Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2017, Niedziela 19 listopada 2017 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk
Ubywa nam mieszkańców. W Przemyślu zostało tylko 47 tys.osób
Z roku na rok spada liczba mieszkańców w największych miastach regionu. Różnica między liczbą zameldowanych, a faktycznie mieszkających jest coraz większa. Największy spadek widać w Przemyślu. Według deklaracji za gospodarowanie śmieciami w mieście jest tylko 47 573 osoby. To o 15 tysięcy mniej niż osób zameldowanych. To również mniej niż przed kilkoma laty.
fot. Paweł Bugira

W Przemyślu zameldowanych jest 62 703 osoby: 60 241 na pobyt stały i 2 462 na pobyt czasowy. Takimi danymi posługujemy się, próbując skategoryzować miasto pod względem jego wielkości. Według deklaracji za gospodarowanie odpadami Przemyśl zamieszkuje jedynie 47 573 osoby. Różnica jest wyraźna – wynosi aż 15 130 osób.

Przyznaje to rzecznik urzędu miejskiego Witold Wołczyk. – Jest to (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
29 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz. 83.31.73.34 07.11.2017

Obawiam się,ze rzeczywista ilość mieszkańców jest jeszcze większa i to liczona też w tysiącach.

Nie wszyscy są zainteresowani by uwidaczniac ubytek w rodzinie głosząc to publicznie w zamian za parę złotych śmieciowego.

Jak takich znam kilku w najbliższym otoczeniu.


A swoją drogą to najwyższy czas by włodarze naszego miasta zastanowili się co zrobić,by zatrzymać młodzież.

Budowa pomników i chucpy rocznicowe młodzieży nie ineresują

A swoją drogą co ostanio zrobiono dla młodziezy tej normalnej a nie"patriotycznej".Obawiam się że nic.Nic sie też nie planuje.

Ale pomniczek dla samozadowolenia "weteranów" wszelkiej maści  zapewne powstanie i to w najbliższych miesiącach. Tak ćwierkają wróble.


user
Legia 188.146.175.141 19:47:23 07-11-2017

Pomnich bezrobocia i obchody bezrobocia... Już raz ktoś napisał Chomie na jego facebooko, że powinien takowe zorganizować.

Np obchody regresu gospodarczego? Jako zwieńczenie 16 lat rządów

user
as 91.193.208.124 22:19:46 11-11-2017

Tzw" Tadeusz"  , czy ty masz wszystko po kolei poukładane , pisząc , cytuje "A swoją drogą co ostatnio zrobiono dla młodzieży tej normalnej a nie"patriotycznej

user
Piotr 31.183.88.62 07.11.2017

Władze miasta zainteresowane są jedynie czubkiem własnego nosa, stawianiem pomników, przyznawaniem sobie wzajemnie tytułów, wyróżnień i nagród, oraz poklepywaniem się po ramionach w blasku fleszy.  Wykończyli miasto ekonomicznie i dalej udają, że coś potrafią. 

user
soad 94.40.75.201 21:07:24 07-11-2017

Ekonomicznie i ekologicznie, bo w sumie jeszcze tylko kilka czy kilkanaście drzew się ostało, co należy rozpatrywać w kategoriach totalnego dramatu i katastrofy środowiskowo-pro-zdrowotnej !!!


DLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? -MIASTODRZEW.WROCLAW.PL

user
Dobra zmiana 94.254.141.135 07.11.2017

W Przmyślu 45 tys. to maks. A teraz wieczorami miasto widmo przypomina jakies Radymno, nie ubliżając temu miasteczku.

user
Legia 188.146.175.141 07.11.2017

R.Choma żeby przyciągnąć ludzi do miasta turystycznego buduje w centrum na zielonym skwerze Myjnie samochodową :)

user
kasander 84.10.223.118 07.11.2017

>>Władze miasta<<
>>włodarze naszego miasta<<
No właśnie - kto to są te włodarze, władze.

Nazwiska proszę!
Przecież  nie sam Prezydent i jego zastępcy.
W następnej kolejności są beznadziejni radni kolejnych kadencji,  chociaż niektórzy za swoją nieudolność w zarządzaniu miastem awansują lub lokowani są na tzw. ciepłych posadkach.

Jak ma być dobrze?!

Może zróbmy listę tych wszystkich nieudaczników odpowiedzialnych za degradację miasta - imiona i nazwiska należy zapamiętać aby nie robić przy urnach z siebie baranów, a potem znowu lamentować.

user
Przemyslak 95.160.159.207 07.11.2017

Brak pracy brak priorytetów na życie w tym gownianym mieście w nocy wyjść gdzieś to albo zerwiesz na jape albo będziesz żałować bo wydałeś pieniążki w błoto bezpieczeństwo praca i rozrywki poziom 0

user
daro 94.40.44.230 07.11.2017

drodzy włodarze czy wam nie wstyd pokazywać się na ulicach, dla mnie zwykły menel jest aniołem bo tylko zasika chodnik a wy jak tsunami zniszczyliście to miasto... naprawdę wam nie wstyd...

user
soad 94.40.75.201 23:45:22 07-11-2017

Tsunami, dobre porównanie, bo np. jak  mam czasami nieprzyjemność przechodzenia przez Rynek Starego Miasta, normalnie nie mogę uwierzyć, że można było zdemolować, zdewastować i sprofanować do takiego stopnia taki kultowy i zabytkowy obiekt w skali europejskiej czy nawet światowej !?!

user
zofia 185.38.225.4 07.11.2017
wszystko kręci sie wokół pieniędzy. Dobrej  kasy  nie ma i młodzi uciekają z Przemyśla . Nie ma dobrze płatnej pracy nie ma mieszkań dla młodych ludzi którzy chcieli by tutaj mieszać i założyć rodziny pracować za godne pieniądze więc uciekają tam gdzie jest im lepiej. Nasze polskie miasto obumiera gospodarczo ale za to mamy coraz więcej ukraińców  którzy wykupują nasze piekarnie sklepy mieszkania  i mają swoje ciemne interesy  . Pan prezydent wykończy nasze polskie piękne z bogatą historią  miasto...  
user
asf 5.173.223.124 08.11.2017

Proszę jak ja to mówiłem to pan prezydent mówił ależ nie wymeldowało się  tylko około 3 tyś .

user
iuytgf 5.173.223.124 08.11.2017
Praca tylko W Urzędach tzw Służbach dla znajomych królika paru lekarzy , paru biznesmenów trochę mafii reszta wyjeżdża . Jak wymrą emeryci to zostanie ze 20 tyś max .
user
ziko 83.28.89.66 08.11.2017

Juz niedługo beda wybory i pokazmy jako mader i zdrowe społeczenstwo tego Miasta,że mamy dosc rzadów TAJNEGO WSPOLPRACOWNIKA SB i zagłosujmy na dobrego kandydata i olejmy wreszcie podpowiedzi ksiezy,któzy dla kasy i własnych interesów utrzymuja tego sprzedawczyka na taboreciku

user
mk 91.193.208.124 22:24:36 11-11-2017
Powodzenia, ale  jakoś nie bardzo wierzę  , w to , co napisałeś . Bo jeśli miałoby  się tak stać  ,  to dlaczego wybraliście ten układ  3 lata temu , czyli w poprzednich wyborach samorządowych?
user
OMANUT 78.11.15.200 08.11.2017

Do Chomy!  Odpowiedzialny manager podał by się do dymisji! Wstyd byłoby mu wystartować jeszcze raz. LUDZIE SĄ WSCIEKLI !!!

user
Mmmm 89.64.22.217 08.11.2017

Skąd wy wzięliście tak wielką liczbę?? Ja nie wiem czy tam 30 tys. mieszka. Każdy kto idzie na studia, a idzie większość młodzieży to już tam nie wraca.  Ulice już o 19 robią się puste , nawet auta nie jeżdżą. W mieście rośnie patologia, staje się niebezpieczne. Nie chcę się tam już wracać. Nepotyzm jaki panuje tam w służbach to jest coś strasznego :D Smutne, że to miasto umarło.

user
asdf 5.173.223.124 10:17:39 08-11-2017
Smutne to strasznie zwłaszcza dla tych , którzy postanowili tu zostać . Po 18 strach wyjść , rządzi ulica . Pobicia ,podpalenia itd .
user
Nmmnm 89.64.22.217 08.11.2017

Zdecydowanie przesadzone dane :D Jest z 30 pewnie albo i mniej. Mało kto się wymeldowuje gdy idzie na studia czy też wyjeżdża za granicę. Ale ostatnio widziałem artykuł, że powstanie firma pod Przemyslem produkująca naturalne soki i przyjmie kilka osób:)! Także jest jeszcze szansa dla przemyślan :)

user
loook 5.172.233.18 08.11.2017

Nasz prezydent ma w nosie nas i to co się z nami dzieje. On woli zapewniać byt Ukraińcom i oni są dla niego najważniejsi!!!

user
ludowy obserwator 83.31.64.141 08.11.2017
dowy obserwator 83.31.71.132 6 godzin temu Krótkie zapytanie , co w tym zadupiu
"Przymyślu" nie jest zagrożone. Czego się nie czepia to spieprzą.  Przecież nawet nie potrafili i nadal nie potrafią poprawić wyglądu tego syfu zwanego zielonym rynkiem na który udaję się jedynie z konieczności bo od lat nie mogę patrzeć na to siedlisko brudu , smrodu , dziadostwa i nędzy. Właśnie ten niby zielony rynek i te bazary są odzwierciedleniem  przemyskiego dziadostwa  które od lat firmuje Choma , kolejni zastępcy i kolejne wstyd pisać rady . Inne miasta i miasteczka  od dawna mają bazary z prawdziwego zdarzenia , mają baseny , hale sportowe ,  proste chodniki , odrestaurowane w większości kamienice , ładne kameralne boiska i stadiony a tu w naszym grajdole od lat , bieda , nie ma pieniędzy , może na drugi rok  jak spadnie unijna manna , może wyżebra się od firmy Nowa SA jak Domek Ogrodnika czy Kino Helios , i tak ponad 15 late zleciało jak z bicza strzelił.  Przyjdą za rok wybory i znowu dam wam ciemna maso : zespół basenów . halę sportową , lodowisko , park na Lipowicy itp.  A  totalny brak poważnych inwestycji , miejsc pracy dla młodych głównie ,  odnowienie przynajmniej części kamienic- ruin ,  chodników poza  Franciszkańską , Kazimierza Wlk. i oczywiście Katedralną ,  o  tym  zielonym rynku szkoda pisać  i bazarach szkoda pisać bo i tak jest to głos wołającego na puszczy. Dlatego nie dziwię się że nie potrafią nawet poprawić stanu tego nędznego parkingu w centrum na placu zwanym Rybim , tego tunelu na Borelowskiego czy o zgrozo dokończyć  tego dziadostwa na Sportowej. Na resztę szkoda czasu i słów.



user
Kazio 81.161.192.162 09.11.2017

I nadal będzie ubywać

user
dziadzia 31.183.90.177 09.11.2017

Przewiduje się Przemyśl na 15 tys do 2050 r -konsekwencje już widać  ale dobre i to  bo inne miejscowosci znikną

user
asdf 5.173.223.124 08:56:00 10-11-2017

Kmiecie , Glazera , Kazanów pójdą do rozwałki ,

user
Legia 78.11.15.200 09:00:48 10-11-2017

W 2050 to Przemyśl może zostać najwyżej planszą do Paintball'a 

Dobrze będzie się strzelać po ulicach, które zawsze są puste :)

user
Robert 94.254.156.41 10.11.2017

Jak ma przybywać mieszkańców jak nie mają gdzie pracować. Zamykane są zakłady pracy, a nowe na ich miejsce nie są otwierane. Młodzi chcą się wykazać więc uciekają tam gdzie jest praca.

user
Lesio 78.11.15.200 16:21:09 10-11-2017

Choma otwiera zakład podobno... Tzn takie mnie słuchy doszły.

Fabryka pomników, wstęg do przecinania oraz kropideł.

Wszystko z funkcją smart. Więc powstanie specjalna apka tak, aby sprzężyć te gadżety ze smartdonami... zapowiada się MEGA Rewolucja !!! Podobno po kliknięciu w apce Pies na Rynku zacznie szczekać...

user
eM 46.134.157.104 16.11.2017
Przemyśl już dziś to miasto kantorow, myjni bezobskugowych,  smażalni kurczaka i kebaba na wynos. Typowe atrakcje pod jednodniowych turystów ze wschodu. Jeśli chodzi o przyszlosc to jej nie ma. Na razie miasto ratują zabytki ale za 50 - 60 lat, Przemyśl skończy jak miasta we wschodnich Niemczech. Ukrainiec przyjedzie, kebab zje, auto umyje, pieniądze wymieni i pojedzie dalej. Miasto kiedyś jeszcze trzymały jednostka wojskowa i garnizon straży granicznej. Wojska już prawie nie ma (chyba że zamaskowani tak dobrze, znaczy fachowcy) . Straż graniczna to jeszcze jeden, dwa z "sukcesem" przeprowadzone nabory jak obecny i podzieli los jednostki wojskowej.  Nawet seminarium cierpi na braki. Niż demograficzny jest i będzie bezlitosny. Teraz już tylko Rzeszów, tam są pieniądze, zakłady pracy, szkoły, tam jest przyszłość. Choć nie mam nic przeciwko temu żeby się mylić. 
Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium