Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Przemyśl
Robert Choma prezydentem po raz czwarty
Ponad 3,5 tysiąca więcej głosów od swojego konkurenta Wojciecha Błachowicza (KWW Platforma Obywatelska RP) otrzymał urzędujący prezydent Przemyśla Robert Choma (KWW Roberta Chomy Porozumienie dla Przemyśla), co oznacza, że będzie rządzić miastem po raz czwarty z rzędu. Czwarta kadencja oznacza, że na fotelu prezydenta spędzi łącznie 16 lat!
fot. zbiory własne

 W Przemyślu uprawnionych do głosowania (w obu turach) było łącznie 51 tys. 658 osób. W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta swoje głosy oddało 16 tys. 894 osoby. Głosów ważnych było 16 tys. 619. Frekwencja wyniosła 32,71 procent i była o 4,54 procent niższa niż w pierwszej turze (37,25 procent). Do rywalizacji o względy mieszkańców stanęli: Robert Choma, który wygrał pierwsze rozdanie z dorobkiem 6 tys. 318 głosów (27,47 procent) oraz Wojciech Błachowicz, na którego głosy oddały 4 tys. 303 osoby (18,77 procent). Nie była to więc znaczna różnica, co mogło sugerować zajadły bój w drugiej turze. Tymczasem urzędujący prezydent powiększył jeszcze przewagę nad konkurentem. Zebrał łącznie 10 tys. 75 głosów, co dało 59,64 procent ogółu. Wojciech Błachowicz otrzymał 6 tys. 544 głosy, co stanowiło 38,74 procent oddanych głosów. W. Błachowicz skomentował wyniki krótko: – Gratuluję zwycięzcy. Życzę wszystkiego najlepszego Przemyślowi i jego mieszkańcom. Dziękuję tym wszystkim, którzy oddali na mnie głosy, którzy mnie wspierali i pomagali w trakcie kampanii wyborczej. 

Rozmowa z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą

Czwarta kolejna kadencja to jest coś.

– To prawda. Ta czwarta kadencja będzie dla mnie największym wyzwaniem. Mieszkańcy oczekują od tych kolejnych czterech lat czegoś innego. Trzeba zmienić podejście do sprawowania władzy, być bardziej ukierunkowanym na ludzi. Trzeba będzie odejść od tego, co wydawało mi się do tej pory słuszne.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium