Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2017, Wtorek 12 grudnia 2017 r., Adelajdy i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Śmiertelne potrącenie pieszej na ul. Mickiewicza [ZDJĘCIA]
Do tragedii doszło w sobotę ok. godz. 11 na ul. Mickiewicza w Przemyślu. Poszkodowana zmarła w szpitalu.

Jak ustalili wstępnie policjanci, kierujący fordem fiestą, 52-letni mężczyzna, potrącił przechodzącą na drugą stronę jezdni 85-letnią mieszkankę Przemyśla.

Kobieta została przewieziona do szpitala, niestety jej życia nie udało się uratować i w wyniku poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Przez ponad godzinę ruch pojazdów na tej ulicy był zablokowany.

- 52-letni mieszkaniec Przemyśla był trzeźwy.  Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu oraz szkic i dokumentację fotograficzną – informuje sierż. sztab. Marta Fac, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. - W tej sprawie trwa postępowanie, które ma na celu ustalenie wszelkich okoliczności i przyczyn wypadku – dodaje.

fot. KMP Przemyśl
fot. KMP Przemyśl
19 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
POLAK 195.117.119.11 25.11.2017

Wczoraj tamtędy szedłem tak samo ulica bo rozkopany SYF zamiast robić to po nocy !!!  dzień już tez nie widać robót!! robić odcinek Mickiewicza a początek to DRAMAT reszta jak 60% ULIC to gorzej jak na UA to samo sie tyczy wylotówki kierunek RADYMNO KPINA! ZIMA ROBOTY DROGOWE I ROZKOPY W CENTRUM!

user
Przemyślanka 83.26.58.61 25.11.2017

Nie rozumiem, kierowca jakiś ślepy czy jak? Albo zapieprzał tamtędy 90 km/h jak to często tam bywa ...

user
KIEROWCA 83.31.96.243 25.11.2017

NIE WIDZĘ TAM PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH...

user
Jeta 185.38.225.2 03:25:04 26-11-2017

Jest przejście.   Sa znaki drogowe pionowe o tym informujące.    Tymczasowo pasów na jezdni  nie ma bo droga w remoncie i chyba jeszcze nie zdążyli namalować na jezdni.  Po co mają się spieszyć.  

user
Wilk 81.161.192.166 20:59:26 26-11-2017

Jeta w tym miejscu na pewno przejścia nie było i nie ma :)

user
Bf 94.254.246.222 25.11.2017

Kurwa tam jest prosta droga  jak ten huj byl slepy to niech mu priwko zabiora. Bynajmiej kutas nie powie ze mu babcia nagoe wyskocYla . 

user
Xxx 46.134.141.189 00:10:32 26-11-2017

Yyyy tam nie ma przejścia dla pieszych z tego co widzę . .. 

user
Eh 31.0.33.56 25.11.2017

Znafcy jesteście tacy hejterzy!

user
PRD 80.49.134.245 25.11.2017

Na ulicy Mickiewicza są notoryczne łamane przepisy o nie przekraczaniu prędkości w terenie zabudowanym,niemal każdy kierujący widząc jadący pojazd prawym pasem z prędkością normatywną do 50 km/h odjeżdża na lewy pas i "rura do przodu".

Może tak nasza Policja zgodnie z ustawowymi działaniami czyli :"czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym" nieco przyłoży się do tego czuwania !Nie wystarczy tylko "dmuchać" kierujących na opłotkach miasta i robić pokazowe akcje,ale też trzeba zadbać o bezpieczeństwo miejskich ulic na których kierowcy robią co chcą!

user
Polka 94.254.151.12 25.11.2017

Byłam świadkiem tego wypadku i nie wina  starszej Pani ale kierowcy zapierdalal na terenie zabudowanym 90km/godzine kobieta z lewego pasa leciała 2 m do góry po czym znalazła się na prawym pasie kierowca restauracji Alibaba tak mu było spieszno że teraz będzie,żył z wyrzutami sumienia jeżeli je w ogóle ma 

user
nerd 86.86.161.142 26.11.2017

Samochody ciągle zapieprzają tamtędy nie patrzą się, ile już było takich sytuacji że prawie kogoś rozjechano

user
Karor co lubi kłefir 185.18.133.75 26.11.2017

Przejścia są ale pod szewcem tutaj widać dokładnie że było to pod apteką, pieszy chodzą jak chcą ,tak samo jak koło bazaru przechodzą gdzie chcą i jak chcą... ZAPAMIETaJCIE samochód to nie jest zabawka że wciśniesz stóp i stanie.. to jest reakcja nawet jak jedziesz 50km/h to nie zatrzymasz się odrazu.

user
mm 81.161.203.101 26.11.2017

jak się nie chodzi przez przejście dla pieszych to tak jest a nie odrazu wina kierowcy , przejścia są dla ludzi 


user
Krysia 92.234.133.19 10:19:18 26-11-2017

Zgadzam sie z twoja wypowiedzia juz nie jednokrotnie bylam swiadkiem jak starsze osoby na sile wchodza na jezdnie  prosto pod kola liczac ze kierowca i tak sie zatrzyma takie jest czasem rozumowanie ze to kierowca ma uwazac potem sa skutki takie jakie sa

user
kierowca 193.242.143.1 26.11.2017

na ul Glazera jest dwa oznakowane przejścia dla pieszych ale i tak jak widzę chodzą piesi przechodzą przez jezdnie 10 m- 50 m od oznakowanego przejścia. Może policja skorzysta ze swoich uprawnień.

Jak dojdzie do wypadku to znowu będzie mowa o szybko jadących samochodach.



user
Przemyślanka! 188.146.34.31 26.11.2017

To nie jest pierwszy raz!!!!!! Co jakis czas w tym samym miejscu dochodzi do potrącenia pieszych, nawet wcześniej gdy pasy były, nie tylko teraz gdy trwają remonty!!! Na jednym pasie auto sie zatrzymuje by przepuścić człowieka przechodzacego na drugą strone ulicy, a drugim pasem auto śmiga pod samymy nogami i się nie zatrzyma!!! Trzeba być bardzo ostrożnym przechodząc kurat w tym miejscu! Moze czas najwyższy pomyslec o światłach? DZIECI PRZECIEŻ CHODZĄ TĄ DROGĄ DO SZKOŁY! Kierowco uważaj, zwolnij! Mickiewicza to nie tor wyścigowy!!!!!!

aga
aga 143.159.221.151 26.11.2017

Prawda jest taka ze od przecznicy Konarskiego z Mickiewicza do skrzyżowania przy kościele Reformatów powinno być ograniczenie prędkości do 40. Teren zabudowany , liczne sklepy i instytucje i tylko dwa przejścia w tym obrębie zmuszają pieszych do skracania sobie drogi co często kończy się jak w tym przypadku. Brawo prezydent miasta i brawo zarząd dróg miejskich oraz zarząd ruchu drogowego przy Komedzie miejskiej w Przemyślu.  Zapewnione ciepłe posadki funkcjonariuszy publicznych pozwalają spać im spokojnie  nawet wtedy kiedy giną piesi  z powodu ich impotencji umysłowych.

user
q 94.40.44.230 27.11.2017

prawda jest bardzo prosta , każdy ma przestrzegać przepisów, ograniczenie 50 i nie przekraczać a przechodzić tylko na pasach koniec kropka

user
MYK 178.42.49.67 27.11.2017

Panowie SM dlaczego sie nie zainteresujecie tym,ze samochody firmy infores blokuja cały chodnik,a jak trzeba to i lewy pas niekiedy przez cały dzien

Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium