Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Na „Stu zakrętach” może dojść do poważnej kraksy
Rowerzyści bardzo chętnie korzystający z drogi fortecznej Kruhel Wielki – Prałkowce, będącej również trasą rowerową, narzekają na fatalny stan poboczy zarośniętych krzewami, trawami i chwastami.
fot. Mariusz Godos
Nie ma się co dziwić, że rowerzyści narzekają na brak widoczności, skoro trawy są już tak wysokie, że za moment zakryją tablicę z informacją o drodze fortecznej.

– Sam byłem świadkiem kilku, na szczęście niegroźnych, wywrotek rowerzystów. Nie ma się jednak co dziwić, skoro droga się wije, jest mnóstwo zakrętów, a rowerzysta widzi tylko wysokie na ponad metr chwasty i trawy. Tam kiedyś dojdzie do poważnej kraksy lub wypadku. Ciekawy jestem, kto wówczas weźmie za to odpowiedzialność? – usłyszeliśmy od jednego z poirytowanych miłośników dwóch kółek (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kolarz amator 178.37.156.64 08.07.2017

Trawa to pikuś,jest zakaz wjazdu samochodami a śmigają góra dół.Policji, Straży Miejskiej nie widziałem.Kolejny wstyd dla tzw.wladz to miejsce mordu Żydów zaniedbane,opuszczone, może więźniowie z Rokitniańskich raz w tygodniu w ramach zajęć ko dbali o to miejsce.

user
Zenon 31.182.55.130 08.07.2017

Jest coś takiego jak Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl który przeprowadził "remont" dróg fortecznych, otrzymali na ten cel kilka milionów złotych ! Pieniądze się rozeszły a  stan dróg i ich otoczenia  po remoncie to już raczej tylko "czyn społeczny" bo kasa pusta !?

user
Turysta 83.24.71.155 09.07.2017

Dojazd do fortu w Pikulicach to jakiś koszmar droga leśna rozjechana przez ciągniki koleiny na pół metra, fort w Grochowcach masakra zaniedbany a dojazd do niego to porażka ścieżka między krzakami gdzie jest Związek GFTP i gdzie jest 20 mln zł ?  

user
spp 31.128.21.66 20:03:21 09-07-2017

Drogi do fortów porozjeżdżali "spece" z geofizyki jak gazu szukali. Dalej rozjeżdżają, w tym roku nawet tras pielgrzymów na Kalwarii nie oszczędzili. Pamiętam jak na wiosnę ubiegłego roku leśnictwo odmówiło organizacji maratonu rowerowego na trasie w Prałkowcach, tłumacząc to dbałością o trasy, a niecały miesiąc później bez problemu wpuścili geofizykę i wielkie koleiny są tam po nich do dziś. Dodatkowo trasy niszczą pojazdy od wycinki w lasach. Tak to się dba o turystykę na terenach podprzemyskich. Jeżdżę rowerem głównie po lasach od wielu już lat i z roku na rok jest coraz gorzej, coraz więcej tras zniszczonych, coraz mniej drzew...

user
Brzoza 94.40.33.224 10.07.2017

Do sprzedaży jeździsz  rowerem  i liczysz  drzewa?  Drzew  jest coraz więcej nie panikuj

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium