Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Przemyskie podziemia przekazane PTTK [galeria]
Dzisiaj, 31 marca br., w przeddzień udostępnienia wszystkim chętnym przemyskich podziemi, doszło do symbolicznego przekazania kluczy przez prezydenta miasta Roberta Chomę przemyskiemu oddziałowi Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, który będzie zarządzać tą atrakcją nadsańskiego grodu.
fot. Mariusz Godos
Od jutra, 1 kwietnia br., odrestaurowane przemyskie podziemia, łącznie z fragmentem kolektora ściekowego, będą dostępne dla wszystkich chętnych.

 – Cieszę się, że podziemiami zarządzać będzie towarzystwo, którego członkowie mają przygotowanie merytoryczne. Współpracowaliśmy już niejednokrotnie i mamy dobre doświadczenia. Jesteśmy w przededniu opracowania koncepcji wyposażenia podziemi. W tej kwestii jesteśmy w stałym kontakcie z profesorem Motylewiczem. Chcemy, aby tętniły życiem, aby stały się ważnym produktem turystycznym miasta – powiedział prezydent R. Choma.
– Podziemna trasa turystyczna obejmuje zarówno piwnice, korytarze pod budynkiem urzędu miejskiego, jak i kolektor ściekowy, który jest ewenementem na skalę ogólnopolską. Dla turystów udostępnionych zostało prawie czterysta metrów kwadratowych. Już od wejścia turyści mogą zapoznać się z historią miasta, rynku i jego kamienic. Wiele miejsca poświecono wiekowi szesnastemu, czyli złotemu wiekowi w rozwoju Przemyśla – wyjaśnił przewodnik PTTK Grzegorz Hrymak.
Zapraszamy do przemyskich podziemi. Czynne od wtorku do niedzieli (poniedziałek nieczynne) od g. 10 do g. 16. Ceny biletów: 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy).

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ddf 77.254.149.158 04.04.2015

Te swietlowki sa genialne.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium