Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2017, Niedziela 19 listopada 2017 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl, Ostrów, Kuńkowce, Łętownia
Odcinkowy pomiar prędkości na drodze z Przemyśla do Łętowni?
Odcinkowy pomiar prędkości na odcinku Przemyśl – Łętownia to pomysł jednego z mieszkańców na poprawę bezpieczeństwa na tej drodze. Jego zdaniem skutecznie ukróci to bezkarność piratów drogowych.
fot. Paweł Bugira
Proste odcinki skłaniają niektórych kierowców do mocniejszego naciśnięcia na pedał gazu.

– Ostatnie lata pokazują, że na tym odcinku drogi kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości, co ma odzwierciedlenie w dużej liczbie wypadków, kolizji i stłuczek – mówi Mariusz Mazur. – Mieszkam przy tej drodze i (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Stanisław B. 31.183.91.227 11.11.2017

Coś w tym jest. Jeżdżę tą drogą codziennie, zgodnie z przepisami i zawsze mnie inne samochody wyprzedzają.  Wielokrotnie byłem świadkiem niebezpiecznych manewrów, których dopuścili się kierowcy. Pozdrawiam z tego miejsca starszego Pana, który siedział mi na zderzaku przez kilometr a następnie wyprzedał mnie na przejściu dla pieszych i podzielił się swoim środkowym palcem w moją stronę. Mój serdeczny uśmiech rozwścieczył go jeszcze bardziej. 

user
Kajtek 83.24.69.225 11.11.2017

Bez sensu

Wszyscy jadący do i z Ostrowa bedą mieli wyyebane na pomiar


user
byku 185.18.133.11 11.11.2017

bez sensu.tak jak kolega nizej pisal ktos jak skreca do ostrowa lub do kunkowiec bedzie mial gdzies ten pomiar...

user
Bbbb 185.38.225.4 11.11.2017

mieszkaniec niech lepiej zajmie się sprzedażą swoich śrubek i nagrywaniem idiotycznych piosenek a nie ruchem drogowym.

user
Mieszkanka 193.242.142.136 19:03:37 11-11-2017

Zapraszam do Ostrowa, jak przyjdzie Panu/ Pani ratować umierajacego to zmieni sie Panskie zdanie !

user
Kuńkowce Show 94.254.154.74 11.11.2017

jakiś lokalny idiota. Nakazy, zakazy, pewnie jakiś pisior.

user
Ostrowianka 193.242.142.136 19:07:05 11-11-2017

Prosze bez wulgaryzmów, mieszkam na tym odcinku i strach przejsc przez ulice z wózkiem. Może w końcu władza zainteresuje się problemem dzięki temu Panu! 

user
mk 91.193.208.124 11.11.2017

Nadgorliwość   tzw, "mieszkańca". Taki "postulat" może każdy "przedstawić ' i do jakiegoś tam stopnia będzie miał racje . Czyli wielka bzdura.

user
Maverick 193.242.142.148 11.11.2017

Na tym odcinku drogi  2 do 3 razy w tygodniu jest patrol Policji... wic po co to....    pewnie  ten  człowiek pracuje w  budżetówce i chce nabić kasę do gmini powiatu czy miasta    ...... 13  się marzy większa !

user
Steve 185.25.123.212 11.11.2017

Mój skromny wkład w poprawę bezpieczeństwa na tej drodze to mrugnie długimi światłami gdy widzę jakiegoś szaleńca pędzącego z przeciwka  - oczywiście tylko wtedy gdy nie ma żadnego patrolu drogówki :)

user
kierowca 185.25.123.158 11.11.2017

Na głupotę jeszcze nikt nie znalazł lekarstwa. Jak taki będzie jeździł wolniej w strefie pomiarowej to później pojedzie dwa razy szybciej. Tak to się ma w miejscach gdzie są radary. A tak naprawdę "szybka jazda" to pojecie względna. Zależy czy mówi to pieszy czy zmotoryzowany.

user
pirat 31.183.85.150 11.11.2017

Może ustawić na drodze karabiny i strzelać do kierowców

user
adc 46.174.211.30 12.11.2017

Ruscy sobie z tym poradzili. Tam jak stoi ograniczenie prędkości to za nim jest próg  wylany z asfaltu i sztuką jest go przejechać szybciej

user
dzik 188.146.148.239 12.11.2017

Choć nie znam tej drogi ale tereny Lubelskie i Podkarpackie często bywam bo mam rodzinę to napisze coś o tym jak to ma miejsce np. w Opolskiem. Gdy dojeżdża się do łosiowa każdy jedzie 50 bo sie boi na wjeździe i wyjeździe są kamery mierzą Ci średnią prędkość!

user
h 188.146.98.127 12.11.2017

może ten facet niech sobie zrobi pomiar swojej głupoty

user
Maciek 31.128.8.140 12.11.2017

Zamiast stawiac radar ,zrobic w niebiespiecznych miejscach i tam gdzie mieszkancy chca progi zwalniajace. Pozdr

user
mieszkanka 193.242.142.130 13.11.2017

Super nareszcie skończy się piractwo i będzie można bez strachu przejść przez drogę chociażby do sklepu, skończą się latem wyścigi motocyklowe po 22!

user
Majka 193.242.142.139 13.11.2017
Popieram, przeciwni są tylko ci co przekraczają przepisy i za nic mają ludzkie życie.
user
Marek 79.190.206.173 13.11.2017
Bardzo fajna inicjatywa. W końcu jest to teren zabudowany i obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h, gdyby wszyscy tego przestrzegali to nie byloby potrzeby instalowania tych bramek. Rozumiem przekroczyć predkość o 5-10 km/h, każdemu się może zdarzyć, ale jesli ktoś pędzi tą droga powyżej 100 km/h to już chyba nie ma wytłumaczenia
user
Myślący 193.242.142.138 13.11.2017

Niestety takie pojęcie jak ,,kultura jazdy'' to u nas pojęcie jeszcze nie znane a szkoda bo nie trzeba by stosować środków przymusu wystarczały by znaki drogowe a tak no niestety piratów trzeba prowadzić na ,,sznurku" by nie zagrażali innym, popieram inicjatywę!!!

user
Martin 81.161.192.181 13.11.2017

Popieram gościa. Niech cymbały zwolnią a nie zapieprzaja jakby się paliło a szczególnie Ci rajdowcy z Bożej łaski na scigaczach gdzie po 120 jak nie lepiej przez wioski cisna nie raz na jednym kole ... Szkoda gadać bo i na to ludzie znajdą sposób...

Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium