Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 321/2018, Sobota 17 listopada 2018 r., Grzegorza i Salomei
Opublikowano
Jarosław
Filmowcy z „Zakochaj się w Polsce" kręcą film o Jarosławiu [ZDJĘCIA]
– Dopiero zaczynam zwiedzanie miasta i bardzo wielu miejsc jeszcze nie widziałem. W tym najważniejszego, czyli jarosławskiej starówki. Obejrzałem tylko pewne elementy i to z daleka, ale muszę przyznać, że one już robią duże wrażenie. Chcę się przyjrzeć bliżej, a miejsc do odwiedzenia jest sporo. Chcę poczuć klimat miasta. Dotknąć go – mówił Tomasz Bednarek w piątek podczas pierwszych zdjęć do jarosławskiego odcinka serialu TVP „Zakochaj się w Polsce".
fot. Roman Kijanka
Pracę nad filmem rozpoczęły się w piątek od wizyty w greckokatolickim sanktuarium maryjnym z ikoną Matki Bożej "Brama Milosierdzia" . Potem realizatorzy udali się do Kolegiaty i Opactwa. Mieli też odwiedzić punkt widokowy na Cygańskiej Górze i jarosławskie podziemia. W sobotę będą kręcić stare miasto. Z tego powodu w godz. 6.00-14.00 ścisłe centrum zostanie całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego. W godzinach porannych, wjazd na rynek pozostanie tylko dla zaopatrzenia.
Emisja odcinka poświęconego Jarosławiowi planowana jest w kwietniu. Jak ekipa pracuje nad nim można będzie zobaczyć w sobotę na jarosławskiej starówce.   
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 46/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium