Życie Podkarpackie nr 41/2017 Życie Podkarpackie nr 41/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 290/2017, Wtorek 17 października 2017 r., Wiktora i Małgorzaty
Opublikowano
Jarosław
Za modernizacją ul. Kraszewskiego, ale przeciw zrobieniu z niej drogi tranzytowej
Kolejna odsłona dyskusji o remoncie ul. Kraszewskiego w Jarosławiu nic nie przyniosła. Każdy został przy swoim zdaniu. Obie strony miały tylko okazję, by swoje przypomnieć i sobie docinać. Większość radnych stwierdziła, że jest za remontem, ale nie pozwoli na zrobienie z ulicy w centrum miasta drogi tranzytowej z ciężkim ruchem.
fot. Roman Kijanka
Argumenty burmistrza W. Palucha, wspierane przez informacje Magdaleny Zarębskiej-Lorenowicz, dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej, nie wpłynęły na zdanie rady.

„Innymi słowy na Kraszewskiego nadal będą powstawały dziury w jezdni i drżały zabytkowe kamienice, gdyż remontu nie będzie. Szansa na 4 miliony dotacji przepadła” – komentował na portalu społecznościowym burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.

Kkolejny raz starał się przekonać radnych do wejścia w unijny projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, mający poprawić m.in. infrastrukturę drogową oraz usługi transportowe. Większość radnych uważa, że skorzystanie z dofinansowania wymusi otwarcie ul. Kraszewskiego na ciężki ruch, a sama modernizacja wycinkę drzew, a możliwe, że także wyburzenie (...)

fot. Roman Kijanka
Mieszkańcy również mają podzielone zdania. Radny Mariusz Walter przekazuje prezydium RM ich protest przeciwko proponowanej przez burmistrza modernizacji.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mieszczuch 83.24.220.216 12.08.2017
Tak to jest jak ludzie zarządzający infrastrukturą miejską po 15-tej wyjeżdżają poza Jarosław do miejsca zamieszkania. Drzewa i zieleń miejska to dla nich uciążliwość i zbędny dodatek. Ostatnio padła ofiarą akacja na Zamkowej koło dawnego ruchu. Uderzył w nią co prawda piorun, ale drzewa przeżywają takie rzeczy i rosną dalej przez długie lata. 
user
ela 80.48.177.1 18:25:56 12-08-2017

Przed naszym budynkiem na ul  Kraszewskiego rosną stare drzewa wyższe od naszej kamienicy .Jesienią te liście zatykają nam rynny i zaległe liście gniją, co powoduje korozję naszego dachu ,nikt tych drzew nie przycina odpadające  konary lądują na naszych kamienicach .Proszę mi odpowiedzieć kto  odpowie gdy, dojdzie do tragedii, bo dojdzie , to jest tylko kwestią czasu   , gdy po burzy drzewo uszkodzi nam budynek , czy ktoś z radnych o tym pomyślał 

user
romek 80.48.177.1 18:44:37 12-08-2017
Jestem mieszkańcem tej ulicy i nikt u mnie nie był za podpisem  , skąd oni biorą te podpisy .Ja osobiście jestem za wymianą tych starych drzew na jakieś niższe iglaste  , bo i w zimie będzie zielono 
user
ola 80.48.177.1 12.08.2017
Wszyscy by chcieli drzew tylko nie przed swoim domem 
user
mieszkaniec kraszewskiego 80.48.177.1 12.08.2017
Nie mogłem być na spotkaniu  w szkole bo pracuję w tych godzinach jeszcze ,ale wysłuchałem w internecie ,pani która zabrała głos i mówiła że jest biologiem i  serce jej się kraje że te  stare drzewa trzeba wyciąć , to ja jej odpowiadam ,że  jestem budowlańcem i mnie się serce kraje gdy widzę zalegające i gnijące liście i konary na dachach tych pięknych kamienic i jako budowlaniec mogę stwierdzić że kiedyś dojdzie tam do katastrofy  budowlanej, między innymi przez  stare drzewa .Dobrze się mówi gdy się tu nie mieszka lub nie zna na tym i nigdy nie było się na dachu tych kamienic jesienią 
user
mieszkaniec 80.48.177.1 12.08.2017

Walter , Muzyczka i pozostali z Pis ja też jestem za  Pis, ale Was nie rozumiem  i powiem wam tylko tyle i aż tyle, chciałbym żeby wam posadzono drzewo  2 m  przed oknem i byście nigdy nie oglądali słońca ,to byście może zrozumieli, jak to się żyje bez słońca i co to znaczy,  mając tuż za oknem tak wysokie drzewo , już pomijam sprawy bezpieczeństwa budynku

user
piotrek 80.48.177.1 12.08.2017

Chodzą i się pytają czy chcesz by tędy jeżdziły TIR-y to każdy powie że nie , jeżeli sie spytają czy chcesz tu inne drzewa niższe  ,by nie zagrażały tym budynkom to każdy powie tak i tak to jest , ja tam mieszkam i u mnie nikt nigdy nie był 






user
mieszkanka kraszewskiego 80.48.177.1 21:41:03 12-08-2017
Piotrek bo oni wiedzą gdzie iść ,a może chodzą po innych ulicach , u mnie też nikt nie był a może chodzą rano gdy są same babuszki he. he .he
user
swój 188.191.203.83 14.08.2017

Nakładki asfaltowe to jest po prostu partaczenie roboty i radni nie powinni robić z siebie pośmiewiska ,tu są stare budynki które mają piwnice ,podnoszenie terenu negatywnie wpłynie na te obiekty (okien piwnicznych cudzych kamienic się nie zasypuje bo to jest niezgodne z prawem,Radny Muzyczka jest młody, ale o tym powinien wiedzieć )  My tu nie chcemy  autostrady, ale taż nie chcemy wody w piwnicach i też nie chcemy prowizorycznego remontu ,nikt na zachodzie nie podnosi dróg miejskich, tylko nawierzchnie są  wymieniane a nie nakładane . 

user
tttttt 188.191.203.83 10:29:56 14-08-2017
Tak jest  art. 144 kc. 
user
ela 188.191.203.83 12:32:07 14-08-2017

Gdy nałożą asfalt to podniosą drogę ,a to wymusi podniesienie chodnika ,to woda nam się wleje do klatek schodowych przez bramy wjazdowe ,czy radni tego nie wiedzą ?

user
zz 83.31.129.156 15.08.2017
po remoncie ulica będzie otwarta dla 40 tonowych ciężarówek, pomyślcie czy kamienice to wytrzymają?
user
mieszkaniec 80.48.177.1 18:50:58 15-08-2017

My mieszkańcy tej ulicy uważamy że remont powinien polegać na wymianie nawierzchni ,na wymianie tych starych drzew na jakieś karłowate lub, iglaste bo obecne tylko szpecą i stwarzają zagrożenie  .chcemy tu  miejsca parkingowe ,zgadzamy się z tym że nie można dopuścić do zwiększenia tonażu ,ale można  zaprojektować planowane rondo tak by nie było możliwości wjechać dużym samochodem  ,instalacji podziemnych nie trzeba wymieniać bo są niedawno wymienione i za taki remont będziemy  Wam wdzięczni

user
1959 188.191.203.83 09:52:14 16-08-2017

Nie wierzę w to by ktoś się odważył tu puścić 40 tonowe ciężarówki Ulica  Kraszewskiego była zabudowana początkiem 1900 r. w tych latach jeżdziły bryczki .Budowa a często dobudowa w tych szeregowych pięknych kamienic ( którym też by się przydał remont) była wykonywana bez stosowania tz. ankrów ( wiązań wieńcowych wokół) .W dobudowie nie było to możliwe bo tylko 3 ściany dobudowano .Proszę sobie tylko wyobrażić  40 tonowego Tira który zatrzymuje się pod górką obok szkoły 11,  by wjechać na główne skrzyżowanie, a potem rusza, drgania spowodowane ciężarem doprowadziły by do zawalenia się kamienicy narożnej Pacaków z całą pewnością ,nadmieniam że ona i nie tylko ona jeż się sypie . Szanowna rado przeciwnych można wszystko zrobić i zapisać w uchwale tak by nie dopuścić do zwiększenia tonażu i zrobić konieczny  remont w taki sposób by nasza ulica wyglądała przyzwoicie

Sonda
Przebywałeś w szpitalu? Ktoś bliski? Czy karmiono Was należycie?
  • Porcje były odpowiednie, jedzenie smaczne
  • Porcje za małe, ale jedzenie dobre
  • Porcje duże, ale potrawy niesmaczne
  • Małe porcje i niedobre jedzenie
  • Byłem w szpitalu, ale jadłem tylko swoje jedzenie
nr 41/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium