Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2017, Niedziela 19 listopada 2017 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
27 siedem kotów na 12 metrach kwadratowych
– To już nie do wytrzymania. Za jakie grzechy musimy żyć w takim smrodzie – skarżą się lokatorzy bloku numer 12 przy ulicy Leszczyńskiego, zrzeszeni we wspólnocie mieszkaniowej.
fot. Jacek Szwic
3 sierpnia komisja odeszła z kwitkiem spod drzwi.

– Wszystko przez to, że lokatorka z drugiego piętra urządziła w swoim mieszkaniu schronisko czy jakieś przytulisko dla kotów. Teraz jest lato, ale nie mogę okien otworzyć, żeby wywietrzyć mieszkanie, bo z dołu bije taki smród, że nos urywa – opowiada lokatorka z trzeciego piętra. – To już trwa trzy lata. Ta pani nic sobie nie robi z naszych skarg – mówią inni lokatorzy (...)

fot. Jacek Szwic
Na drzwiach mieszkania nr 7 widnieje ostrzeżenie przed psem i kotami.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
monia 195.117.172.1 12.08.2017

wolnoć Tomku w swoim domku!

user
nina 195.117.172.1 12.08.2017

wolnoć Tomku w swoim domku!

user
kociara 31.183.24.172 12.08.2017

zamiast mówić, że śmierdzi, to pomóżcie kobiecie. Jakby "oburzony lokator o delikatnym powonieniu" kupił właścicielce kotów worek żwirku to i problemu by nie było. Wykurzcie koty, a zjedzą was szczury.

user
ona 77.255.79.169 12.08.2017

Tylko narzekac potrafia pelargonie a Ta Wspaniala Kobieta pomaga nie tylko tym zwierzakom ale tez i innym i Chwala Za To Tej Pani za jej dobre serce a kazdy powinien ruszyc dupe jak mu smierdzi niech kupi zwirek karme i pomoze nawet wyniesc smieci

user
ja 77.255.79.169 12.08.2017
Jesli nie dzieje sie krzywda zwierzakom a wrecz przeciwnie dostaja pomoc i milosc do Wspanialej Kobiety to wszyscy moga pocalowac wycieraczke i zostawic prezent pod drzwiami dla zwierzakow jedzenie zwirek nowa kuwete lub nowe legowisko
user
A.R. 37.248.159.213 12.08.2017

Zamiast prób "zaistnienia" proszę pomóc! 

Pani Małgosiu,jest Pani wspaniała!

Dziękuję!

user
adc 94.40.33.224 13.08.2017

Zwierzeta są  lepsze od ludzi  bo potrafią kochać za nic   

user
as 91.193.208.124 17:38:01 13-08-2017

Święta prawda, święta.

user
kasander 84.10.223.118 13.08.2017

>>lokatorzy bloku numer 12 przy ulicy Leszczyńskiego, zrzeszeni we wspólnocie mieszkaniowej<<.
Ech... redaktorzy.
Chyba właściciele lokali a nie lokatorzy i nie "zrzeszeni" bo wspólnota mieszkaniowa to nie Zrzeszenie.
Poza tym - takie sprawy załatwia się wewnątrz wspólnoty - ustawa o własności lokali daje odpowiednie instrumenty.

Co - zarząd nie potrafi znaleźć rozwiązania?

To go zmienić a nie wołać Policję na prywatną posesję, do prywatnego domu (bloku).

user
Aaa 31.183.10.85 10:30:33 13-08-2017

Może są to  ci lokatorzy którzy  nie mają wykupionych mieszkań bo nie wszyscy są tam właścicielami.

user
wspólwłasność przymusowa 83.24.39.18 01:16:24 20-08-2017

"Co - zarząd nie potrafi znaleźć rozwiązania?"

Zarząd i ogól właścicieli lokali nie mają żadnych praw ani instrumentów do ingerowania we własność, czyli w prywatne mieszkanie. Co innego, gdyby te kotki i pieski spacerowały  po klatce schodowej czy innych częściach wspólnych, zanieczyszczały te części, stwarzały zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych  użytkowników części wspólnych...

Ale... to trzeba udowodnić. (Filmiki). Ostatecznością jest uchwała o przymusowej licytacji mieszkania-przytułku dla stada kotków i  piesków. Jednak sądy baaardzo rzadko orzekają licytację  mieszkania. To ostateczność.

Kotomankę wypadałoby przekonać do leczenia się w odpowiedniej poradni. Takie kotomanki i dogomanki są w niejednej wspólnocie mieszkaniowej . One są święcie przekonane, że pomagają bezdomnym zwierzętom.To ten sam rodzaj patologii, co zbieractwo śmieci.

(Tak na marginesie: jaka byłaby reakcja pozostałych właścicieli lokali, gdyby kotomanka miała jeszcze w mieszkaniu agencję towarzyską?) Ustawa o własności lokali jest niedoskonała. Ot co.

user
i 77.255.79.169 13.08.2017

Po za tym jakim prawem jest podany caly adres wlascicielki mieszkania?

user
Llllll 31.183.13.81 13.08.2017

Widać, że jeden ze strażników miejskich używa "zwyklego proszku" do prania, a drugi nowego, doskonałego...... :D

user
monia 195.117.172.1 13.08.2017
user
er5yt 212.21.66.6 14.08.2017

Poodatek 100 zł za każdego stwora i skończy się niszczenie sąsiadów za pomocą piesków i kotków .


user
sąsiad 212.21.66.6 14.08.2017
1 mały  piesek  może zniszczyć życie siąsiadów nie gorzej niż te 12 kotków . Pańcia idzie do Pracy ryk przez 2 godziny . Pańcia nie ma czasu na spracery tylko 3 sekunodwe siku 5 razy dzieniie ryk i wycie przy każdym schodzeniu . Pańc,ia wyjeżdża na weekend , ryk i darcie ryja pieska przez dwa dni .
Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium