Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl, Hołubla
Pościg za nietrzeźwym kierowcą. Policjant użył broni
W sobotę, 8 lipca, nad ranem policjanci z przemyskiej komendy otrzymali informację, że po ulicach jeździ ford transit, którego kierowca może być w stanie nietrzeźwości.
fot. KMP Przemyśl
Patrol dość szybko zlokalizował auto i policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten go zignorował i kluczył ulicami, usiłując uciec mundurowym. Następnie wyjechał na drogą wojewódzką i udał się w kierunku Krzywczy. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kontynuowali pościg za pojazdem.

Ścigany wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, blokując drogę i uniemożliwiając wyprzedzenie pojazdu. Swoimi manewrami stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Hołubli skręcił na drogę gruntową, porzucił pojazd i zaczął uciekać na piechotę.

Policjanci nie odpuścili i jeden z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Dopiero to podziałało i mężczyzna zatrzymał się, a następnie oddał w ręce policji. Zatrzymanym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

W trakcie badania w jego organizmie stwierdzono ponad półtora promila alkoholu. Jak się okazało, w przestrzeni ładunkowej dostawczego forda transita znajdowało się jeszcze sześć osób, których życie i zdrowie było zagrożone podczas szaleńczej ucieczki.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna nie miał prawa dysponować tym pojazdem, a wcześniej sąd wydał już wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W związku ze spowodowaniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sądowemu, niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, a także krótkotrwałym zaborem cudzego pojazdu, prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium