Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 56/2017, Sobota 25 lutego 2017 r., Wiktora i Cezarego
Opublikowano
Przemyśl
Primaaprilisowy żart z hipopotamem w tle – jak to zrobiliśmy
W poprzednim numerze zamieściliśmy informację, że do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trafił hipopotam nilowy, którego ktoś wyrzucił nad Sanem, w okolicach Galerii Sanowa. To był primaaprilisowy żart.

Poprzedni numer naszego tygodnika przypadał na 1 kwietnia. Nie mogliśmy tego faktu nie wykorzystać. Pomysłem na dobry żart było zamieszczenie informacji o nowym podopiecznym ośrodka prowadzonego przez lek. wet. Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich. Wszystko, oczywiście, odbyło się w porozumieniu z tym drugim, który z miejsca „kupił” żart (dzięki, panie Radku!), dając nam przy okazji kilka fachowych wskazówek. Skontaktowaliśmy się także z oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu asp. Bogusławą Sebastianką, by poinformować, że i tę służbę „wciągniemy” w zabawną historię z hipopotamem.

Jak wskazywały internetowe komentarze pod tekstem, umieszczone zarówno na redakcyjnej stronie internetowej, jak fanpage’u ŻP na facebooku, zdania co do prawdziwości wspomnianej informacji były bardzo podzielone. Niektórzy uwierzyli, współczując biednemu zwierzęciu, inni autorytatywnie stwierdzili, że to prima aprilis. Jak się dowiedzieliśmy od lek. wet. Radosława Fedaczyńskiego, 1 kwietnia br. przybyło na ulicę Zamojskiego kilka osób ciekawych, jak wygląda mały hipopotam...  Dowcip, widać, się udał! 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium