Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl, Żurawica
Zderzenie trzech samochodów w Żurawicy [ZDJĘCIA]
Mikrobus i dwa auta osobowe zderzyły się dziś ok. godz. 15.30 w Żurawicy. Z tego powodu ruch na drodze krajowej nr 77 przez kilkadziesiąt minut był utrudniony.
fot. Paweł Bugira

24-letni Ukrainiec, kierując mercedesem vito, jechał lewym pasem w stronę Żurawicy. Jak zwykle o tej porze, na tym odcinku tworzą się korki. Kierowca mikrobusa, zmieniając pas na prawy, uderzył w opla zafirę, a ten siła uderzenia najechał na peugota partnera.

– Oplem podróżowały trzy osoby, w tym 9-letnia dziewczynka. Kierowca peugota jechał sam. Nikomu z tych aut nic się nie stało. Natomiast busem podróżowało sześć osób. Trzy kobiety w wieku: 40, 32 i 26 lat zostały przewiezione do szpitala, ale po badaniach okazało się, że poza ogólnymi potłuczeniami nic im się nie stało – relacjonuje asp. sztab. Magdalena Stecura z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, z czego 500 zł za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, a 500 zł za stan techniczny pojazdu.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przez kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia w ruchu. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ktosiek 94.40.76.103 13.07.2017

Bo to głupie... Jak są korki i dwa pasy to wystarczy pomyśleć i np. Jechać na zmianę, czy co 2-3 auta, a nie jedni stoją na prawym pasie, gdzie nieraz korek kończy się pod Monte, a drudzy jadą lewym, a później pchają się na siłę. A w takiej sytuacji to lewym pasem powinny jechać busy, autobusy, mzk i nauki jazdy. Ludzie jest coś takiego jak KULTURA, która na drodze też powinna być. Wtedy na pewno korek byłby mniejszy i mniej wydarzeń tego typu 

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium