Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Jarosław
X Powiatowy Konkurs Tradycje Wielkanocne
26 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się finał konkursu na najładniejszy stroik i palmę wielkanocną Powiatu Jarosławskiego.
www.starostwo.jaroslaw.pl

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jury miało trudne zadania, bo na konkurs zgłoszono 225 kompozycji z 25 szkół, w tym 159 stroików i 66 palm.

W kategorii stroików wyróżnienia odebrali: Kamila Zembroń (Gimnazjum w Makowisku), Anna Kontek (Zespół Szkół w Wierzbnej), Kamil Kosteczko (Szkoła Podstawowa w Tapinie), Karolina Sieczka (Zespół Szkół w Muninie) i Łukasz Jendruch (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu). Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Kuźma (Szkoła Filialna w Kidałowicach), drugie – Adam Gloc (Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu), trzecie – Dawid Zając. Pierwsza nagroda za najpiękniejszy stroik w kategorii gimnazjów trafiła do Adriana Horbowego (Zespół Szkół w Rokietnicy), druga  do Koła Plastycznego z Gimnazjum w Boratynie, trzecia – do Patryka Puszyńskiego (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu).Pierwszą nagrodę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymała Gabriela Kuźma (Zespól Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu), drugą – Natalia Starzyk (Technikum nr 7 w CKZiU), trzecią – Mateusz Kurpiel (Zespół szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu).

Oceniając palmy, jury zdecydowało o przyznaniu podwójnych nagród w grupie wiekowej dla uczniów szkół podstawowych. Pierwsze nagrody trafiły do Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Chłopicach i Koła Artystycznego ze Szkoły Podstawowej w Surochowie, drugie do Marzeny Kotowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu i klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Jagielle, a trzecie do Koła Plastycznego ze Szkoły Podstawowej w Wólce Pełkińskiej i Mai Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej SS. Niepokalanek w Jarosławiu. Wśród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce zajął Maciej Korzenicki z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu, drugie – uczestnicy zajęć artystycznych z Zespołu Szkół w Łowcach, a trzecie Patrycja Rzeszutek z Gimnazjum w Makowisku. Jury przyznało także pięć wyróżnień – dla Marleny Berezy z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, uczniów z Zespołu Szkół w Ostrowie, Dominiki Pięknik z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu, Zofii Jarmuły z Zespołu Szkół w Świętem i klasy I ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
k 176.110.147.44 30.03.2015

brawo tak trzymać

user
ziomal 31.174.59.69 30.03.2015
"Szkoła Podstawowa SS. Niepokalanek w Jarosławiu) " - za dobrze mi się to "SS" nie kojarzy


nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania