Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 265/2017, Piątek 22 września 2017 r., Tomasza i Maurycego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Zamień hobby w zawód: moda na zdrowie
Nowoczesne społeczeństwo coraz częściej zaczyna zwracać uwagę na zdrowy tryb życia. Ruch oraz odżywianie w myśl zasady wiem co jem, zyskuje coraz więcej adeptów. Sport w ostatnich latach zyskał charakter masowości. Biegacze, rowerzyści, rosnące jak grzyby po deszczu siłownie. Całość pozytywnej mody wzmacniają internetowe poradniki czy programy telewizyjne o zdrowym odżywianiu.

Według badań USP przeprowadzonych w połowie listopada w 2015 roku, aż 80% badanych Polaków rozumie jak istotne dla zdrowia jest odpowiednie odżywianie, a 83% - jak ważna aktywność fizyczna. Niestety wciąż tylko ok. 20% respondentów umiało trafnie wymienić artykuły spożywcze tworzące „zdrową dietę” a jeszcze mniej miało pojęcie o sposobach aktywności fizycznej, mającej wpływ na stan zdrowia.

Wyniki badań dowiodły, że za rosnącymi chęciami Polaków do bycia fit, nie idzie wiedza praktyczna, która pozwoliłaby w przyjemny sposób swoje cele zrealizować.

Zauważono to chociażby w Ministerstwie Edukacji, gdzie w nowo powstałej mapie z  kierunkami kształcenia zawodowego, nie zabrakło miejsca dla kierunków związanych z aktywności fizyczną i zdrowym odżywianiem.

Wśród rzeszowskich szkół i uczelni prym w zakresie kształcenia na kierunkach związanych ze zdrowiem wiedzie Szkoła Policealna ŻAK. W rzeszowskim ŻAKu można zdobyć praktyczne umiejętności min. na kierunkach takich jak: Instruktor fitness, Trener personalny, Specjalista żywienia człowieka, Masażysta czy Kosmetyczka.

„To prawda, kierunki związane ze zdrowym stylem życia, cieszą się w naszej szkole wielką popularnością”- mówi Artur Podsiadły, Dyrektor Szkoły ŻAK w Rzeszowie- „związane jest to pewnie w dużej mierze z ogólnie panującą modą, ale również z opiniami, jakie po ukończeniu tych kierunków w ŻAKu, wystawiają nam nasi absolwenci. Cykl kształcenia w Studium Policealnym, gdzie oferujemy kierunki takie jak Instruktor fitness, Trener personalny czy Specjalista ds. żywienia trwa tylko 10 miesięcy, ale jest to wystarczający czas, by przyswoić niezbędną wiedzę praktyczną i realizować się w tych nowoczesnych, bardzo przyszłościowych zawodach. Dwukrotnie dłuższa nauka czeka osoby chcące uzyskać tytuł technika na kierunkach policealnych, takich jak kosmetyka czy masażysta. Na szczęście w naszej szkole można łączyć naukę na dwóch kierunkach, by po 2 latach być kompleksowo przygotowanym do zawodu” – kończy Artur Podsiadły.

W tej chwili w rzeszowskim ŻAKu, który jest największa szkołą policealną w województwie Podkarpackim trwa rekrutacja na semestr rozpoczynający się we wrześniu.

Na rynku szkół policealnych ŻAKa wyróżnia jakość kształcenia, zdawalność egzaminów państwowych, całkowity brak opłat na kierunkach policealny i w liceum dla dorosłych oraz możliwość łączenia nauki na dwóch kierunkach w ŻAKu lub pogodzenia jej ze studiami.

Zajęcia w ŻAKu odbywają się w systemie zaocznym (średnio co 2 weekend), za wyjątkiem technika masażysty, gdzie zajęcia odbywają się w trybie wieczorowym.

O przyjęciu do ŻAKa decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość rezerwacji miejsca przez internet: www.zak.edu.pl/formularz

Pełna oferta ŻAKa na trwającą rekrutację dostępna jest na: http://rzeszow.zak.edu.pl/oferta

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Rzeszowie

Sobieskiego 2d, tel. 17 850 19 44

Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00

oraz w soboty w godzinach 9.00-14.00

www.rzeszow.zak.edu.pl

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium