Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie
Nowoczesne społeczeństwo coraz częściej zaczyna zwracać uwagę na zdrowy tryb życia. Ruch oraz odżywianie w myśl zasady wiem co jem, zyskuje coraz więcej adeptów. Sport w ostatnich latach zyskał charakter masowości. Biegacze, rowerzyści, rosnące jak grzyby po deszczu siłownie. Całość pozytywnej mody wzmacniają internetowe poradniki czy programy telewizyjne o zdrowym odżywianiu.

Według badań USP przeprowadzonych w połowie listopada w 2015 roku, aż 80% badanych Polaków rozumie jak istotne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie, a 83% - jak ważna aktywność fizyczna. Niestety wciąż tylko ok. 20% respondentów umiało trafnie wymienić artykuły spożywcze tworzące „zdrową dietę” a jeszcze mniej miało pojęcie o sposobach aktywności fizycznej, mającej wpływ na stan zdrowia.

Wyniki badań dowiodły, że za rosnącymi chęciami Polaków do bycia fit, nie idzie wiedza praktyczna, która pozwoliłaby w przyjemny sposób swoje cele zrealizować.

Zauważono to chociażby w Ministerstwie Edukacji, gdzie w nowo powstałej mapie z  kierunkami kształcenia zawodowego, nie zabrakło miejsca dla kierunków związanych z aktywności fizyczną i zdrowym odżywianiem.

Wśród rzeszowskich szkół i uczelni prym w zakresie kształcenia na kierunkach związanych ze zdrowiem wiedzie Szkoła Policealna ŻAK. W rzeszowskim ŻAKu można zdobyć praktyczne umiejętności min. na kierunkach takich jak: Instruktor fitness, Trener personalny, Specjalista żywienia człowieka, Masażysta czy Kosmetyczka.

„To prawda, kierunki związane ze zdrowym stylem życia, cieszą się w naszej szkole wielką popularnością”- mówi Artur Podsiadły, Dyrektor Szkoły ŻAK w Rzeszowie- „związane jest to pewnie w dużej mierze z ogólnie panującą modą, ale również z opiniami, jakie po ukończeniu tych kierunków w ŻAKu, wystawiają nam nasi absolwenci. Cykl kształcenia w Studium Policealnym, gdzie oferujemy kierunki takie jak Instruktor fitness, Trener personalny czy Specjalista ds. żywienia trwa tylko 10 miesięcy, ale jest to wystarczający czas, by przyswoić niezbędną wiedzę praktyczną i realizować się w tych nowoczesnych, bardzo przyszłościowych zawodach. Dwukrotnie dłuższa nauka czeka osoby chcące uzyskać tytuł technika na kierunkach policealnych, takich jak kosmetyka czy masażysta. Na szczęście w naszej szkole można łączyć naukę na dwóch kierunkach, by po 2 latach być kompleksowo przygotowanym do zawodu” – kończy Artur Podsiadły.

W tej chwili w rzeszowskim ŻAKu, który jest największa szkołą policealną w województwie Podkarpackim trwa rekrutacja na semestr rozpoczynający się we wrześniu.

Na rynku szkół policealnych ŻAKa wyróżnia jakość kształcenia, zdawalność egzaminów państwowych, całkowity brak opłat na kierunkach policealny i w liceum dla dorosłych oraz możliwość łączenia nauki na dwóch kierunkach w ŻAKu lub pogodzenia jej ze studiami.

Zajęcia w ŻAKu odbywają się w systemie zaocznym (średnio co 2 weekend), za wyjątkiem technika masażysty, gdzie zajęcia odbywają się w trybie wieczorowym.

O przyjęciu do ŻAKa decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca przez internet: www.zak.edu.pl/formularz

Pełna oferta ŻAKa na trwającą rekrutację dostępna jest na: http://rzeszow.zak.edu.pl/oferta

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Rzeszowie

Sobieskiego 2d, tel. 17 850 19 44

Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00

oraz w soboty w godzinach 9.00-14.00

www.rzeszow.zak.edu.pl

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Witek 77.112.153.96 27.09.2017

To bardzo smutne, że tak mało wiemy na temat zdrowego odżywiania, przeraża mnie to, że ludzie uważają, że jak na czymś na pisane jest fit bądź zdrowe to od razu zakładają, że to im pomoże w schudnięciu.... My z mężem staramy się zdrowo odżywiać i uprawiać dużo sportu, mamy mini siłownie, a nawet kiedy z niej nie korzystamy staramy się w inny aktywny sposób spędzać czas wolny, na pewno nie na siedząco, dlatego też w stoly-bilardowe.net znaleźliśmy stół do bilarda z wymiennymi nakładkami, aby ciągle być w ruchu. 

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium