Życie Podkarpackie nr 49/2018 Życie Podkarpackie nr 49/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2018, Poniedziałek 10 grudnia 2018 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl
Przemyski szpital odcina się od ulotek antyszczepionkowych
W poczekalni na oddziale noworodków Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu pojawiły się ulotki nawołujące do nieszczepienia noworodków przeciwko chorobom zakaźnym. Dyrekcja placówki zdecydowanie odcina się od tego, nazywając sprawę „bulwersującą”.
fot. Bartłomiej Pacek
W poczekalni na oddziale noworodków Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu pojawiły się ulotki nawołujące do nieszczepienia noworodków przeciwko chorobom zakaźnym.

Kilka lat temu dotarł do Polski nurt antyszczepionkowy, propagujący i nakłaniający rodziców noworodków do odstąpienia od obowiązkowych szczepień przeciwko np. odrze, śwince, różyczce czy krztuścowi. Jak tłumaczą fachowcy, szczepionki przeciwko chorobom zakaźnym nie powstały dlatego, że komuś zachciało się zrobić dobry interes, ale dlatego, że co roku łącznie zabijały miliony osób (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
11 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.201 28.11.2017

YOUTUBE.COM - KONTROLA UMYSŁU POPRZEZ SZCZEPIONKI I TECHNOLOGIĘ 5G - EWA PAWELA

user
jo 188.146.99.120 28.11.2017

Gratulacje, im większa świadomość tym zdrowsze dzieci bez alergii i innych.....

user
GeZa 83.3.89.229 11:31:47 29-11-2017

alergia była już dawno dawno. Moja pra babka ją miała a nie była szczepiona. Nie chodzi aby szczepić typowymi mixami w strzykawce, chodzi o to aby szczepić swiadomie. Bez szczepień mogą powstać epidemie/pandemie.
Po drugie dzieci się szczepi jak są  W PEŁNI ZDROWE!!! nie może być ani osłabione , ani katarek ani zmian skórnych (uczulenie, zadrapań).  
Sama mam azs, alergie i astmę ina 90% chorób nie byłam szczepiona bo lekarz zabronił, pomimo nakazu szkoły, że musze! Siłą zaciągali mnie do gabinetu aby szczepić, dopiero interwencja samego lekarza pomogła. Pisze o tym, aby zwiekszyć wiadomość, że szczepienia są ważne ale trzeba RACJONALNIE do nich podchodzić.

user
Ania 176.221.122.191 29.11.2017

Każdy powinien mieć mozliwość dowiedzenia sie o tym co mogą powodować szczepionki. Nietstety lekarze o tym nie informują więc muszą robić to osoby, które już mają tę świadomość ... w przeciwieństwie do lekarzy za ich pracę związaną z roznoszeniem ulotek zapewne nikt im nie zapłacił, możliwe nawet że sfinansowali to z własnych środków. Powinno coś to komuś dać do myślenia...

user
... 94.254.147.124 29.11.2017

Ania, a może ruch jest finansowany przez gigantów którzy tylko liczą na powrót chorób na których można zarobić?

user
Mea 94.254.151.17 09:28:47 29-11-2017

... Czytał Pan/Pani kiedyś jaki jest skład szczepionek? Pewnie nie, bo nie pisałby Pan/Pani takich bzdur.  To nie szczepienia spowodowały zanik chorób, tylko higiena, wprowadzenie kanalizacji, dostęp do czystej wody, środków czystości, antybiotyków i żywności. Jest wiele chorób na które nigdy nie było szczepień, a które same znikły.  Trzeba pomyśleć skąd dziś mamy wysyp dzieci ze spektrum autyzmu, padaczkami,  alergiami, adhd, różnymi nowotworami i innymi. 

user
... 94.254.150.188 08:24:30 30-11-2017

Mam nie szczepic, bo jakiś nawiedzony humanista po filozofii opłacany przez koncerny farmaceutyczne tak napisał bez podpisania się na forum internetowym podrzędnej gazety? Czy ten ruch antyszczepionkowy jest aż tak głupi? Rozumiem że jak przeczytam skład parówki zawiniętej w ciasto francuskie to już nigdy nie zjem hot doga z biedronki? Zaraz napiszcie, że pasteryzowane mleko też jest nie dobre ? A może niech Pani przeczyta skład antybiotyku albo mydła... A wie Pani co znajduje się w czystej wodzie w kranie ? Że rury gdzie nie gdzie są np. Azbestowe? Proszę nie mówić innym co mają robić, nie chce się szczepu dzieci? Wasz wybór... ale póki jest taki obowiązek to nie chciałbym aby nawiedzenie rodzice pchali te dzieci do szkół publicznych... publicznych czyli takich gdzie dzieci zgodnie z przepisami powinny być szczepione


Największą zaletą ale i wadą jest to, że każdy może się wypowiadać bez ograniczeń. Zarówno Ci mądrzy jak i niestety ruch antyszczepionkowy

user
Brawo 83.31.34.45 29.11.2017

Brawo dla świadomych rodziców! Lekarze sami nie szczepią swoich dzieci bo wiedzą jaki syf ( thiomersal, aluminium, DNA dzieci pochodzacych z aborcji itp.) się w nich znajduje, a sami każą szczepić innym...  Jakby szczepienia nie powodowały powikłań to i ruchów antyszczepionkowych by nie bylo... Niestety powikłań jest dużo wiecej niż w statystykach... ale jak Lekarze mówią NIEŚWIADOMYM rodzicom że tak ma być i że przejdzie a rodzice wierzą im to niestety później nie można mieć do nich pretensji a rodzice nie wiaża chorób swoich dzieci ze szczepieniami tylko z nieszcześliwym losem...  Na prosty rozum: na Zachodzie w Niemczech Holandi Anglii nie ma obowiazku szczepień i dużo wiecej ludzi nie szczepi niż w Polsce... mimo tylu imigrantów z Afryki czy są tam epidemie??  Nie ma!!! Epidemie są w Polsce ale tylko medialne żeby ludzi straszyć... Dzisiejszymi epidemiami w Polsce są Alergie, Astmy, Padaczki, AUTYZM, ASPERGER... a szczepień najwiecej w Europie... DAJE DO MYŚLENIA

user
ona 31.183.77.88 29.11.2017

Brawo dla Redaktora, który wbrew oficjalnej linii gazety (promowanie szamanów i działaczy antyszczepionkowych na okładkach) próbuje walczyć o zdrowy rozsądek w naszym społeczeństwie!

user
Ja 94.254.149.102 30.11.2017

Przecież te ulotki nie nawołują do nieszczepienia, tylko do zdobywania rzetelnej wiedzy w kwestii szczepień.

user
a 31.183.77.88 11:20:40 30-11-2017

Serio? Chcesz powiedzieć, że w tych ulotkach znajdują się informacje o tym, jakie choroby wyeliminowaliśmy dzięki szczepieniom? I o tym, które z tych chorób powracają w wyniku mody na nieszczepienie? I o tym jakie mogą być powikłania tych chorób dla nieszczepionych dzieci? I o tym, że leki stosowane w przypadku rozmaitych chorób też mogą mieć działania niepożądane, jeśli ktoś jest na nie podatny? I że taka podatność na działania niepożądane, czy to szczepionek, czy to innych leków jest sprawą jednostkową, a nie powszechną?  I o tym, że nie szczepiąc dziecka (o ile nie ma w danym przypadku indywidualnych przeciwwskazań) naraża się na ciężkie choroby nie tylko to dziecko, ale też inne osoby w okolicy? I o tym, że... 

nr 49/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium