Życie Podkarpackie nr 46/2017 Życie Podkarpackie nr 46/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2017, Niedziela 19 listopada 2017 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
20 osób oskarżonych o zakłócenie procesji na cmentarz
Pod koniec czerwca br. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu skierował do tutejszego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 20 osobom, które zakłóciły ubiegłoroczną procesję na Ukraiński Cmentarz Wojenny. Na nekropolii pochowani są żołnierze i oficerowie Ukraińskiej Republiki Ludowej walczący w latach 1918-1920 r. pod wodzą Semena Petlury u boku Józefa Piłsudskiego.
fot. zbiory własne
Podczas ubiegłorocznej procesji musiała interweniować policja. Tegoroczna odbyła się przy bardzo licznej obecności funkcjonariuszy.

Według śledczych oskarżeni, „działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi nieletnimi osobami, a także ustalonymi i nieustalonymi sprawcami, wobec których wyłączono materiały do odrębnego prowadzenia, złośliwie przeszkadzali w wykonywaniu kultu religijnego (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Piotr 85.89.174.196 04.07.2017

Były pieśni religijne? Nie były. Więc to nie była procesja TYLKO BANDEROWSKA ZBIERANINA. Wyperdalać szerszenie z Polski. I to kurvva w podskokach!

aga
aga 91.125.78.225 04.07.2017

Won Ukraińcy z Polskiego Przemyśla razem ze swoim konsulem honorowym tajnym współpracownikiem o pseudonimie "szary"


http://kresy.pl/wydarzenia/przemysl-konsul-honorowy-ukrainy-tajnym-wspolpracownikiem-z-sb/

user
asdf 199.249.223.63 04.07.2017

To nie była procesja tylko pochód . .

Co robi grób morderców z OUN UPA na cmentarzu wojskowym , na którym są pochowani Striłci Siczowi . Itd , itp .

user
pikuła 217.96.188.223 04.07.2017

Dlaczego  redaktor pomija iż na cmentarzu pochowano szczątki upowców ekshumowanych w Birczy?

user
pikuła 217.96.188.223 20:12:53 04-07-2017

Podczas jakże uroczystego pochówku 7 lipca 2000 r. spoczęły tutaj kości upowców odnalezione i ekshumowane na koszt państwa polskiego z Birczy i Lisznej  a mieszkańcy tychże okolic, pamiętający terror UPA wobec ludności polskiej, nie zgodzili się na pochowanie „banderowców” na miejscowych cmentarzach.

user
kasander 87.206.231.140 04.07.2017

>>Prokuratura Rejonowa w Przemyślu skierował do tutejszego Sądu<<
Pisze się >skierowała< !
Polska język jednak za trudna dla redaktorów "ŻP"

user
adc 94.40.33.224 04.07.2017

Jestescie koczowniczym narodem wasze ziemie to rejony Finlandii nigdy nie mieliście państwa to tylko chwilowa anomalia a do Słowian to wam bardzo daleko

user
Grazyna 83.24.78.252 10:39:38 05-07-2017

norweska mądrala... za pieniądze z funduszy norweskich. Nie taka jest prawda! na północy Polski być może i tak, ale całe południe to karpaccy wędrowcy, pasterze, myśliwi. Więcej obiektywizmu, nauki i wszechstronnej wiedzy!!!

user
robetto 78.131.239.62 04.07.2017

jeba... Kabanów oszuści .kłamcy mordowali kobiety starców dzieci i najlepiej płody

user
Olo 31.128.21.79 04.07.2017

Byłem, widziałem. Wszyscy niewinni... Tyle w temacie.

user
Grażyna 83.24.78.252 05.07.2017
Co to za dziwny kraj....! A niby to jest państwo prawa!!! Więc jak to jest? Upamiętnienia ukraińskie powstają nielegalnie, jak grzyby po deszczu, bez jakiegokolwiek pozwolenia i czyjejkolwiek wiedzy. NIKT ich nie rozbiera, bo władze samorządowe są "głuche", wszak wybory znów będą za 4 lata, więc po co się narażać?!Polskie pomniki z lat 70.tych, które czciły pamięć wojska polskiego, milicjantów, społeczników którzy mieli odwagę przeciwstawić się bandom OUN - UPA w późnych lat 40.XX wieku (1945-50) - upamiętnienia te powstały legalnie, ze wszystkimi pozwoleniami i honorami przy otwarciu... - są ROZBIERANE, DELEGALIZOWANE, OKRADANE Z TABLIC, PRZEKSZTAŁCANE....!!!  Legalne się rozbiera, a na nielegalne przymyka się oczy. Więc jak to jest z prawdą i prawem w tym naszym kraju!!! 
user
hasler 157.25.108.96 05.07.2017

PISoBOLSZEWICKA szczujnia wyległa z nor.


user
Lik 185.18.133.8 05.07.2017

Te komentarze mnie strasznie rozbawiły.Jak można wymagać od polaków tolerancji dla innego narodu jak sami siebie nie szanują

user
asdf 37.47.99.57 19:35:54 05-07-2017

No właśnie , szedł facio krzyczał Polska zginąć musi.......... a Polacy udawali , że nie słyszą .

user
adc 94.40.33.224 05.07.2017

Tak to mysliwi  swój talent myśliwski pokazali na Wołyniu

user
Z wokandy 217.96.207.137 08.07.2017

Czyli Piotrek B.,Piotrek L.,Maciek K.,Adrian M. I Grzesiek N. którzy to w czasie ,,procesji" ranili pana Zenona K. bijąc go i szarpiąc za ubranie.Ponadto  Piotrek L.,Kamil Ch. I Adrian P.  naruszyli nietykalność cielesną pana Piotra K., bijąc go,kopiąc i szarpiąc za ubranie.

Sonda
Czy bierzesz udział w obchodach Święta Niepodległości?
  • Tak, zawsze
  • Tak, czasami
  • Nie, nigdy
nr 46/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium