Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jarosław
Jarosławianie świętowali przez 2 dni [ZDJĘCIA]
Koncertowe podróże po rozmaitych muzycznych krainach, wielkie gotowanie, lokalne specjały, ogrodnicze ciekawostki – bogate w atrakcje dla małych i dużych Dni Jarosławia zaangażowały zebranych do wspólnej zabawy.
fot. UM Jarosław

Dwa pierwsze dni lipca upłynęły jarosławianom i mieszkańcom okolicznych miejscowości koncertowo. W sobotę czas umilali Kacper Dąbrowski z zespołem i Spring Rolls. Gwiazdą wieczoru była charyzmatyczna Margaret, której koncert był emocjonującą rozgrzewką do wspólnej zabawy z (...)

Rowery, pszczoły i pelargonie

Dni Jarosławia miały też motoryzacyjne akcenty. Wielbiciele jednośladów z silnikami spotkali się podczas rodzinnego pikniku motocyklowego z Motor Bike Jarosław. Zwolennicy pedałowania z kolei wzięli udział w paradzie rowerowej zorganizowanej w ramach policyjnej akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”.

Swoje święto mieli też pszczelarze, którzy prezentowali wyroby własne i szczodrze raczyli zebranych plastrami ociekającymi miodem. W klimacie eko był również kiermasz ogrodniczy. Sadzonki i dorodne okazy roślin ogrodowych zabierali do domu nie tylko goście, ale też uczestnicy quizu „Polska w kwiatach” i laureaci konkursu „Na najpiękniejszy ogród, balkon/taras, trawnik”, którego rozstrzygnięcie odbyło się na scenie głównej imprezy.

Jako że Polacy rozmiłowali się w sztuce kulinarnej, nie mogło zabraknąć „Wielkiego gotowania”. Podniebienia smakoszy przyjemnie pieścił okraszony wonnymi przyprawami orientalny gulasz. Kiedy dorośli paśli brzuszki, w rytm muzyki, przytupując nóżką, dzieciaki dawały upust energii podczas specjalnie dla nich przygotowanych konkursów i zmagań: „Tęczowa wyspa” i  „Smerfne zabawy”. Licznie przybyła widownia z pewnością jest dowodem na to, że kolejna edycja Dni Jarosławia zakończyła się sukcesem.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium