Życie Podkarpackie nr 29/2018 Życie Podkarpackie nr 29/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 203/2018, Niedziela 22 lipca 2018 r., Magdaleny i Bolesława
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Pożyczki dla emerytów – gdzie szukać najlepszej oferty
Większość polskich emerytów nie może poszczycić się wysokimi dochodami. Po latach pracy muszą żyć często za głodowe kwoty i brakuje im pieniędzy na podstawowe rzeczy, jak leki czy opłaty. Jest też cała rzesza seniorów, którzy nie mają problemu ze sfinansowaniem swoich podstawowych potrzeb, ale nie mogą sobie już pozwolić np. na zakup nowego sprzętu AGD, sprawienie drogiego prezentu synowi czy wnukowi lub skorzystanie z promocyjnych cen wczasów. Jedną z możliwości uzyskania gotówki na takie dodatkowe zakupy są pożyczki chwilówki. Obecnie na rynku pojawiają się coraz to nowsze firmy i oferty. Postaramy się je przybliżyć seniorom.

Pożyczka online - wygodnie i szybko

Można skorzystać z takiej pożyczki w oddziale firmy pożyczkowej. Jest sporo reklam, a witryny są tak kolorowe, że nie sposób je przeoczyć. Ale istnieje zdecydowanie wygodniejsza forma, pożyczki online. Można pożyczyć pieniądze na dowolny cel w ogóle nie wychodząc z domu.

Statystyki pokazują, że blisko 40% emerytów posługuje się komputerem i korzysta z internetu. Pozostali emeryci mogą poprosić o pomoc kogoś młodszego. Pożyczki dla emerytów w formie internetowej są o wiele korzystniejsze, ponieważ obniżono tu koszty obsługi klienta. Warto więc zainteresować się tą formą.

Jakie są oferty pożyczek dla emerytów?

Większość firm pożyczkowych nie wymaga żadnych zaświadczeń. Trzeba podać jedynie dane kontaktowe, numer Pesel oraz numer rachunku bankowego. Dane podaje się w procesie rejestracji, który przechodzi się zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie.

Oferty firm są zróżnicowane, różnią się limitami pożyczek i długością okresu jaki pożyczkobiorca ma na spłatę. Część firm oferuje też darmową pierwszą pożyczkę, ale nie zawsze w maksymalnym limicie.

Na przykład w MoneyMan można pożyczyć max 5000 zł, ale jako darmową pierwszą pożyczkę online można wziąć jedynie 1500 zł. Natomiast Szybka Gotówka oferuje limit do 6000 zł i tyleż samo można wziąć bez kosztów jako pierwszą pożyczkę dla emerytów. Podobnie ma się sprawa z terminem spłaty. W jednych firmach maksymalny okres spłaty jest taki sam dla każdej pożyczki, np. na szybkagotowoka.pl a w niektórych pierwszą darmową pożyczkę może obowiązywać skrócony okres spłaty. Są też firmy  które nie mają w ofercie dłuższych terminów spłaty w ogóle, jedynie 30 dni. To oczywiście nie musi być wada jeśli taki termin nie jest dla pożyczkobiorcy zbyt krótki, ale warto na to zwrócić uwagę porównując oferty.

Czego unikać wybierając pożyczkę dla emerytów?

Jak wszędzie, czekają tu różne pułapki. Dobrze jest poczytać opinie internautów zanim zdecydujemy się na konkretną firmę. Jeśli stosuje nieuczciwe praktyki, na pewno jest o tym głośno na forach. Należy też wnikliwie przeczytać warunki i sprawdzić czy pod przykrywką darmowej pożyczki nie kryją się jakieś dodatkowe tajemnicze opłaty. Oferta powinna być czytelna, klient musi wiedzieć za co i ile zapłaci. Unikać należy też firm pożyczkowych, które nie mają przyjaznych procedur na wypadek problemu ze spłatą. Możliwość przesunięcia terminu i ewentualne refinansowanie długu inną pożyczką to obecnie już norma.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 84.10.223.118 13.09.2017

Ja rozumiem, że pieniądz nie śmierdzi ale jak Redakcja ma czelność promować taką o.........ą działalność qasi parabanków.

Przecież ten artykuł sponsorowany mówi o tzw. słynnym Providencie a nie o korzystnych kredytach.

Dlaczego oszukujecie emerytów?
Ci którzy Wam uwierzą - a niestety są jeszcze tacy - będą potem się z płaczem tłumaczyć: "że przecież Redakcja zachęcała".

nr 29/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium