęcia co mówi... Stalowa Wola... co on wie o Stalowej Woli... Stalowa Wola ledwo przedzie z tymi stawkami... 

2 zlote... jedno piwo miesiecznie mniej... to Was boli... 

po Ip widać ze net macie za darmo od Miasta... wiec znaczy się nieroby... wszystko za darmo chcecie... 

user
y,uh 31.175.132.175 09.12.2017

Najpierw zróbcie porządek ze śmietnikami w starych kamienicach .

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium