Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Region, Jasło
Powiedziała policjantowi, że chce odebrać sobie życie
– Ratujcie mnie – rozpaczliwym głosem prosiła kobieta, która dodzwoniła się wczoraj, około 4 nad ranem, do dyżurnego policji. Około g. 6 zadzwoniła po raz kolejny.
fot. archiwum policji
Do dzwoniącej udało się dotrzeć przed g. 8, po tym jak dyżurny policji odebrał zgłoszenie o ulatniającym się gazie w bloku przy ul. Szkolnej.

Pierwszy alarm zmusił policjantów do błyskawicznych działań. Ponieważ numer telefonu, z którego dzwoniła kobieta, nie odpowiadał, po ustaleniu danych dzwoniącej w historii wcześniejszych zgłoszeń zapisanych w policyjnym systemie, do miejsca jej zamieszkania skierowano patrol. Niestety nikogo nie zastano. Po drugim sygnale od tej samej osoby w czasie rozmowy policjantowi udało się ustalić adres jej pobytu. Kobieta powiedziała, że znajduje się w jednym z bloków przy ulicy Szkolnej i ma zamiar odebrać sobie życie. Dodała, że w tym celu odkręciła kurki z gazem. Do akcji włączono wszystkie policyjne patrole, które penetrowały wskazane przez nią osiedle. Do działań włączyli się też strażacy z komendy w Jaśle, dysponujący sprzętem do wykrywania gazu, a także pracownicy pogotowia gazowego i ratownicy medyczni. Do dzwoniącej udało się dotrzeć przed g. 8, po tym jak dyżurny policji odebrał zgłoszenie o ulatniającym się gazie w bloku przy ul. Szkolnej. Kiedy mundurowi weszli do mieszkania, w środku zastali 34-latkę, mieszkanka Jasła. Razem z nią w mieszkaniu przebywał jeszcze jego 43-letni właściciel. Oboje byli nietrzeźwi. Kobieta miała 2,3 promila alkoholu w organizmie, a mężczyzna 1,9 promila. Ani jej, ani jemu nic się nie stało. Oboje przetransportowano na komendę. 34-latce może zostać postawiony zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia życia i zdrowia wielu osób. 

 

 

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ricc 188.191.200.247 12.07.2017

Tylko psychiatryk i poniesienie wszystkich kosztów akcji.

user
adc 94.40.33.224 12.07.2017

Wiadro wody i na mróz i może zacznie myśleć

user
Lesio 78.11.15.200 09:12:14 12-07-2017

A do dupy... a  gdzie teraz znajdzie mróz? 

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania