Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Jarosławski żołnierz AK patronem przemyskiego ronda
Rondo majora Władysława Koby – takie imię nadali przemyscy radni rondu turbinowemu na Budach w Przemyślu. Projekt drugiej uchwały, który został wprowadzony do programu sesji Rady Miejskiej w Przemyślu 31 sierpnia br., czyli nadanie rondu imienia profesora Zbigniewa Brzezińskiego – zdaniem przewodniczącej rady Lucyny Podhalicz – stał się bezprzedmiotowy.
fot. Paweł Bugira

Choć program pierwszej powakacyjnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu zawierał aż 22 punkty wiadomo było, że najwięcej emocji wzbudzi ten związany z nadaniem imienia rondu turbinowemu, oddanemu niedawno do użytku u zbiegu ulic: Armii Krajowej, Gurbiela, Jana III Sobieskiego i Krakowskiej. Było wiadomo, bo projekty uchwał w tej sprawie były dwa. Pierwszy dotyczył nadania imienia rondu urodzonego w Jarosławiu, a pochowanego w Przemyślu żołnierza AK, majora Władysława Koby, drugi – imienia Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla, profesora Zbigniewa Brzezińskiego (...)

fot. zbiory własne
Na sali obrad obecnych było 20 z 23 radnych. 11 było „za”, 4 osoby wstrzymały się od głosu, pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.

Żałosny spektakl [komentarz autora]

Gratuluję panie i panowie radni! W kilkudziesięciu sesjach już uczestniczyłem, wiele się nasłuchałem, często włos jeżył mi się na głowie, ale znowu przeszliście samych siebie! Szkoda tylko, że gdzieś z góry na to wszystko patrzyli pewnie major Władysław Koba i profesor Zbigniew Brzeziński i prawdopodobnie nie mogli uwierzyć, iż są podmiotem tak żałosnego spektaklu. Prawdopodobnie obaj nie życzyliby sobie, aby ich powszechnie szanowane nazwiska stały się przedmiotem targów. Nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego oba projekty widniały w programie sesji, dlaczego nie można było dojść w kuluarach do jakiegoś sensownego porozumienia w tej delikatnej kwestii?

Jestem natomiast w stanie przewidzieć, jak będą wyglądały kolejne miesiące sprawowania przez was mandatów. Nijak. Nie rozmawiacie ze sobą konstruktywnie i merytorycznie, bo albo nie potraficie, albo nie chcecie. Przecież się znacie, jesteście ze sobą na „ty”... A jeśli już „rozmawiacie”, to zmienia się to w parodię obrad. Taki, z jaką mieliśmy do czynienia 31 sierpnia br. Beznamiętnie podnosicie ręce przy kolejnych głosowaniach, bo tak nakazuje... No właśnie co? Nie proponujecie kompletnie nic swoim wyborcom. Nie macie pomysłów, aby zatrzymać ludzi w mieście. Nie, to nie jest tylko i wyłącznie rola prezydenta Roberta Chomy i jego zastępców czy urzędników. To wy także proponujecie pewne rozwiązania, to także wy zgłaszacie projekty uchwał. Nie jesteście w stanie poszukać pieniędzy dla miasta, a jeśli one już są, to przeznaczacie je na tak zbędne sprawy jak owe słynne dwa bezużyteczne boiska do siatkówki plażowej nad Sanem. Zastanawiam się, skąd weźmiecie 9 mln zł na budowę dwóch sal sportowych, gdzie znajdziecie pieniądze na budowę obiecywanego basenu krytego czy na zabezpieczenie osuwającego się stoku narciarskiego. Obym był złym prorokiem, ale przypuszczam, że któraś z inwestycji – bądź przy I LO, bądź przy SP 14 – zostanie wymazana gumką, bo najzwyklej na świecie nie znajdziecie pieniędzy na wkład własny. Bo skąd, skoro nie macie na odmulenie rowu melioracyjnego na Kruhelu Wielkim czy redukcję smogu w mieście. Tak, to nie pomyłka. Bo to między innymi wy, podnosząc rękę lub nie podczas sesji, decydujecie czy ZDM lub MPEC będzie na to stać. Jedno jest pewne: nie tego oczekiwali i oczekują od was wyborcy i musicie wreszcie to zrozumieć!

Mariusz GODOS

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Swij 31.183.8.160 05.09.2017

Mars rozserdiłsia

user
Tadeusz 83.24.214.134 05.09.2017

Trzeba przyznać,ze obecna Rada Miejska udała się nam jak żadna jak sięgam pamięciom.A "artystów" też mieliśmy przednich.

Potencjał intelektualny w tej Radzie wręcz poraża.

Zastanawiam się jak mieszkańcom naszego miasta tak udało sie zebrać w jednym miejscu kwiat "intelektualny" w jednym miejscu.

Jesteśmy naprawdę fenomenalni.Udało sie nam to bardziej niz główna wygrana w totka.

user
przemyski obserwator 83.24.170.181 05.09.2017

Co do tych kolejnych i obecnej rady =bezrady , co napisać , kończcie waście wstydu oszczędźcie. Na temat działalności Chomy i jego służby na rzecz miasta i mieszkańców w większości już emerytów i rencistów szkoda czasu i słów , po prostu od ponad 15 lat pomyłka wyborców , ale to moje zdanie , suweren decydował i decyduje . Taka jest demokracja , jeszcze demokracja. Co do Życia Podkarpackiego , no cóż całe lata bardzo łagodne i spolegliwe w stosunku do tej przemyskiej "wadzy" , również Pan Redaktor Godos , który raczej krytykował częściej nasz przemyski zrujnowany jak wszystko sport np. 4 i 6 ligowy w piłkę nożną. A teraz panie szanowni redaktorzy , w tym naczelny , za późno , Przemyśl nie istnieje , ruina , totalna zapaść , degradacja miasta w stopniu niebywałym , przecież nie przypadkowo Przemyśl został wymieniony w 15 najbardziej zdegradowanych pod każdym względem miast w Polsce ( od 20-100 tys. mieszkańców).  Dzisiaj tj. 5 .09 zrobiłem rekonesans po naszej mieścinie w godz. 21- 22. i co mogę stwierdzić chodziłem niemal sam , pusto wszędzie , głucho wszędzie , nie wiem co będzie , żadnych oznak życia. Większość  odrapanych z tynku kamienic wyglądają  jak opustoszałe slamsy , w co trzeciej witrynie dawniej handlowej czy usługowej napisy " lokal do wynajęcia"

ba piękny Dworzec PKP  pusty zupełnie , zamknięte wszystkie kasy  biletowe , ani jednej osoby na całym dworcu , byłem jedynym i pani sprzątająca.  A w latach 70-tych chodziliśmy  do dworcowej restauracji w tych godzinach na golonkę i jasne piwo. Ale dość ckliwych wspomnień , nic to nie zmieni , nie Polska a Przemyśl w runie. Na resztę szkoda czasu i słów , już za późno na biadolenie.

user
przemyski obserwator c.d 83.24.170.181 06.09.2017
user o  7

Zapraszam na  chodniczek na Sportowej szczególnie obok przychodni lekarskiej i tego skandalicznego przybytku zwanego "zielonym rynkiem" wtedy można zobaczyć Przemyśl w pełnej krasie. Zresztą wszystkie te bazary , całą Sportową  te wstrętne budy należałoby zaorać i ewentualnie zasiać nową trawą. Wstyd , pytam co zrobiono z projektem i wirtualizacją zielonego rynku zaprojektowaną  i wykonaną przez inż. architekta  Zb. Winiarczyka wiele lat temu? Pytam dalej z  tym zielnym  syfem bo nic do tej pory za wyjątkiem  paskudnej i niepraktycznej  budy - bunkra nie zrobiono. Ile kosztował nas podatników ten projekt i wirtualizacja?. Pytam dalej , ile nas podatników kosztował program rewitalizacji Przemyśla na lata 2016-2023 opracowany przez prywatne biuro projektowe z Poznania  . Do dzisiaj nie wiadomo jakie koszty ponieśliśmy jako podatnicy na razie upływa wolno 2 rok i nic się nie robi w tym zakresie za wyjątkiem dalszej marginalizacji   miasteczka Przemyśl.  Jak wynika z powyższego programu Przemyśl jest zdegradowany  niemal w 30 %. I co z tego wynika , nic , skoro trójca nieświęta w magistracie nic nie robi w tym zakresie. Skąd pieniądze na to wszystko ? (myślę że czytając  program  ok. 1 mld. zł) nie ma jasnej odpowiedzi , jakieś pieniądze unijne , jakieś rządowe , może marszałek województwa itp. podobne mrzonki i

fantazje, Jadąc dalej , ręce opadają  jak to piszę ,  Wydano ponad 300 tysięcy na opracowanie projektu na budowę kompleksu basenów itp. podobnych nazwijmy to obiektów na Sanockiej firmie czy biuru projektowemu   (tajne). No cóż , wyceniono wstępnie koszty wykonawstwa na ponad 45 mln złotych.  Nadal pytam , zresztą nie tylko ja a wielu mieszkańców nieco myślących w sprawie naszego już  niestety miasteczka skąd te 45 milionów i kiedy realizacja.? I znowu jak mantra : pieniądze z Unii , rządowe a może marszałek województwa itp. fantazje i mrzonki. No cóż ręce opadają, nie stać ich , kilka tysięcy na poprawę stanu parkingu na Rybim Placu w centrum , nie wybudowano dotąd przynajmniej jednego prostego basenu otwartego dla mieszkańców na gorące jak obecnie lato , nie stać ich czyli  tej pseudo "wadzy"na  wytyczenie kawałka niby plaży nad Sanem dla  przemyślan i zatrudnienie jednego ratownika , skoro buda- bunkier   na   zjeździe narciarskim i za już 2,5 mln.  dalej gnije i nie jest dokończona od  lat , o "zielonym " niby rynku już wspomniałem jak można marzyć o wielomilionowych inwestycjach , wielkich budowach

i myślę tak : na projekty wydano już mniej więcej ok. 1 mln złotych a realizacja myślę że będzie jak zawsze w Przemyślu , jak boisko "Czuwaju" - nie nadająca się do poważnej gry płyta boiska , oświetlenie atrapa , ani razu nie zagrano przy świetle elektrycznym , buda niby trybuna  nadal ruina. Podobnie ze stadionem nazwijmy go  lekkoatletycznym  "Juwenia" , dopiero po latach kończą spieprzoną inwestycję ,   jak z Domkiem Ogrodnika - pięknie wykonanego za friko przez firmę Nova SA a do dzisiaj za wyjątkiem jakiegoś przedszkola  nie do końca zagospodarowanego. Przypominam że główny od niemal 15 lat boss Przemyśla żyje i mieszka w odległości ok. 50 metrów od tego domku. Dodając nie zagospodarowany od lat piękny Dworzec PKP , zamknięte nawet w godzinach nocnych kasy o które walczy posłanka z Jarosławia pani Joanna Szmidt oto Przemyśl w pigułce. Może te ostatnie 4 przykłady nie najważniejsze , może drobnica ale świadczy to o  gospodarności , świadomości samorządowej   i stylu

myślenia  przemyskich bonzów , zamiast załatwiania rzeczy drobnych, mając niewielkie ale pewne źródło finansowania , fantazja , bujna wyobraźnia i później jak zawsze w Przemyślu wielka klapa czyli projekty na papierze. I pamiętajcie  panowie manna unijna się kończy , polityka Kaczora i jego wojenka z Brukselą spowoduje  że zamiast deszczu pieniędzy dostaniemy burzę która spowoduje ogromne zniszczenie , czasem pioruny. A co będzie jak skończy się to wszystko w fazie  projektów i kolejne pieniądze , niemałe  znów wyrzuci się w przysłowiowe błoto. No cóż jak stwierdził jeden klasyk  w sutannie "posmotrim-  uwidim" ,  ja dodam   pożyjemy , zobaczymy , jestem jak zwykle sceptykiem i  pesymistą.


4


1

|

Odpowiedz user osservatore premyslenses 83.31.66.230 18.08.2017

P W uzupełnieniu :   Co daleko szukać , nawet teraz kiedy oficjalnie ogłoszono ranking najgorszych miast (od 20.000-100.000 mieszkańców ) kiedy Przemyśl został zaliczony do 15 miast zdegradowanych pod każdym względem przemyska "wadza" wypoczywa już drugi miesiąc. Po co się przejmować , co tam upadłe miasto przecież my radni mamy władzę , zawsze zagłosujemy za , podpiszemy co trzeba tj. odbiór niemałej jak na zdołowane całkowicie miasteczko dietki i dalej  będzie  okey. Trochę się pokłócimy , pospieramy kto winny tego upadku , oczywiście nie my a oni czyli Choma i Spółka  i tak dotrwamy do kolejnych wyborów . I dalej obiecamy suwerenowi że będzie więcej  , że damy , że tylko my najlepsi , patriotyczni , kościelni i ten trwający od lat taniec  chocholi będzie trwać i trwać. Miesiąc po wyborach zwalimy winę za nędzę mieściny  na poprzedników często na siebie i dalej  łapki w gorę oczywiście za , podpis potwierdzenia  odbioru dietki .  A  suweren no cóż stanie się intruzem takim co się czepia ,  przypomina czasem o obietnicach o których niebawem po wyborach zapomnimy.

A że  całe połacie kamienic  dalej będą obdarte z tynku i odstraszały , bazary i tzw. rynek zielony   przedstawiały widok znany z cygańskich i arabskich osiedli  i  chutorów , komunikacja miejska jeżdżący szmelc , nie dokończona buda - bunkier na zjeżdzie narciarskim to co to małe piwo jest argument jeden ale aktualny zawsze , brak  pieniędzy , pusta kasa. Udając się na tzw strefę inwestycyjna czy podstrefę , nieważna 

nazwa zobaczymy budującą się  halę produkcyjną Firmy REM II oraz rozmowę w czasie gospodarskiej wizytacji podstrefy przez prezydenta Królewskiego Miasta Chomą  z panem inwestorem Pichurem. Jaki budujący widok , strefa ekonomiczna żyje ,  a wszyscy malkontenci mówią że nic się nie robi , nie inwestuje , nie buduję , jakże są w błędzie

Oczami wyobraźni widzę halę sportową , baseny , wyremontowane obiekty zwane stadionami , a ligę nie 4 i 6  a o wiele wyższą. No cóż można i tak a może uaktywnią się przemyscy posłowie w tym takie tuzy jak Kuchciński , Matusiewicz czy Rząsa może przynajmniej załatwią otwarcie 1 kasy biletowej w godzinach nocnych bo załatwienie tej wielkiej sprawy obiecała pani poseł z Jarosławia Joanna Szmidt.i wierzę że załatwi. No cóż można i tak , Kuchcińskiemu Wielkiemu Marszałkowi Kaczyńskiego dziękujemy za piechura , ułana , konika , innym za Szwejka , pieska ,  za ogłoszenie pakietów dla  małych miast , A  teraz bracia kochani na mury , larum grają a wy nie wstajecie nie bronicie Królewskiego Miasta. nawet ten  zmałpowany po Rzeszowie hejnał ostatnio  brzmi  jakoś tak żałośnie , niemal żąłobnie jak na pogrzeb.

3

|

Odpowiedz Zobacz obrazek osservatore premyślenses 83.31.119.152 16.08.2017 Zobacz obrazek 3

|

Odpowiedz Zobacz obrazek 1

|

Odpowiedz user jwnjusa 100.8.4.36 04:49:26 21-08-2017

I Po co ten trud .Pominales nawazniejsza informacje, ze Przemyslem rzadza Ukraincy ,a nie Polacy ,a jak rzadza, to wystarczy sie przkonac na Upainie .To jest rowniez twoja wina i tobie podobnym, macie wiekszosc narodowosciowa a pozwalacie soba pomiatac bander-synom I bander -corkom . Trzeba ruszyc dooopy podczas wyborow i pojsc glosowac na kogo  trzeba ,a wowczas przyjdzie czas na porzadki. Uker-zydowstwo opanowalo wasze miasto ,a wy dalej jedzcie tlusta kielbase ,zapijacie ukrainska trucizna i udawajcie polskich panow, a nacjonalisci ukrainscy szyja wam buty -I czyja to jest wina

2 user jwnjusa 100.8.4.36 20:02:21 21-08-2017

Caly Urzad Miejski, of Chomy zaczynajac  to Bander-syny i Bander-corki

2 user osesrvarore premyslensis 83.31.66.230 21.08.2017

To twoje pisanie , bredni można rozbić o przysłowiową dupę ,  Nie musisz jej podnosić jak radzisz innym ale możesz napisać w swoim prymitywnym , sztubackim stylu na kogo głosować nazwisko kandydata  , na kogo zagłosujesz  , kto kandydatem prawdziwych Polaków , kto Ukraińcem , którzy ukraińcy rządzą Przemyślem. Naprawdę pisać takie  głupstwa  może  ktoś dobrze nawalony , albo półanalfabeta nie potrafiący sklecić kilku , prostych  logicznych zdań.

2

|

Odpowiedz user jwnjusa 100.8.4.36 18:14:54 21-08-2017

Ja nie mieszkam w Polsce 30 lat (Przemyslu) ,rozumie ze popelniam bledy gramatyczne .Natomiast potrafie myslec logicznie w przeciwienstwie do ciebie .Skleciles steak bzdur ,caly wysilek skierowales na forme ,a na tresc zarbaklo ci szarych komorek  Odnosnie mojego wyksztalcenia mam lepsze of ciebie , i nawet  nie che sie do tego ondosic .Wracajc do tematu ,widomo ze of lat w Przemyslu rzadzi wschodnia  bander-dzicz ,Nie podoba ci sie Przemys,to wracaj wszawy ukrze do Kijowa .Na Bankrut-inie  tacy  jak ty "bohatyrowie " lataja dziury w asfalcie jezykami ,bo do lopat nie dorosli cywilizacyjnie .

2 user osservatore premyslenses 83.31.66.230 19:25:28 21-08-2017

Ja zaś mieszkam od 60 lat , żyję powolnym upadkiem mojego miasteczka niestety już miasteczka , boleję nad tym i staram się pisać tak gramatycznie jak i stylistycznie bo tak mnie nauczono w PRL-u. Zamiast pisać głupstw napisz lepiej nawet z błędami na kogo w przyszłości głosować i dlaczego na tą osobę , jacy Ukraińcy rządzą miasteczkiem. Powtarzam proszę o nazwiska , stanowiska itd. Inaczej są to oszczerstwa czy pomówienia i zwykłe ble, ble. Proszę jeszcze o wskazanie słowa nieprawdy w moim wystąpieniu, ale co możesz powiedzieć skoro nie masz pojęcia o obecnej sytuacji w Przemyślu i jego systematycznej degradacji.

2 user Tadeusz 83.31.35.192 24.08.2017

O jakiej degradacji mowicie.Jakis przygłup,poniewaz inaczej tego nie można nazwac co chwile ogłasza jakiś ranking w oparciu o opracowania naukowe/najczęściej podpierane podpisem sklerotycznego od wielu lat jakiegoś profesora/

Otóż tak Przemyśl jak też Jarosław to miasta z historia w których raz żyło sie lepiej raz gorzej.

Popatrzmy na ostatnie inwestycje,które pchneły nasze miasto daleko do przodu.

Normalne jest,że teraz parę lat będzie cisza inwestycyjna by budżet ustabilizować.

A w mieści tak jak dla mnie moich przyjaciół a także rodziny zyje się nam dobrze albo bardzo dobrze.

Nie interesują nas skrajnosci czyli lokalny smrodek i zaangażowanych w niego "aktywnych" mieszkańców naszego miasta w "zielony rynek oraz Sportową/Ja ten rejon omijam z daleka ponieważ  dla mnie śmierdzi.Fani tegoż zapachu gromadzą się tam i ekscytują ale to ich wybór.

Owszem nasza władza w chwili obecnej nie jest zbyt górnolotna umysłowo.Jest praktyczna jak lokalna garkuchnia i nic więcej.

Nie można od niej wymagać finezji zagospodarowania istniejącego  już Domku Ogrodnika,pomysłu na zagospodarowanie pawilonu na stoku czy też wręcz astronomiczne inwestycje w wodny ośrodek rekreacyjny.

To nie ten poziom gospodarowania oparty na kredytach bez zmartwień co będzie później.

Popatrzy kto o nas decyduje.Pokażcie chociaż jednego co w swoim życiu coś zrobił.Większość dziedziczy mieszkanie gierkowskie po rodzicach,ma modny obecnie rower,chodzi do kościoła i nic więcej.Nawet pracy niektórzy z nich nie maja a dieta radnego stanowi podstawowy budżet rodzinny.Co można od takich ludzi wymagać.Jedynie by przetrwali kadencję bez umysłowych uniesień i to wystarczy.A na rzeczywistość narzekają głównie ich współtowarzysze takiej samej niedoli i niskich lotów nie tylko umysłowych.

Może później zrozumiemy i wybierzemy ludzi,którzy coś potrafią i już w życiu trochę dokonali.

Mam nadzieję,że kiedyś do tego dojdzie.

0

|

Odpowiedz Najnowsze Najpopularniejsze Ostatni sparing SRS Czuwaju przed ligą 5 września | 22:18 Ostatni sparing SRS Czuwaju przed ligą Wolne niedziele, czy wyższe stawki za pracę? 5 września | 20:24 Wolne niedziele, czy wyższe stawki za pracę? Jarosławski żołnierz AK patronem przemyskiego ronda 5 września | 19:27 Jarosławski żołnierz AK patronem przemyskiego ronda Tropy gangu narkotykowego prowadziły do Przemyśla [WIDEO, ZDJĘCIA] 5 września | 18:18 Tropy gangu narkotykowego prowadziły do Przemyśla [WIDEO, ZDJĘCIA] Mieszkańcy ul. Sobieskiego: Czy powinniśmy już umrzeć? 5 września | 17:18 Mieszkańcy ul. Sobieskiego: Czy powinniśmy już umrzeć? Zakończenie wakacji z przytupem [GALERIA] 5 września | 16:39 Zakończenie wakacji z przytupem [GALERIA] Z trzepaka na piracki statek 5 września | 15:30 Z trzepaka na piracki statek Zjechał z drogi i uderzył w betonowy słup [ZDJĘCIA] 5 września | 14:15 Zjechał z drogi i uderzył w betonowy słup [ZDJĘCIA] Najlepszy Sołtys 2017 Ostatnie ogłoszenia Dom z garażem wolnostojącym i zabudowaniami gospodarczymi PRZEMYŚL Nieruchomości Domy i działki Sprzedam dom,działka w Ostrowie koło Radymna,powiat jarosławski,podkarpackie. Nieruchomości Domy i działki Terapeuta środowiskowy Kariera Nauka Kuchnia japońska Warszawa Usługi Inne Lawendowy Ogród - projektowanie ogrodów Usługi Inne więcej ogłoszeń Chcesz dodać własne ogłoszenie? Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo. Dodaj ogłoszenie Czytaj nas w wielu wersjach nr 36/2017 E-wydanie elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF przeglądaj Przejdź na wersję Premium dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego sprawdź wersję Premium Youtube Zobacz nasz kanał Obwieszczenia [Ogłoszenie] o I ustnym przetargu publicznym na sprzedaż nieruchomości pod budownictwo jednorodzinne (Walawa) 5 września | 12:43 [Ogłoszenie] o I ustnym przetargu publicznym na sprzedaż nieruchomości pod budownictwo jednorodzinne (Walawa) [Wyciąg] z ogłoszenia o przetargu na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, ul. J. Słowackiego (Przemyśl) 4 września | 16:43 [Wyciąg] z ogłoszenia o przetargu na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, ul. J. Słowackiego (Przemyśl) [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży (Przemyśl) 4 września | 10:27 [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży (Przemyśl) [Informacja] o wywieszeniu wykazu do zbycia liokalu mieszkalnego, ul. Hoffmanowej (Przemyśl) 3 września | 19:12 [Informacja] o wywieszeniu wykazu do zbycia liokalu mieszkalnego, ul. Hoffmanowej (Przemyśl) [Informacja] o opublikowaniu wykazu nieruchomości do oddania w wieczyste użytkowanie (Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście, Hadle Kańczuckie, Manasterz) 3 września | 15:08 [Informacja] o opublikowaniu wykazu nieruchomości do oddania w wieczyste użytkowanie (Jawornik Polski, Jawornik Przedmieście, Hadle Kańczuckie, Manasterz) więcej obwieszczeń Obserwuj nas na facebooku


user
max 185.18.133.89 06.09.2017
Przemysl nigdy nie mial szczescia do osob rzadzacych naszmym miastem i tu nie rozchodzi sie tylko o obecna wladze czy wczesnejsza ale nawet jak bylo wojewodztwem nie potrafilo wykorzystac swojego potencjalu!jezeli ktos troszeczke  interesuje sie polityka wie ze w naszym miescie od lat nie liczy sie dobro ogolu tylko uklady i korzysci dla pojedynczych osob !kiedy miastem  rzadzilo pis kiedy w wojewodztwie rzadzilo pis mowilo sie ze jeszcze tylko w polsce bedzie rzadzilo pis to w miescie odczujemy renesans...dotego mamy marszalka z przemysla politykow kilku z przemysla(a interweniowac musza w kwesti chociaz dworca politycy z jaroslawia...to tak na marginesie)i co wszystko fajnie tylko w miescie jakos dalej juz po tylu latach odrodzenia nie widac...a co o nim mialo by swiadczyc napewno nie sale gimnastyczne planowane czy zakup nowych autobusow(z dofinansowaniem oczywiscie)bo to moze byc dodatkiem do tego czego naprawde oczekuja mieszkancy czyli godnej pracy(jak to pani premier lubi powtarzac)i nie takiej stworzonej przez biurokracje nasza w urzedzie miasta ale taka ktora wreszcie ten rzad ten sejmik wojewodzki i nareszcie nasi kochani radni z miasta  powinni szukac i lobbowac by wreszcie ktos zainwestowal w tym miescie kiedy jeszcze jest jakas namiastka ludzi chciacych pracowac bo za chwile jak zostana sami emeryci tym bardziej nikt tu nie zaiwestuje...dziekuje za uwage i pozdrawiam:)
user
Snowid 31.183.15.120 06.09.2017

Hej umiłowani, wybraliście to macie! Od lat te same twarze, ci sami samorządowi geniusze więc jest jak jest.

user
gfds 5.173.242.58 06.09.2017
CBA bada w jaki sposób przejmowano pożydowskie kamienice w Przemyślu
user
mk 91.193.208.124 18:49:54 13-09-2017

No i chwała Bogu , jeśli to prawda. Bo nie wiem  czy  pisząc miałeś na myśli  czas terażniejszy  ,czy gdzieś zasłyszana informacje / plotkę / ,ze taka kontrola ma być przeprowadzona. 

Inna sprawa ,że   teraz - jak zdarza się często  , wielki lament i narzekania . Ale są to władze przez was  też wybrane .  więc o co i do kogo żale

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium