Życie Podkarpackie nr 29/2017 Życie Podkarpackie nr 29/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 206/2017, Wtorek 25 lipca 2017 r., Jakuba i Krzysztofa
Opublikowano
Przemyśl
„Pączkowo” – jak natura stworzyła
Są naturalne, bez żadnych ulepszaczy. Receptura pochodzi z babcinych przepisów. Nadzienie różnorodne, bo tylko na popularnej róży bazować nie można. Na przemyskim Rynku powstał pierwszy w mieście zakład oferujący tylko i wyłącznie pączki.
fot. Mariusz Godos
Joanna Łazarowicz-Szczepanik ma nadzieję, że jej „Pączkowo” się przyjmie i zarówno przemyślanie, jak i turyści chętnie przyjdą na pysznego pączka z kawą lub cykoriadą.

Pomysłodawczynią i współwłaścicielką „Pączkowa” jest Joanna Łazarowicz-Szczepanik. – Pomysł zrodził się trochę spontanicznie, ale także po pewnych przemyśleniach. Po pierwsze, zauważyłam, że w Przemyślu nie można było zjeść dobrych pączków. A jeśli już, to od wielkiego dzwonu. Przede wszystkim wówczas, kiedy zbliżał się tłusty czwartek. Szukałam wówczas pączków prawdziwych, czyli nie tych wyrabianych i smażonych z zamrożonego ciasta. Ciężko było takie znaleźć – tłumaczy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
19 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ćwiczezewa 31.183.0.125 04.07.2017

...coś czuję, że w dobie zdrowego odżywiania i figuryfit te pączki się nie przyjmą, przechodziłam tamtędy ostatnio i żywej duszy nie widziałam.

user
ANNA 83.31.129.167 04.07.2017

a ja jutro pobiegne i kupie:):)

user
Piotr 94.254.133.119 04.07.2017
Pyszne Pączki !!! 
user
Fruti 77.96.167.48 05.07.2017

Bardzo dobry pomysł juz nie mogę się doczekać żeby spróbować a jeszcze tak nie dawno mówiłam ze w przemyślu nie ma dobrych pączków i proszę podane gratuluję i życzę dalszego sukcesu 

user
Janina 83.31.98.185 05.07.2017

Z pączków dupa rośnie. Nie polecam :) 

user
KARMA 94.254.147.12 05.07.2017
MMMMMMMMMM!!!!!!!!!! A JAKA KONFITURA A JAKI DŻEMIK POLECAM SERDECZNIE 
user
Kasjdb 185.18.135.221 06.07.2017

Ciężko znaleźć pączki z nie zamrazanego ciasta? Jak się nie szuka to i ciężko znaleźć

user
niejadalne paczki 94.254.166.246 06.07.2017
Witam serdecznie tych co tak chwalą ta pseudo paczkarnie..  gdyż przed chwilą kupiłem paczka i był surowy w środku.. po czym wróciłem się to pani kucharka powiedziała że taki ma być  gdzie pokazałem jej jak ciasto się ciągnie  stwierdziła że mi go wymieni  podziękowałem    i  zyczylem wszystkim co byli tam smacznego      odradzam Tych Paczków  ze względów bezpieczeństwa 
user
m 31.183.8.159 07.07.2017

Właścicielka powinna powinna pomyśleć o tych co muszą liczyć kalorie. Np pączki na parze itd

user
toms outlet 172.247.37.19 07.07.2017

The United States <a href="http://www.cheaptomsoutlet.co.uk">toms outlet</a> footwear brand, easy to take the style and ultra-comfortable wearing the feeling of continuous dancing <a href="http://www.cheaptomsoutlet.co.uk">cheap toms shoes</a>. Made full leather, arch design ergonomic curvature of the protrusion, walking support arch, greatly improving the comfort and prominent part of the cooling hole.

user
maćko 83.24.170.114 08.07.2017

Pączki jak w Warszawie , super smak !

user
jajo 31.183.23.73 08.07.2017

2,50 cena po h.......u

user
zajadacz 217.96.192.169 09.07.2017

Hm...bylem, widziałem, do pączków nie podobne, jak na teren cena wygórowana, brak dzis z nadzieniem rozanym, czekoladowym, skórka nazbyt ciemna. Nadzienia rozne, zalezne od owocow teraz wystepujacych. Powinna raczej sie nazywac raczej drożdzowkarnia. O! Zycze powodzenia

user
pączus 217.96.192.169 03:13:05 09-07-2017

cd.nie kupilem dzis moze kiedys sie udwaze.

a

fajne, smaczne sa k/ kosciola Reformatow. Tam zawasze kupuje, są cieplutkie, posypane duzo pudrem, są oprostu , pyszne. O milej obsludze nie wspomne, bo jest!

user
dobrych 217.96.192.169 03:19:35 09-07-2017

ciekawe czy te wczorajsze będą drozsze czy tańsze?? No i czy mozna bedzie zamowic z dowozem na miejsce imprezy posladzanej

user
smakuś 217.96.192.169 03:31:32 09-07-2017
Odchodzimy od świętej tradycji pączka normalnego, okrągłego, to źle i niedobrze
user
Albatros 185.25.123.143 11.07.2017

do Janiny u kobiety dupa musi być i basta!!!, ten cały nakręcony fit to jedna wielka wychudzona tragedia:( ech...

user
roro 37.47.67.64 3 godziny temu

super naprawde polecam   hmmm....... :)


user
Q100 31.183.26.121 2 godziny temu

Nadzienia może i dobre ,ale ciasto to jakiś wstrętny glut nie podobny do pączka.

Sonda
Czy wiesz jak jeździć po rondzie turbinowym?
  • Tak
  • Nie
nr 29/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium