Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Przeworsk
Czy św. Antoni pomógł osiągnąć zgodę w przeworskiej radzie?
Doszło do porozumienia w kwestii uchwały intencyjnej, mającej na celu ustanowienie św. Antoniego z Padwy patronem Przeworska. Na czwartkowej sesji rady miejskiej (26 bm.) rozmawiano także o sprawie wytoczonej miastu przez łańcucką firmę budowlaną, wykonującą niegdyś prace na terenie Zajazdu Pastewnik.
Antoni z Padwy (Fernando Martins de Bulhões) to portugalski teolog i katolicki święty żyjący na przełomie XII i XIII w., patron rzeczy zagubionych, a także takich miast, jak: Lizbona, Padwa, Lublin, Jasło, a niedługo także Przeworsk. Wprawdzie nie obyło się bez kłótni, ale ostatecznie przeworscy radni miejscy znaczną większością głosów poparli „kandydaturę” portugalskiego świętego. Czym zasłużył sobie św. Antoni na to, że wokół pomysłu ustanowienia go patronem Przeworska narosło tyle kontrowersji?
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
O[ener] 178.42.53.98 31.03.2015

Jak sądzę, dziennikarze ŻP dołożą wszelkich starań by wyjaśnić sprawę udziału świętego w tej sprawie. Dotychczas sądziłem, że dziennikarstwo zajmuje się życiem tu na ziemi, ale skoro chce też opisywać życie pozaziemskie i traktuje ten problem jako wyzwanie (modne słowo), to chylę czoła. Czyżby więc na etacie gazety zatrudniony został człowiek medium, pośrednik pomiędzy dwoma światami? Jeżeli nie, to radzę to uczynić. Treść gazety mogłaby na tym skorzystać. Lokalne społeczeństwo mogłoby poznać rzeczy dotychczas niepojęte, a jak wzrósłby nakład ... . Pomogłem wam? Nie dziękujcie, to w ramach specjalnej troski. Stać mnie na to. 

user
Ikonka 69.124.240.93 07.12.2015

Moim zdaniem niech sobie ustalają za patrona kogo chcą wtym może być i św. Antoni pochodzenia portugalskiego jak i w przeworsku tak i w Lublinie, ale po tym niech się lepiej rządzący zajmą problemem bezrobocia i jakby tu zwiększyć oferty pracy dla nauczyciela http://preply.com/pl/lublin/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-portugalskiego

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium