Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 324/2017, Poniedziałek 20 listopada 2017 r., Feliksa i Anatola
Opublikowano
Przemyśl
„Pączkowo” – jak natura stworzyła
Są naturalne, bez żadnych ulepszaczy. Receptura pochodzi z babcinych przepisów. Nadzienie różnorodne, bo tylko na popularnej róży bazować nie można. Na przemyskim Rynku powstał pierwszy w mieście zakład oferujący tylko i wyłącznie pączki.
fot. Mariusz Godos
Joanna Łazarowicz-Szczepanik ma nadzieję, że jej „Pączkowo” się przyjmie i zarówno przemyślanie, jak i turyści chętnie przyjdą na pysznego pączka z kawą lub cykoriadą.

Pomysłodawczynią i współwłaścicielką „Pączkowa” jest Joanna Łazarowicz-Szczepanik. – Pomysł zrodził się trochę spontanicznie, ale także po pewnych przemyśleniach. Po pierwsze, zauważyłam, że w Przemyślu nie można było zjeść dobrych pączków. A jeśli już, to od wielkiego dzwonu. Przede wszystkim wówczas, kiedy zbliżał się tłusty czwartek. Szukałam wówczas pączków prawdziwych, czyli nie tych wyrabianych i smażonych z zamrożonego ciasta. Ciężko było takie znaleźć – tłumaczy (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
20 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ćwiczezewa 31.183.0.125 04.07.2017

...coś czuję, że w dobie zdrowego odżywiania i figuryfit te pączki się nie przyjmą, przechodziłam tamtędy ostatnio i żywej duszy nie widziałam.

user
ANNA 83.31.129.167 04.07.2017

a ja jutro pobiegne i kupie:):)

user
Piotr 94.254.133.119 04.07.2017
Pyszne Pączki !!! 
user
Fruti 77.96.167.48 05.07.2017

Bardzo dobry pomysł juz nie mogę się doczekać żeby spróbować a jeszcze tak nie dawno mówiłam ze w przemyślu nie ma dobrych pączków i proszę podane gratuluję i życzę dalszego sukcesu 

user
Janina 83.31.98.185 05.07.2017

Z pączków dupa rośnie. Nie polecam :) 

user
KARMA 94.254.147.12 05.07.2017
MMMMMMMMMM!!!!!!!!!! A JAKA KONFITURA A JAKI DŻEMIK POLECAM SERDECZNIE 
user
Kasjdb 185.18.135.221 06.07.2017

Ciężko znaleźć pączki z nie zamrazanego ciasta? Jak się nie szuka to i ciężko znaleźć

user
niejadalne paczki 94.254.166.246 06.07.2017
Witam serdecznie tych co tak chwalą ta pseudo paczkarnie..  gdyż przed chwilą kupiłem paczka i był surowy w środku.. po czym wróciłem się to pani kucharka powiedziała że taki ma być  gdzie pokazałem jej jak ciasto się ciągnie  stwierdziła że mi go wymieni  podziękowałem    i  zyczylem wszystkim co byli tam smacznego      odradzam Tych Paczków  ze względów bezpieczeństwa 
user
m 31.183.8.159 07.07.2017

Właścicielka powinna powinna pomyśleć o tych co muszą liczyć kalorie. Np pączki na parze itd

user
toms outlet 172.247.37.19 07.07.2017

The United States <a href="http://www.cheaptomsoutlet.co.uk">toms outlet</a> footwear brand, easy to take the style and ultra-comfortable wearing the feeling of continuous dancing <a href="http://www.cheaptomsoutlet.co.uk">cheap toms shoes</a>. Made full leather, arch design ergonomic curvature of the protrusion, walking support arch, greatly improving the comfort and prominent part of the cooling hole.

user
maćko 83.24.170.114 08.07.2017

Pączki jak w Warszawie , super smak !

user
jajo 31.183.23.73 08.07.2017

2,50 cena po h.......u

user
zajadacz 217.96.192.169 09.07.2017

Hm...bylem, widziałem, do pączków nie podobne, jak na teren cena wygórowana, brak dzis z nadzieniem rozanym, czekoladowym, skórka nazbyt ciemna. Nadzienia rozne, zalezne od owocow teraz wystepujacych. Powinna raczej sie nazywac raczej drożdzowkarnia. O! Zycze powodzenia

user
pączus 217.96.192.169 03:13:05 09-07-2017

cd.nie kupilem dzis moze kiedys sie udwaze.

a

fajne, smaczne sa k/ kosciola Reformatow. Tam zawasze kupuje, są cieplutkie, posypane duzo pudrem, są oprostu , pyszne. O milej obsludze nie wspomne, bo jest!

user
dobrych 217.96.192.169 03:19:35 09-07-2017

ciekawe czy te wczorajsze będą drozsze czy tańsze?? No i czy mozna bedzie zamowic z dowozem na miejsce imprezy posladzanej

user
smakuś 217.96.192.169 03:31:32 09-07-2017
Odchodzimy od świętej tradycji pączka normalnego, okrągłego, to źle i niedobrze
user
Albatros 185.25.123.143 11.07.2017

do Janiny u kobiety dupa musi być i basta!!!, ten cały nakręcony fit to jedna wielka wychudzona tragedia:( ech...

user
roro 37.47.67.64 25.07.2017

super naprawde polecam   hmmm....... :)


user
Q100 31.183.26.121 25.07.2017

Nadzienia może i dobre ,ale ciasto to jakiś wstrętny glut nie podobny do pączka.

user
Wawalove 37.47.107.228 29.07.2017

Świetne pączki. Najlepsze jakie jadłem. Piszę to jako Warszawiak, który od niejednego Bliklego pączki zajadał. 

Pyszne ciasto i bardzo dobre nadzienia. Oryginalny kształt na plus.

Pobiła Pani wszystkich cukierasów w Przemyślu.

Pozdrawiam Panią i hejtującą konkurencję!


Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium