Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Region, Nienadowa, Rzeszów
Kartka Justyny Lis oficjalną kartką wielkanocną Podkarpacia
Praca 14-letniej Justyny Lis z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej (gm. Dubiecko) zdobyła wyróżnienie w konkursie wojewody podkarpackiego na wielkanocną kartkę świąteczną.
Justyna Lis (pierwsza z lewej) i Oliwia Dziura otrzymały w poniedziałek gratulacje od wojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej oraz członków kapituły konkursowej.

– Symbolika świąt została ciekawie przetransponowana przy użyciu oryginalnych środków wyrazu artystycznego. Uwagę zwraca kurczak wycinany z kolorowego papieru czy malowane pisanki wykonane z łupiny orzechów – powiedział o pracy Justyny Waldemar Wiśniewski, członek kapituły konkursowej, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Na konkurs wpłynęło aż tysiąc kartek z placówek opiekuńczo-wychowawczych, placówek wsparcia dziennego oraz świetlic szkolnych z województwa podkarpackiego. Zwyciężyła praca 10-letniej Oliwii Dziury ze Szkoły Podstawowej w Wólce Hyżneńskiej i to ona będzie oficjalną wielkanocną kartką wojewody podkarpackiego. W poniedziałek, 30 marca, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała gratulacje i wręczyła nagrody laureatom.

Wystawa prac nadesłanych na konkurs będzie prezentowana w holu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego do 10 kwietnia.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium