Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl
Pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli w Przemyślu. Wczoraj placówki podały listy zakwalifikowanych maluchów
Wczorajszy dzień (9 kwietnia) był ważny dla rodziców maluchów z Przemyśla.
fot. Mariusz Godos
Trwa pierwszy etap zapisów do publicznych przedszkoli w Przemyślu. W tym roku w rekrutacji brały udział także dzieci urodzone na początku 2013 roku, a więc te, które we wrześniu nie będą jeszcze miały 3 lat.
Wczorajszy dzień (9 kwietnia) był ważny dla rodziców maluchów z Przemyśla. W samo południe w placówkach przedszkolnych oraz na platformie elektronicznej, przy pomocy której prowadzone jest postępowanie rekrutacyjne, pojawiły się listy wstępnie zakwalifikowanych dzieci. Rodzice mogą więc już posiąść wiedzę, czy ich maluch zakwalifikował się do przedszkola pierwszego wyboru, czy też drugiego czy trzeciego wskazanego w podaniu. Pozostaje jeszcze potwierdzić wolę zapisu dziecka do przedszkola.

Rodzice muszą to zrobić do 20 kwietnia br., do g. 16, najlepiej składając wizytę w przedszkolu. Jeśli nie dopilnują formalności, dziecko automatycznie zostanie wykreślone z listy. Ostateczna lista nazwisk dzieci przyjętych do miejskich przedszkoli będzie znana w środę, 22 kwietnia (g. 12). Rodzice, którzy nie starali się o miejsce dla dziecka w jednym z publicznych przedszkoli, będą mogli zapisać pociechę w rekrutacji uzupełniającej do jednej z tych placówek, która będzie jeszcze mogła przyjąć maluchy.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium